با همکاری شرکت ملی پست و مرکز توسعه تجارت الکترونیکی راه اندازی شد ؛

کدخبر : 541306

سرویس برخط "احراز نشانی کسب‌وکارهای اینترنتی" با ایجاد زیرساخت‌های لازم و اتصال سامانه نماد اعتماد الکترونیکی به شرکت ملی پست، راه اندازی شد.

به گزارش شما و اقتصاد به نقل از  روابط عمومی شرکت ملی پست، این سرویس در اجرای تکالیف موضوع ماده 33 قانون تجارت الکترونیکی مبنی بر "لزوم احراز نشانی فروشندگان کالا و ارائه‌دهندگان خدمات در مبادلات اینترنتی" اجرایی شده است.

احراز نشانی کسب‌وکارهای اینترنتی تنها بر اساس اطلاعات پایگاه داده نشانی های کشور موجود در سامانه  "gnaf.post.ir"، احراز نشانی کسب‌وکارهای اینترنتی از طریق شرکت ملی پست و اطمینان از تحقق آن،کاهش زمان ارسال مرسوله پستی حاوی شناسه احراز نشانی به کمتر از 24 ساعت در اقصی نقاط کشور، از جمله مزایای استفاده از این سامانه است.

همچنین از دیگر مزیتهای اتصال سامانه نماد اعتماد الکترونیکی به شرکت ملی پست،می توان به حذف جابجایی فیزیکی مرسولات پستی از تهران به اقصی نقاط کشور، صرفه‌جویی در زمان و هزینه احراز نشانی برای کسب‌وکارهای اینترنتی، امکان احراز منظم مکان کسب‌وکارهای اینترنتی و کاهش ریسک خرید و فروش اینترنتی اشاره کرد.

شایان ذکر است در این خدمت شناسه احراز مکان شش‌رقمی منحصر به فرد تولیدشده توسط سامانه enamad به صورت سیستمی برای شرکت ملی پست ارسال و به صورت برخط بر اساس کد پستی به واحد پستی مربوط در شهرستان مورد نظر ارسال می‌گردد.

پس از طی این مرحله، مرسوله پستی در واحد پستی مذکور تولید و ظرف کمتر از یک روز به متقاضی تحویل می‌گردد تا از طریق ثبت شناسه در سامانه enamad نشانی کسب‌وکار اینترنتی احراز گردد.

طبق برنامه‌ریزی انجام‌شده، این فرایند به صورت منظم طی دوره‌های سه‌ماهه تکرار خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
  فن آوری اطلاعات
  بورس
  خودرو
  پتروشیمی
  مناطق آزاد
  گردشگری
  صنایع غذایی
  انرژی
  بانک
  بیمه