کدخبر : 541767

به گزارش شما و اقتصاد: فرماندار خرمشهر گفت: منطقه آزاد اروند قطعه ای از اقتصاد ملی یک کشور برای پاسخ به یک نیاز مهم یعنی باز کردن دروازه‌های بازار‌های جهانی به روی کشور است.

به گزارش شما و اقتصاد: محمد حیدری در مراسم تکریم و معارفه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند افزود: انتخاب منطقه آزاد اروند در یکی از استراتژیک‌ترین نقاط کشور از اهمیت زیادی برخوردار است، اما زیرساخت‌های لازم در این منطقه فراهم نبود بلکه بر مبنای زیرساخت‌های ضعیف پس از دوران دفاع مقدس بنا شد، بین انتظارات و مطالبات باید تفاوتی قائل شویم.

حیدری افزود: انتخاب منطقه آزاد اروند در یکی از استراتژیک‌ترین نقاط کشور از اهمیت زیادی برخوردار است، اما زیرساخت‌های لازم در این منطقه فراهم نبود بلکه بر مبنای زیرساخت‌های ضعیف پس از دوران دفاع مقدس بنا شد، بین انتظارات و مطالبات باید تفاوتی قائل شویم.

او ادامه داد: در حال حاضر هیچ تعادلی میان مقدورات و امکانات وجود ندارد، منطقه آزاد خودش به تنهایی منشاء توسعه نیست بلکه ابزاری برای توسعه است.

فرماندار خرمشهر با بیان اینکه منطقه آزاد اروند ممتاز و متفاوت است گفت: ما اینجا مداخلات قانونی میان منطقه آزاد و سرزمین مادری داریم که باید این مشکل در راستای پیشرفت این منطقه برطرف شود.

حیدری گفت: باید یک چارچوب مشخص شود تا هرکس تکلیف خودش را بداند، همه ما باید با وحدت کلمه، اتفاق نظر و توکل به خدا با محوریت رهبر معظم انقلاب به مردم خدمت کنیم.

وی تصریح کرد: انتظار ما از مدیرعامل جدید هم افزایی و مدیریت واحد میان ارکان مختلف دولت در آبادان و خرمشهر است، ما همه در خدمت هستیم و کمک میکنیم تا هر چه زودتر شاهد تغییرات مثبت در منطقه آزاد اروند باشیم.

** تشکیل منطقه آزاد اروند در جهت بازسازی شهرهای آبادان و خرمشهر

زمانی مدیرعامل سابق منطقه آزاد اروند نیز گفت: احترام به قانون جزو واجبات است و تمکین به قانون اصلی ترین موضوع برای زندگی اجتماعی ست، منطقه آزاد اروند در جهت بازسازی شهرهای آبادان و خرمشهر تشکیل شد، ما کارمان را در شرایط سختی آغاز کردیم،محورهای اقتصادی این دو شهرستان پس از جنگ از بین رفته بود،تاسیس منطقه آزاد اروند راهی برای برون رفت از مشکلات اجتماعی و اقتصادی بود.

اسمعیل زمانی افزود: بودجه ی زیرساخت ها هیچ گاه در منطقه آزاد اروند کافی نبوده است،بودجه ما در طول این مدت 3500 میلیارد تومان بوده این در حالیست که تنها برای برطرف کردن مشکلات آب و فاضلاب این دو شهرستان 5000 میلیارد تومان اعتبار لازم است، در بحث کلان باید اعتبارات در سطح ملی اختصاص داده میشد اما اتفاق نیفتاد و همه تنها از منطقه آزاد اروند انتظارات داشتند.

زمانی تصریح کرد: انتظار می رود آقای گروسی با مطالعه ی دقیق شرایط منطقه و همکاری همه از پس مشکلات فعلی برآید.

گفتنی است؛ در این مراسم حسین گروسی به عنوان سرپرست جدید سازمان منطقه آزاد اروند معرفی شد.

 

 

باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
  فن آوری اطلاعات
  بورس
  خودرو
  پتروشیمی
  مناطق آزاد
  گردشگری
  صنایع غذایی
  انرژی
  بانک
  بیمه