کدخبر : 543431

به گزارش شما و اقتصاد: در دنیای تکنولوژی، مالکیت معنوی یکی از ارزشمند‌ترین دارایی‌های هر شرکت است. پتنت‌ها (حق ثبت اختراع) اثبات قانونی مالکیت معنوی(IP) هستند، که رسیدن به آن‌ها برای یک شرکت مستلزم صدها و میلیون‌ها دلار هزینه تحقیق و توسعه طی سالیان متمادی و ساعت ها کار نیروهای مرد و زن است؛ اما کسب یک پتنت تنها گام اول است. دارنده پتنت باید با جدیت به دنبال حفظ آن در برابر استفاده‌های غیرمجاز باشد، که غالباً این کار با صرف هزینه و زمان زیاد امکان‌پذیر است. با توجه به اینکه مالکیت معنوی درواقع عصاره زندگی شغلی مهندسان و دانشمندان فراوانی است، ال‌جی یک استراتژی تهاجمی را برای محافظت از اختراعات و اکتشافات کارکنان خود در پیش‌گرفته است.

به گزارش شما و اقتصاد: ال‌جی سابقه‌ای طولانی در زمینه نوآوری‌های علمی دارد که احتمالاً هیچ‌یک به‌اندازه نوآوری‌های این شرکت در فناوری‌های بیسیم 4G/LTE و 5G قابل‌توجه و مهم نباشند. درواقع ال‌جی با داشتن بیش از ۶۰۰۰ خانواده پتنت بین‌المللی، یکی از قوی‌ترین مجموعه‌های حق اختراع در زمینه 4G/LTE و 5G را در اختیار دارد؛ و حتی با اعلام خروج ال‌جی از صنعت تلفن همراه، پتنت‌های بیسیم در قالب درآمد و نوآوری‌های آینده به ال‌جی کمک خواهند نمود. محافظت از مالکیت معنوی بسیار مهم است، زیرا شرکت‌ها در قبال کارمندانشان مسئولیت دارند و کارکنان انتظار دارند تا شرکت‌ها هر کاری انجام دهند تا از تجاری شدن نوآوری‌هایشان توسط بازیگران غیرمجاز جلوگیری کنند.

50656365782_ec3037bc25_c

خوشبختانه جنگ ال‌جی برای محافظت از پتنت‌هایش در دادگا‌ها تا حد زیادی موفقیت‌آمیز بوده است. در سال ۲۰۱۷ ال‌جی به دلیل نقص پنج پتنت استاندارد ضروری (SEP) در زمینه LTE برعلیه تولیدکننده موبایل BLU در ایالات‌متحده دست به اقدام قانونی زد. این موضوع چند ماه بعد با امضای توافقنامه صدور لایسنس فناوری‌های ال‌جی با موفقیت به نتیجه رسید.

در پرونده‌ای دیگر، دادگاه منطقه‌ای آلمان اوایل ماه جاری در ادامه دو تصمیم قبلی که به نفع ال‌جی اتخاذشده بود، حکم داد که برند لوازم الکترونیک مصرفی چینی TCL یکی از پتنت‌های LTE ال‌جی را نقض کرده است. این حکم برای ال‌جی مهم و قابل‌توجه است زیرا بدان معنی است که تمام دستگاه‌های LTE تولید‌کنندگان درواقع از فناوری پتنت شده توسط ال‌جی استفاده می‌کنند.

ال‌جی همچنین مجبور شده از مالکیت معنوی خود در برابر تولید‌کننده تلفن اروپایی ‌Wiko به دلیل استفاده غیرقانونی و بدون لایسنس دفاع کند.

51198489000_446dd54a95_c

در سال ۲۰۱۸ ال‌جی سه شکایت جداگانه علیه ‌Wiko به دلیل نقض پتنت استاندارد ضروری (SEP) در زمینه LTE ثبت نمود و همه یک سال بعد به نفع ال‌جی رأی دادند، اما Wiko درخواست تجدیدنظر نمود.

درنهایت دو مورد از احکام اولیه مورد تأیید قرار گرفتند و انتظار می‌رود پرونده سوم طی سال جاری تعیین تکلیف شود. پتنت‌های پرونده Wiko با پتنت‌های پرونده TCL متفاوت هستند، و این ثابت می‌کند که گستردگی و قدرت گنجینه پتنت‌های استاندارد ضروری LTE ال‌جی حقیقتاً بدون رقیب است.

Patent

این موارد نشان می‌دهد که حفاظت از مالکیت معنوی برای بقا در فضای رقابتی امروز برای هر شرکت و تکنولوژی اهمیتی حیاتی دارد. فناوری‌های آینده از قبیل 6G به دلیل اهمیت اتصال سریع در دنیای فردا نیز از اهمیت بیشتری برخوردار هستند.

ال‌جی در حال آماده‌سازی قطعات این پازل برای ادامه کار خود در جایگاه یک رهبر بلامنازع تکنولوژی بیسیم است که از آن جمله می‌توان به تأسیس مرکز تحقیقاتی LG-KAIST 6G با همکاری موسسه علوم و فناوری پیشرفته کره و مشارکت با Keysight Technologies به‌عنوان یکی از سازندگان تجهیزات آزمایش ارتباطات بیسیم در سطح بین‌المللی اشاره کرد. انتخاب مهندس ارشد تحقیقات ال‌جی، دکتر Lee Ki-dong به‌عنوان رئیس Next G Alliance نیز به پیشرفت رهبری و پیشتازی ال‌جی در 6G کمک خواهد نمود.

روابط عمومی ال جی

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
  فن آوری اطلاعات
  بورس
  خودرو
  پتروشیمی
  مناطق آزاد
  گردشگری
  صنایع غذایی
  انرژی
  بانک
  بیمه