دبیر شورای‌ عالی مناطق آزاد کشور:

کدخبر : 542047

به گزارش شما و اقتصاد: مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد کشور گفت: منطقه آزاد چابهار می‌تواند در اهداف بلند مدت خود در حوزه حمل و نقل و ترانزیت گام‌های موثری بردارد و در همین راستا آینده درخشانی برای این منطقه پیش‌بینی می‌کنیم.

به گزارش شما و اقتصاد: حمیدرضا مومنی روز جمعه در پایان سفر ۲ روزه خود به چابهار در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این دومین سفر من از ابتدای امسال تاکنون به منطقه آزاد چابهار است و بر اساس برنامه‌های در دستور کار، هدفم از این سفر بازدید از پروژه‌هایی است که به طور جدی پیگیری می‌شود.

وی تصریح کرد: در بازدیدهای امروز مشاهده کردیم طرح‌ها طی مدت ۴۰ روز گذشته از پیشرفت قابل توجهی برخوردار بوده است.

مومنی با بیان اینکه موضوع حمل و نقل و ترانزیت یکی از دغدغه‌های اصلی ما در منطقه آزاد چابهار است گفت: بازار ۲۱۰ میلیون نفری پاکستان در همسایگی ما یکی از ظرفیت‌های مهمی است که باید با تقویت زیرساخت‌ها، سهم خودمان را از این بازار بزرگ افزایش دهیم.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور تصریح کرد: با تکمیل زیرساخت‌ها می‌توانیم امنیت را هم در مناطق مرزی تقویت کنیم.

وی ادامه داد: مرز ریمدان، یکی از اهدافی است که به طور جدی می‌تواند ارتباطات سیاسی، امنیتی و اقتصادی ما را با پاکستان گسترش بدهد و همچنین یک توسعه پایدار را به دنبال داشته باشد.

مومنی بیان داشت: خوشبختانه این کار در زمینی به مساحت بیش از ۶ هزار هکتار آغاز شده است که ۶۰ هکتارِ آن در حال آماده‌سازی است.

مشاور رییس جمهوری تصریح کرد: در این مجموعه، تاسیسات پایانه حمل و نقلی را خواهیم داشت که در این حوزه ۳۵۲ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری خواهیم کرد.

وی افزود: مجموعه منطقه آزاد چابهار در مرز ریمدان می‌تواند نقش بسزایی در ترانزیت و تامین کالاهای جمهوری اسلامی ایران داشته باشد.

حمیدرضا مومنی دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در دومین سفر خود به چابهار از ظرفیت‌های تجاری و اقتصادی، طرح آماده‌سازی زمین‌های منطقه آزاد چابهار در مرز ریمدان، شهرک پتروشیمی، تولیدی‌ها، ظرفیت‌های گردشگری و ورزشی و سایر طرح‌های در دست اجرا بازدید و در نشست شورای اداری و فعالان اقتصادی این شهرستان و آیین توزیع ۳۰۰ بسته کمک مومنانه شرکت کرد.

 

 

ایرنا

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
  فن آوری اطلاعات
  بورس
  خودرو
  پتروشیمی
  مناطق آزاد
  گردشگری
  صنایع غذایی
  انرژی
  بانک
  بیمه