پرورش میگو به شیوه متراکم در منطقه آزاد قشم؛

کدخبر : 545563

به گزارش شما و اقتصاد: مدیر شیلات و کشاورزی سازمان منطقه آزاد قشم از پرورش میگو به شیوه متراکم به‌عنوان الگویی برای افزایش بهره‌وری و سرمایه‌گذاری اصولی در صنایع شیلات جزیره و کشور یاد کرد.

به گزارش شما و اقتصاد:  منصور آزاد در بازدید از مزرعه پرورش میگو کیان یزدان قشم که با همراهی دادستان شهرستان صورت گرفت، ضمن معرفی مزیت‌ها و پتانسیل پرورش میگو به شیوه متراکم بیان داشت: یکی از مهم‌ترین امتیازهای این روش با توجه به کمبود زمین در جزیره قشم، افزایش بهره‌وری تولید در واحد سطح است.

وی در توضیح بیشتر عنوان کرد: مزارع پرورش میگو در استخرهای خاکی با ۱ یا ۲ کراپ، حداکثر  ۱۴ تُن محصول در هر هکتار بازدهی دارند، اما مزارع پرورش میگو به شیوه متراکم، 3  کراپ با بازدهی ۸۰ تن در هر هکتار دارند، که به‌عبارت‌دیگر تنها با استفاده از  ۱۰% فضای مزارع استخر خاکی، حدود 5 تا 6 برابر تولید بیشتر خواهند داشت.

مدیر شیلات و کشاورزی سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: با توجه به موقعیت جزیره‌ای این منطقه، کمبود زمین و منابع خاکی، توسعه پرورش میگو به این شیوه که با تکنولوژی‌های سازگار با محیط‌زیست همراه است، می‌تواند ضمن نگهداشت منابع خاکی جزیره، به ارتقا بهره‌وری تولید و افزایش درآمد ارزی کشور کمک کند.

در ادامه این بازدید که به‌منظور برطرف کردن موانع ادامه فعالیت شرکت کیان یزدان قشم به انجام رسید، رضا صفایی، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قشم ضمن حمایت از شیوه پرورش میگو به روش متراکم، دستور فوری برای رفع مشکلات و موانع آغاز به کار این شرکت با همکاری سازمان‌های ذی‌ربط را صادر کرد.

روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

فن آوری اطلاعات
بورس
خودرو
پتروشیمی
مناطق آزاد
گردشگری
صنایع غذایی
انرژی
بانک
بیمه