مدیرعامل شرکت ملی پست :

کدخبر : 541358

رمضانعلی سبحانی فر در مراسم افتتاحیه نمایشگاه مجازی تمبر ایران و ارمنستان، برگزاری این نمایشگاه را سرفصلی تازه برای گسترش همکاری های پستی در آینده دانست.

به گزارش شما و اقتصاد به نقل از  روابط عمومی شرکت ملی پست، نمایشگاه مجازی تمبر ایران و ارمنستان امروز یکشنبه 22 فروردین 1400 با حضور معاون وزیر ارتباطات، سفیر ارمنستان در ایران، نماینده ارامنه در مجلس شورای اسلامی، رئیس کمیته ملی موزه های ایران، روسای موزه های ارتباطات و ارامنه برگزار و در حاشیه آن از تمبر کلیسای تادئوس مقدس رونمایی شد .

 

263f1bee-d41e-4946-8b5c-b38ce644288e_20210411_133049

سبحانی فر در این مراسم با بیان این که، این رویداد فرهنگی می تواند تقویت مراودات پستی دو کشور را در بر داشته باشد، آمادگی پست ایران را برای گسترش همکاری ها اعلام نمود.

وی با اشاره به روابط خوب دو کشور در زمینه ارسال مرسولات از طریق مرز ایران وارمنستان، خواستار از سرگیری این امر و بهره گیری از ظرفیتهای پست دوکشور جهت خدمت رسانی بیشتر و بهتر به مردم شد.

رئیس هیئت مدیره شرکت ملی پست، تمبر را  یکی از معتبرترین داشته‌های فرهنگی کشورها برشمرد و افزود: "برگزاری نمایشگاه های تمبر مشترک با کشورها، همواره در انتقال تاریخ و فرهنگ نقش ویژه ای دارد."

معاون وزیر ارتباطات با بیان این که، تمبر در کنار ارزش های هنری و زیبا شناختی اش به عنوان یک رسانه ارتباطی موثر محسوب می شود، خاطرنشان کرد: "این رسانه با  قابلیت پیام رسانی گسترده و فراگیرش، نقش های گوناگونی در زمینه های فرهنگی، اجتماعی، تاریخی، اقتصادی و سیاسی و غیره  ایفا می نماید."

سبحانی ­فر درخصوص انتشار تمبر کلیسای تادئوس مقدس توسط پست ایران گفت: "حضور این تمبرها در کشورهای مختلف جهان نشان دهنده روابط نزدیک ارمنستان و ایران خواهد بود که قدمتی دیرینه دارد و این گونه اقدامات فرهنگی گام مهمی در راستای تحکیم دوستی دو کشور است."

سفیر ارمنستان در ایران نیز در این مراسم با بیان اینکه این رویداد فرهنگی باعث تقویت دوستی و مراودات کشورها خواهد شد، از وزیر ارتباطات و مدیرعامل پست ایران در راستای تمرکز بر روابط دو کشور قدردانی کرد.

آرتاشس تومانیان،  تمبر را نقطه عطفی در تاریخ روابط کشورها خواند و عنوان کرد: "برگزاری نمایشگاه های مشترک تمبر و رونمایی از تمبرهای مختلف، نشان دهنده فرهنگ غنی و پربار کشورهاست."

لینک فیلم افتتاحیه نمایشگاه تمبر مشترک ایران وارمنستان:https://www.aparat.com/v/XbTKW

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
  فن آوری اطلاعات
  بورس
  خودرو
  پتروشیمی
  مناطق آزاد
  گردشگری
  صنایع غذایی
  انرژی
  بانک
  بیمه