در دولت تدبیر و امید محقق شد؛

کدخبر : 541838

به گزارش شما و اقتصاد: تا پیش از دولت تدبیر و امید کمبود و فرسودگی محورهای مواصلاتی جزیره قشم با مساحت بیش از 1500 کیلومتر مربع و ۶۷ روستا یکی از چالش های پیش روی مردم جزیره به حساب می آمد، برای رفع این چالش در دولت یازدهم نهضت راه و جاده سازی در جزیره قشم آغاز شد و هم اکنون نیز ادامه دارد.

به گزارش شما و اقتصاد: معاون فنی و عمرانی این سازمان، با برشمردن برخی اقدامات انجام شده در راستای توسعه راه ها و جاده های جزیره گفت: اجرای زیرسازی، آسفالت و تهیه و نصب علائم و تجهیزات قطعه یک بزرگراه مرکزی درگهان – فرودگاه به طول 10 کیلومتر و با اعتبار ۳۴۰ میلیارد ریال یکی از مهمترین پروژه هایی است که در طول سال های گذشته به انجام رسید.

محرم بهاروند ادامه داد:  اجرای زیرسازی قطعه دو این بزرگراه شامل 10 کیلومتر هم اکنون پیشرفت 100 درصدی دارد و اجرای زیرسازی قطعه 3 نیز با پیشرفت فیزیکی 18 درصد در دست انجام است.

معاون فنی و عمرانی سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به عملیات اجرایی قطعه 3 بزرگراه خلیج فارس گفت: این پروژه به طول 7.8 کیلومتر پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی دارد و امسال به بهره برداری می رسد.

بهاروند بلوار ساحلی خلیج فارس (بلوار هرمز) به طول 1.6 کیلومتر شامل اجرای راه و احداث موج شکن می باشد که در سه فاز انجام گرفت و در سال ۱۳۹۲ و با اعتبار ۳۳۵ میلیار ریال به بهره برداری رسید را به عنوان یکی دیگر از پروژه های شاخص در حوزه توسعه راه های جزیره نام برد.

وی بهسازی بزرگراه های موجود در کنار ایجاده جاده های جدید را از دیگر دستاوردهای این سازمان دانست و افزود: ساماندهی گاردریل های بزرگراه ها شامل جمع آوری و تجدید گاردیل های فرسوده و ایجاد خط کشی جاده ها با اعتبار 120میلیارد ریال هم اکنون در حال انجام است و 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

بهاروند با اشاره به توسعه راه های روستایی جزیره مخصوصا روستاهای غربی در قالب مسئولیت اجتماعی سازمان، افزود: اجرای عملیات روکش و بهسازی آسفالت جاده های اصلی و روستایی غرب جزیره قشم در سال ۱۳۹۹ به طول ۱۰۰ کیلومتر و با اعتبار ۱۸۷ میلیار ریال درسال های گذشته انجام شد.

به گفته بهاروند بهسازی جاده های اصلی و رفع نقاط حادثه خیز برون شهری به منظورحفظ جان شهروندان و گردشگران نیز توسط سازمان به صورت مستمر انجام می شود و  اجرای تقاطع همسطح درگهان به اسکله لافت، بلوار کاوه به طرف درگهان –لافت، محور فرودگاه بین المللی به درگهان با اعتبار حدود 80 میلیارد ریال انجام شده است.

وی ادامه داد: احداث بلوار های رمچاه – هلر، گیاهدان – درگهان، بلوار مرکزی طولا، بلوار دفاری، آسفالت بلوار شمالی درگهان با اعتبار حدود ۱۵۰۰ میلیارد ریال (در قالب 5 قرارداد ) به طول ۲۲ کیلومتر  کیلومتر برای بهسازی معابر برون شهری در دست اقدام می باشد.

معاون فنی و عمرانی سازمان منطقه آزاد قشم بهسازی و آسفالت مسیرهای دسترسی نقاط گردشگری جزیره  شامل مسیر دسترسی چاهکوه، اسکله کندالو، جاده جنوبی دیرستان به طول 6 کیلومتربا اعتبار 60 میلیارد ریال نیز در دولت دوازدهم به سرانجام رسید.

وی جدول گذاری و آسفالت معابر و شهرک های مسکونی شهر قشم شامل 14 کیلومتر آسفالت معابر سطح شهر و شهرک های قشم با اعتبار260 میلیارد ریال که در چند فاز انجام شد را از دیگر اقدامات این سازمان برای توسعه راه های درون شهری دانست.

روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
  فن آوری اطلاعات
  بورس
  خودرو
  پتروشیمی
  مناطق آزاد
  گردشگری
  صنایع غذایی
  انرژی
  بانک
  بیمه