کدخبر : 545318

به گزارش شما و اقتصاد: معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش از تعداد شش شهرک صنعتی فعال با سرمایه های انسانی ارزشمند که دارای دانش و مهارت های لازم در این منطقه هستند، خبر داد.

به گزارش شما و اقتصاد: سعید پورعلی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش صبح سه شنبه نهم شهریور در جلسه انعقاد تفاهم نامه همکاری که در سالن رازی مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد؛ محور فعالیت های اصلی این منطقه را گردشگری، عنوان کرد و گفت: با توجه به حضور شش شهرک صنعتی در جزیره کیش، گردشگری نیز یک صنعت محسوب می شود و مولفه پیشرفت هر صنعتی در گرو مهارت و دانش لازم است.

پور علی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: پیشینه جزیره کیش نمایانگر مهارت و دانش لازم در صنعت این منطقه است.

وی در همین خصوص اظهار داشت: "موسسه علوم و فنون کیش " نخستین موسسه آموزشی فعال وابسته به سازمان منطقه آزاد ماموریت تقویت کادر حرفه‌ای در زمینه"صیادی، توسعه صید و آموزش‌های لازم " را بر عهده دارد.

به گفته پورعلی موسسه علوم و فنون کیش در سال ۸۸ نخستین موسسه‌ای بود که با دریافت مجوز از سازمان فنی و حرفه‌ای کشور، فعالیت خود را آغاز کرده است.

سعید پورعلی با بیان این که جوارکارگاهی و بین کارگاهی در آموزشگاه‌های کیش از قبیل"جامعه بازاریان، جامعه پذیرایی و تفریحات دریایی" وجود دارد، اظهار داشت: آموزش مهارت‌ ها در غالب خصوصی و مدنی پیشرفته با هدف تقویت نیروی انسانی در دستور کار قرار گرفته است.

پورعلی با اشاره به این که سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای همانند برخی از سازمان‌های دیگر کشور، وظایف خود را در کیش به سازمان منطقه آزاد کیش تفویض کرده است، گفت: اکثر مناطق آزاد کشور با حمایت دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد، تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی، تفاهم نامه‌هایی را با این سازمان منعقد کردند و امروز جزیره کیش در زمینه ارتقاء مهارت های فنی و حرفه ای میان کارآفرینان و ساکنان کیش تفاهم نامه همکاری امضا کرد.

وی محورهای این تفاهم نامه را "ارتقاء مهارت‌های فنی و حرفه‌ای در میان صنوف و واحدهای فعال در حوزه صنعتی، تجاری، خدماتی و گردشگری" عنوان کرد و افزرود: با توجه به این که مسابقات مهارتی امروز به شکل یک جاذبه در آمده و منطقه آزاد کیش می‌تواند در فرآیند برگزاری این مسابقات مهارتی حضور جدی داشته باشد.

پورعلی خاطر نشان کرد: یکی از وظایفی که سازمان بر عهده دارد، ارائه خدمات کیفی به گردشگران بوده و به موازات آن یکی از تاکیدات همیشگی سازمان منطقه آزاد کیش این بوده است که بتوانیم مهارت‌ها و زیست پذیری فرهنگی و اجتماعی و سطح کیفیت زندگی در کیش را ارتقاء داده و از این طریق الگویی برای یک منطقه گردشگری ایرانی باشیم و بخشی از این تفاهم نامه در واقع کمک به همین موضوع است.

روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

فن آوری اطلاعات
بورس
خودرو
پتروشیمی
مناطق آزاد
گردشگری
صنایع غذایی
انرژی
بانک
بیمه