کدخبر : 544862

به گزارش شما و اقتصاد: مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در بازدید از بخش های مختلف جزیره هندورابی به ویژه دستگاه های آب شیرین کن بر ضرورت تامین برق مورد نیاز جهت افزایش تولید آب و توسعه فضای سبز در این منطقه تاکید کرد.

به گزارش شما و اقتصاد: جعفر آهنگران رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، صبح پنجشنبه 21 مرداد در سفر خود به جزیره هندورابی ضمن بازدید از بخش های مختلف این منطقه بر ضروت افزایش تولید آب و توسعه فضای سبز اشاره داشت و گفت: جزیره هندورابی با برخورداری از پتانسیل ها و ظرفیت های گردشگری می تواند زمینه ساز توسعه برخی فعالیت های گردشگری و ایجاد درآمد پایدار در این جزیره باشد.

آهنگران با اشاره به این که جمعیت روستای جزیره هندورابی 150 نفر است، تصریح کرد: اجرای طرح پرورش آهو و طاووس از جمله اقدامات موثر سازمان با هدف ایجاد درآمد پایدار برای بومیان جزیره هندورابی پیش بینی شده که این مهم جایگزین دامداری در این منطقه خواهد شد.

وی با اشاره به این که در دو سال گذشته تعداد 30 طاووس به جزیره هندورابی منتقل شده، خاطر نشان کرد: هم اکنون تعداد آنها به 47 طاووس بزرگ افزایش یافته و نگهداری 10 بچه طاووس در فضای مخصوص، پس از بزرگ شدن در طبیعت رها سازی می شوند.

به گفته آهنگران با اختصاص فضای مناسب برای بومیان این منطقه شرایط نگهداری اصولی دام به صورت محدود فراهم می شود.

رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش در بازدید از کمپ های کارگری در جزیره هندورابی، اظهار داشت: تامین برق دستگاه آب شیرین کن سازمان منطقه آزاد کیش در جزیره هندورابی توسط بخش خصوصی انجام می شود که نسبت به تعیین تکلیف آن اقدام خواهد شد.

جعفر آهنگران با بیان این که ذخیره آب جزیره هندورابی در شرایط خاص 100 مترمکعب است، افزود: در حال حاضر روزانه 300 متر مکعب آب قابل شرب در این منطقه تولید می شود.

وی اظهار داشت: در سال 94 فضای سبز ایجاد شده در محوطه چادرهای اقامتی گردشگران توسط بخش خصوصی انجام شده و برای حفظ و نگهداری آن نیاز به دستگاه های آب شیرین کن هست که این موضوع جهت بررسی در دستور کار سازمان قرار گرفت.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش افزود: با بهره گیری از تعداد دو ژنراتور توان تامین آب شیرین کن فضای سبز احداث شده در محوطه چادرهای اقامتی امکان پذیر نیست که با نظارت و به کار گیری دانش فنی سازمان این این مشکل حل می شود.

در بازدید مدیرعامل سازمان از بخش های مختلف جزیره هندورابی، برخی از معاونان و مدیران سازمان منطقه آزاد کیش، مدیران عامل شرکت های تابعه، مدیرکل صدا و سیمای مرکز کیش، مدیران عامل جامعه بازاریان و سندیکای صنایع کیش حضور داشتند.

گفتنی است جزیره هندورابی از توابع بخش کیش، شهرستان بندرلنگه در استان هرمزگان واقع در جنوب ایران و در حد فاصل بین جزیره کیش و جزیره لاوان قرار گرفته است.

روابط عمومی منطقه آزاد کیش

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

فن آوری اطلاعات
بورس
خودرو
پتروشیمی
مناطق آزاد
گردشگری
صنایع غذایی
انرژی
بانک
بیمه