کدخبر : 539484

با انعقاد تفاهم‌نامه‌ بین شرکت ملی پست و سازمان نقشه برداری، از ظرفیت های مشترک دو سازمان برای خدمات رسانی بیشتر به مردم استفاده می شود.

به گزارش شما واقتصاد به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پست، امروز در آیین امضای این تفاهم نامه که به میزبانی سازمان نقشه برداری کشور برگزار شد، رمضانعلی سبحانی فر مدیرعامل، محمد رضا قادری عضو هیئت مدیره و کاوه دولتی مدیرکل جغرافیایی و اطلاعات مکانی شرکت ملی پست و غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی رئیس سازمان، علی جاویدانه معاون سازمان نقشه برداری کشور، حضور داشتند.

در این جلسه در زمینه های گسترش سطح همکاری های دو طرف در راستای استانداردسازی و همکاری شرکت ملی پست در غنی سازی STI در بستر وب سرویس کدپستی و پروژه ملی جی نف، ارائه لایه های نقشه پوششی و پارسلی و همچنین توزیع نقشه های لجستیک پستی سازمان نقشه برداری کشور بحث و تبادل نظر شد.

سبحانی‌فر با اشاره به ظرفیت‌های پست در ارائه خدمات بهینه و مناسب به مردم، اظهار داشت: با به روز شدن کدپستی و پیاده سازی پروژه ملی جی نف در کشور کمک شایانی به رفع بسیاری از مشکلات شهروندان صورت گرفته و به نحوی که ارائه خدمات غیرحضوری در سازمان ها مبتنی بر این اطلاعات گسترش بیشتری پیدا کرده است.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ادامه داد: با توجه به نیاز جامعه و دستگاه های اجرایی و همچنین با تاکیدات صورت گرفته در برنامه ششم توسعه در بهنگام سازی نشانی مکان محور، شرکت ملی پست پیشتاز و متولی ارسال اطلاعات دقیق و واقعی به مردم در زمینه جی نف و کدگذاری بوده و این  امر باعث جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده شده است.

جعفرزاده ایمن آبادی نیز در این مراسم افزود: تسهیل فرایندهای کاری و ارائه خدمات بهتر و استفاده از خدمات و ظرفیت های یکدیگر در راستای دریافت اطلاعات مکانی استاندارد و دقیق از اهداف این تفاهم نامه است.

رئیس سازمان نقشه برداری کشور با اشاره به اشتراک گذاری داده، ژئو پرتال و STI در کدپستی، گفت: با تبادل اطلاعات مکان محور و جغرافیایی بین دو سازمان علاوه بر ارائه سرویس های بهتر و بهنگام به مردم، می توان با ایجاد سامانه ای این خدمات را مطلوبتر ارائه کرد.

بر اساس این تفاهم نامه مقرر شد تبادل اطلاعات مکان محور بین سازمان نقشه برداری کشور و شرکت ملی پست بمدت دوسال صورت پذیرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

فن آوری اطلاعات
بورس
خودرو
پتروشیمی
مناطق آزاد
گردشگری
صنایع غذایی
انرژی
بانک
بیمه