همزمان با روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی؛

کدخبر : 542341

به گزارش شما و اقتصاد: مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی منطقه آزاد و ویژه اقتصادی قشم، از پاکسازی بندر تاریخی لافت به عنوان اولین اکوموزه طبیعی ایران همزمان با روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی خبر داد.

به گزارش شما و اقتصاد: علیرضا امری کاظمی با بیان این خبر گفت: پاکسازی این بندر با حضور 25 نفر از علاقه مندان به طبیعت توسط مدیریت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی منطقه آزاد و ویژه اقتصادی قشم با همکاری مدیریت پشتیبانی و دهیاری لافت انجام شد.

به گفته وی بندر لافت یکی از دروازه های مهم ورود گردشگر به جزیره محسوب می شود و آثار تاریخی و طبیعی درخور توجه ای را در خود جای داده و از آداب و رسوم کهن و غنی برخوردار است.

امری کاظمی ادامه داد: با توجه به موارد ذکر شده ساماندهی بندر تاریخی لافت همواره یکی از اولویت های مهم حوزه گردشگری جزیره می باشد و پاکسازی بخشی از ساحل و معابر این روستا نیز با همین هدف انجام شد.

مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی منطقه آزاد و ویژه اقتصادی قشم، مشارکت در پاکسازی روستاها و سواحل توسط علاقه مندان به طبیعت و اهالی روستا موجب افزایش آگاهی مردم نسبت به اهمیت موضوع و افزایش حس مسئولیت پذیری اجتماعی و همبستگی در بین آنها خواهد شد.

بندر لافت یکی از روستاهای توابع بخش مرکزی شهرستان قشم در استان هرمزگان واقع در جنوب ایران است، این روستا در شمال‌غربی جزیره قشم و نزدیک‌ترین فاصله را با سرزمین اصلی (بندر پهل) دارد. این روستا علاوه بر زیبایی‌های تحسین‌برانگیز طبیعی خود، آثار ارزشمند تاریخ را نیز در خود جای داده‌است که اهم آن‌ها عبارت‌اند از: قلعه نادری،چاه‌های تلا، دو آب‌انبار (برکه)، گنبدی مدور، گورستان تاریخی که سنگ نبشته‌های مربوط به هزار سال پیش در آن مشهود است زیارتگاه‌های سید حسن منصور و شیخ اندرآبی در این روستا واقع می‌باشند.

روابط عمومی منطقه آزاد قشم

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
  فن آوری اطلاعات
  بورس
  خودرو
  پتروشیمی
  مناطق آزاد
  گردشگری
  صنایع غذایی
  انرژی
  بانک
  بیمه