با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم صورت گرفت؛

کدخبر : 545459

به گزارش شما و اقتصاد: کلنگ ساخت دو شرکت تولیدی با اعتباری بالغ بر 800 میلیارد ریال توسط رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، بر زمین زده شد.

به گزارش شما و اقتصاد: علی درویش پور عصر روز سه شنبه 16 شهریور ماه ضمن بازدید از چند شرکت تولیدی، کلنگ ساخت دو مجموعه تولیدی در زمینه ساخت الکل و عصاره های گیاهی و ساخت اسکله های شناور را بر زمین زد.

 

IMG-20210907-WA0027

 

"شرکت الکل و عصاره شاخاب قشم" با سرمایه گذاری ۳۵۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی در زمینه تولید الکل و عصاره های مایع و پودرهای گیاهی فعالیت خواهد کرد.

 این شرکت با ظرفیت تولید سه میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر الکل اتیلیک طبی با گرید ۹۶ درصد و ۲۰۰ تُن انواع عصاره های مایع و پودری گیاهی با گرید دارویی در سال برای 90 نیروی کار به صورت مستقیم اشتغال به همراه دارد.

 

IMG-20210907-WA0026

 

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در ادامه ضمن بازدید از محل فعالیت "شرکت مکین دریا قشم"، کلنگ ساخت سایت جدید این شرکت را نیز بر زمین زد.

شرکت مکین دریا قشم در سایت توسعه ای خود که با اعتباری بالغ بر ۴۵۰ میلیارد ریال به بهره برداری می رسد، ضمن تولید اسکله های آلومینیومی و فولادی، برای ۲۵۰ نیرو فرصت اشتغال ایجاد خواهد کرد.

 

IMG-20210907-WA0025

 

این شرکت در حال حاضر در حال تولید اسکله های غیرفلزی است و برای ۸۶ نیروی بومی ایجاد اشتغال کرده است.

درویش پور در ادامه با هدف بررسی روند تولیدات روغن های صنعتی از "شرکت کاسترول قشم نیز بازدید کرده و در خصوص رفع مشکلات و کمک به توسعه صادرات محصولات این مجموعه دستورات ویژه ای صادر کرد.

 

*ساخت بلوار روستای طولا با 25 درصد پیشرفت فیزیکی همراه است*

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در ادامه این بازدیدها که با حضور جمعی از معاونان، مشاوران و مدیران این سازمان همراه بود، از روند احداث و پیشرفت بلوار روستای طولا دیدن کرد.

وی ضمن صدور دستور تسریع ساخت این پروژه در راستای تسهیل دسترسی قشموندان، فعالان صنعتی و گردشگران به مناطق صنعتی و گردشگری واقع در روستای طولا، از بخش های مختلف این پروژه شامل لاین های تندرو، کندرو، کانال جمع آوری آب های سطحی، جداول، مکان های پیش بینی شده برای فضاهای سبز و پیاده روها نیز بازدید به عمل آورد.

بلوار روستای طولا به طول ۲.۲۰۰ کیلومتر به موازات میدان علم و صنعت آغاز شده و تا میدان شهرک صنعتی طولا ادامه دارد و تاکنون 25 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

 

 

 

 

 روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

فن آوری اطلاعات
بورس
خودرو
پتروشیمی
مناطق آزاد
گردشگری
صنایع غذایی
انرژی
بانک
بیمه