کدخبر : 543634

به گزارش شما و اقتصاد: با حضور اکبری مقدم رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان، مدیرکل پارک علم و فناوری گیلان ،‌ معاونین سازمان ، رئیس صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی گیلان و مدیران شرکت های دانش بنیان، شورای حمایت از ایده های نو آور کار آفرین منطقه برگزار شد.

به گزارش شما و اقتصاد: بنابراین گزارش اکبری مقدم مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی به اشاره به تشکیل شورای حمایت از ایده های نو آور کارآفرین از سال 1395 در سازمان مطبوع خود بیان کرد : یکی از راهبردهای سازمان در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی تشکیل این شورا بوده و تلاش شده است با تصویب مشوق ها و تسهیلات ، در اختیار قرار دادن دفتر کار رایگان ، اعمال معافیت 70 درصدی مربوط به ثبت شرکت و صدور مجوز و ایجاد مرکز رشد و شکوفایی ایده های نو آور و فناور فعالیت شرکت های دانش بنیان گسترش یابد.

وی در ادامه با توجه به گسترش فعالیت های شرکت های دانش بنیان و تاثیر بسزای فعالیتشان در زندگی مردم خواستار کاهش دغدغه ها و تسهیل در روند ثبت شرکت و ارائه بسته های حمایتی همه جانبه به خصوص در زمینه برند سازی تجاری از سوی مدیران دستگاه های اجرایی و سازمان منطقه آزاد انزلی شد.

گفتنی است در این نشست تخصصی ضمن بررسی راهکارهای حمایت و توسعه شرکت ها و فعالیت های دانش بنیان نوآور و فناور در منطقه آزاد انزلی و رونق تولید در این حوزه به منظور افزایش صادرات غیر نفتی تفاهم نامه همکاری مابین شرکت سیرنگ تجارت منطقه آزاد انزلی و صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی گیلان منعقد شد.

حمایت در حوزه سرمایه گذاری های خطر پذیر ، ارائه انواع تسهیلات، لیزینگ محصولات فناورانه ، توانمند سازی ، صدور ضمانت نامه ، کمک به صادرات محصولات و ارائه خدمات مالی،فنی و حقوقی از مهم ترین مفاد این تفاهم نامه بود.

در ادامه این نشست دکتر باستی مدیرکل پارک علم و فناوری گیلان ، طالب پور معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد انزلی ، صمدی مدیر مرکز آموزش فنی و حرفه ای و امانی رئیس انجمن سرمایه گذاران منطقه آزاد انزلی هر یک نقطه نظرات تخصصی خود را به جهت بهبود شرایط بیان کردند.

فرینا

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

آنچه دیگران می خوانند:
  فن آوری اطلاعات
  بورس
  خودرو
  پتروشیمی
  مناطق آزاد
  گردشگری
  صنایع غذایی
  انرژی
  بانک
  بیمه