کوروش یغمایی | بیوگرافی کوروش یغمایی

عکس | تصویری از همسر فوق زیبای کوروش یغمایی شما را مات و مبهوت می کند

عکس | تصویری از همسر فوق زیبای کوروش یغمایی شما را مات و مبهوت می کند
کدخبر : 596393

بیوگرافی کوروش یغمایی و همسرش، را در ادامه بخوانید.

به گزارش شما واقتصاد : کوروش یغمایی خواننده مشهور ایرانی است بیوگرافی کوروش یغمایی با شهرت جهانی به دلیل آهنگ "گل یخ"، همراه با عکسی از کوروش یغمایی و همسرش، را در ادامه بخوانید.

   کوروش یغمایی، خواننده ایرانی، در تاریخ ۱۲ آذر ۱۳۲۵ در شهر سمنان به دنیا آمد. وی دارای مدرک لیسانس در رشته جامعه‌شناسی است و از جوانی به فعالیت موسیقی پرداخت. کوروش یغمایی در ابتدا به عنوان نوازنده فعالیت می‌کرد و سپس تجربه خوانندگی را آزمود. او اکنون به عنوان "پدر راک ایران" شهرت دارد.

شروع خوانندگی کوروش یغمایی از ۱۵ سالگی

کوروش یغمایی، خواننده مشهور ایرانی، در شهر شاهرود متولد شد و دو برادر به نام‌های کامران و کامبیز دارد.

کوروش یغمایی از سن ۱۰ سالگی، در سال ۱۳۳۵، با نواختن سنتور که هدیه‌ای از پدرش بود، به فعالیت موسیقی پرداخت. در کمتر از ۵ سال، او به مراحل درخشانی در نوازندگی سنتور رسید و مهارت‌های برجسته‌ای در این زمینه به دست آورد.

از سن ۱۵ سالگی، کوروش گیتار را به عنوان ساز مورد علاقه‌اش انتخاب کرد. وی در سن ۱۸ سالگی گروه موسیقی راک به نام "اینسترومنتال" را تأسیس کرد و به عنوان سرپرست و نوازنده در آن مشغول شد.

آهنگ گل یخ کوروش یغمایی

در سال آخر دانشگاه، کوروش یغمایی به شعر‌های همکلاسی خود، مهدی اخوان لنگرودی، توجه ویژه‌ای داشت. این شعر‌ها بر او تأثیر گذاشته و او را به خلق و ساخت آهنگ‌های "گل یخ" و "حجم خالی" الهام بخشید.

قطعه "گل یخ" بسرعت خارج از مرز‌های ایران شناخته شد و اجرا‌های متعددی از آن در کشور‌های مختلف جهان به وجود آمد. این قطعه به شهرت و شناخت جهانی دست یافت و به عنوان یکی از صد آهنگ برتر موسیقی ایران شناخته می‌شود.

کوروش یغمایی بعد از انقلاب

کوروش یغمایی، در سال ۱۳۵۸، به مدت ۱۷ سال ممنوعیت صدا داشت و اجازه اجرا و ضبط آهنگ‌ها را نداشت.

در طول این مدت، او به فعالیت‌های مختلفی در زمینه داستان‌های کودکان، انتشار کتاب‌ها و نوارها، ارائه آلبوم‌های بدون آواز و تدریس گیتار پرداخت. این فعالیت‌ها جزئی از زندگی او بودند تا زمانی که در سال ۷۵ موفق شد مجوز برای آلبوم "سیب نقره‌ای" خود را دریافت کند.

همسر کوروش یغمایی

کوروش یغمایی در سال ۱۳۴۵، در سن ۲۰ سالگی، ازدواج کرد و از این زندگی سه فرزند به نام‌های کاوه یغمایی، کامیل و ساتگین به دنیا آمدند.

کاوه، فرزند بزرگ کوروش، در حال حاضر مسیر هنری پدر خود را ادامه می‌دهد و به عنوان یک خواننده فعالیت می‌کند.

کوروش یغمایی

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر: