مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم؛

کدخبر : 538221

به گزارش شما و اقتصاد: رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از افتتاح 27 پروژه در تاریخ 25 دی‌ماه هم‌زمان با دومین دور افتتاح پروژه‌های مناطق آزاد توسط ریاست جمهوری در جزیره قشم خبر داد.

به گزارش شما و اقتصاد: حمیدرضا مؤمنی در گفتگو با خبرنگار صدا و سیما با بیان این مطلب، افزود: این پروژه‌ها در مجموع با اعتباری حدود 17 هزار و 500 میلیارد ریال و سرمایه‌گذاری ارزی بیش از  240 میلیون دلار به بهره‌برداری خواهند رسید.

وی ادامه داد: با آغاز فعالیت این طرح‌ها در حوزه‌های مختلف اقتصادی، نفت و انرژی، شیلات، صنعتی، عمرانی و گردشگری مجموعاً برای 2 هزار و 263 نفر فرصت شغلی ایجاد می‌شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: راه‌اندازی پالایشگاه نفت بهین پالایش با ظرفیت تولید 35 هزار بشکه نفت سنگین و پروژه تأمین پیش‌نیازهای مورد استفاده در پالایشگاه نفت خام فوق سنگین متعلق به شرکت قشم مولد دو پروژه مهم حوزه نفت و انرژی منطقه آزاد قشم را شامل می‌شود.

به گفته مؤمنی؛ همچنین در صنایع شیلاتی با افتتاح هشت طرح که دو پروژه آن مربوط به پرورش ماهی در قفس با ظرفیت تولید مجموعاً 5 هزار تن خواهد رسید.

وی ادامه داد: همچنین با بهره برداری 6 طرح پرورش میگو در مجموع 400 هکتار  به سطح زیر کشت این محصول در جزیره اضافه می‌شود و مجموع مساحت زیر کشت به 1800 هکتار افزایش یافته و ظرفیت تولید نیز به 8 هزار تن خواهد رسید.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در پایان خاطرنشان کرد: همچنین 12 طرح نیز در حوزه‌های عمرانی و زیرساختی و همچنین یک طرح در حوزه گردشگری در منطقه آزاد قشم با دستور رییس دولت تدبیر و امید به بهره‌برداری خواهد رسید.

 

 

 

روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

فن آوری اطلاعات
بورس
خودرو
پتروشیمی
مناطق آزاد
گردشگری
صنایع غذایی
انرژی
بانک
بیمه