مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از محل اسکله نفتی حرا بازدید کرد؛

کدخبر : 538810

به گزارش شما و اقتصاد: رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در ادامه بازدیدهای مستمر خود از پروژه های عمرانی، اقتصادی، خدماتی و گردشگری و... سطح جزیره قشم از پروژه اسکله نفتی حرا قشم بازدید کرد و از نزدیک روند اجرایی این پروژه حوزه نفت و انرژی را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش شما و اقتصاد: حمیدرضا مومنی در این بازدید با همراهی جمعی از معاونان و مدیران این سازمان صورت گرفت؛ ضمن بررسی ظرفیت های موجود سرعت پیشرفت این پروژه دستورات لازم را برای تسریع در روند اجرایی آن صادر کرد.

براساس این گزارش، اسکله نفتی حرا قشم، یکی از بزرگترین اسکله های نفتی در جنوب کشور است که با هدف تامین مواد اولیه پالایشگاهی، نفت خام فوق سنگین و صادرات میعانات نفتی مانند بنزین، گازوئیل و قیر در این جزیره  مبادرت خواهد کرد.

این اسکله نفتی دارای ظرفیت تخلیه و بارگیری ۱۴میلیون و 500 هزار تن فرآورده های نفتی است و این پروژه با سرمایه گذاری ۵۳ میلیون یورو در قالب قرارداد BOT میان سازمان منطقه آزاد قشم و شرکت گسترش انرژی پاسارگاد در حال انجام است و قرار است تا اردیبهشت ماه سال آینده به مرحله بهره برداری برسد.

پیش از این پیگیری های لازم برای دریافت مجوز ایجاد مرز رسمی صادرات فرآورده های نفتی در اسکله حرا جهت ارائه خدمات به تولیدات واحدهای منطقه آزاد قشم از جمله تولیدات پالایشگاه نفت سنگین قشم از طریق مراجع ذیربط جهت اخذ مجوز لازم برای تسهیل روند صادرات فرآورده های نفتی پیگیری شده است.

گفتنی است، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و هیات همراه در ابتدای این بازدید با حضور در محل کارگاه اسکله فرعی 35 هزار تنی اسکله نفتی حرا جهت راه اندازی موقت جهت انتقال نفت خام سبک و سنگین و قیر تا پالایشگاه بهین پالایش و بالعکس توسط شرکت پیشگام صنعت فراساحل قشم نیز بازدید کرد.

روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

فن آوری اطلاعات
بورس
خودرو
پتروشیمی
مناطق آزاد
گردشگری
صنایع غذایی
انرژی
بانک
بیمه