شاخه آسیا و اقیانوسیه سایت UNDP به قلم محمد فرجود و کلادیو پروویداس منتشر کرد

کدخبر : 546106

شاخه آسیا و اقیانوسیه سایت UNDP (برنامه توسعه سازمان ملل) به تازگی اقدام به انتشار مقاله‌ای کرده که در آن موضوع نقش شهرهای هوشمند واقعی در توسعه مورد توجه قرار گرفته است.

به گزارش شما و اقتصاد: این مقاله با عنوان «چرا شهرهای واقعاً هوشمند برای توسعه بسیار مهم هستند: تهران چگونه از فناوری برای بهبود زندگی شهری و معیشت استفاده می‌کند» به مقایسه ابعاد برنامه تهران هوشمند (STP) در دستیابی به اثرات بکارگیری فناوری و نوآوری در بهبود کیفیت زندگی شهروندان می‌پردازد. این گزارش به تلاش برنامه تهران هوشمند برای شناسایی آنچه بیشترین تأثیر را بر کیفیت زندگی شهروندان دارد اشاره کرده و به طرح ابعاد STP شامل پنج طرح شهروند هوشمند و خدمات دیجیتال، برنامه نوآوری شهری، حمل‌ونقل هوشمند، محیط هوشمند، انرژی و ایمنی و تحول دیجیتال شهرداری می‌پردازد.

این مقاله بر اهمیت شناسایی و پیاده سازی رویکردهای نوآورانه و متنوع در هوشمندسازی شهر تهران تاکید دارد و برگزاری رویداد (InnoTehran) که منجر به شناسایی بیش از ۴۰۰ نیاز فنی و عملیاتی شهر تهران شده وامکان ارتباط بین استارت‌آپ‌ها و شرکت‌ها با سازمان‌های شهری را فراهم کرده است را دستاوردی بزرگ می‌داند.

مقاله‌ی «چرا شهرهای واقعاً هوشمند برای توسعه بسیار مهم هستند» با همکاری مشترک دکتر محمد فرجود، مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران و کلادیو پروویداس، نماینده دائمی سازمان UNDPدر ایران، به زبان انگلیسی نوشته شده است.

برای مطالعه مقاله اینجا را کلیک نمایید.

روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

فن آوری اطلاعات
بورس
خودرو
پتروشیمی
مناطق آزاد
گردشگری
صنایع غذایی
انرژی
بانک
بیمه