به مناسبت روز جهانی پاکسازی:

کدخبر : 545863

به گزارش شما و اقتصاد: معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از اجرای برنامه پاکسازی سواحل جزیره قشم با مشارکت افزون بر 50 نفر از علاقه مندان حفظ محیط زیست در این جزیره خبر داد و گفت: این برنامه به مناسبت روز جهانی پاکسازی برابر با 18 سپتامبر در سواحل زیتون و ایران زمین واقع در محدوده شهر قشم به مرحله اجرا گذاشته شد.

به گزارش شما و اقتصاد: مهدی زارعی هدف از اجرای این برنامه را جلوگیری از آلوده شدن سواحل جزیره قشم دانست و افزود: در همه دنیا زباله‌های دریایی، آبزیان، دریاها و سواحل را تهدید می‌کند و با توجه به ارتباط ساکنان و گردشگران جزیره با دریا و سواحل، این تهدید می تواند در این جزیره متوجه انسان ها هم باشد.

وی با اشاره به اینکه آلودگی دریا و سواحل یک تهدید فراگیر است، تصریح کرد: چه ما صیاد باشیم یا قایقران  یا شناگر و غواص و یا اینکه فقط برای تفریح به ساحل برویم با این تهدید  مواجه هستیم.

به گفته وی زباله‌های رها شده درسطح جزیره توسط  باد به سواحل و دریا منتقل می‌شوند و زباله‌های دریایی نیز توسط موج و جریان‌ها آب دریا به ساحل راه می‌یابند و نه تنها محیط زیست انسان ها بلکه حیات‌وحش دریایی را نیز به خطر می‌اندازند.

زارعی  بر ضرورت گسترش کمی و کیفی برنامه های پاکسازی سواحل قشم تاکید کرد و گفت: سازمان منطقه آزاد قشم در اجرای وظایف و ماموریت های قانونی و ذاتی خود از طریق مدیریت محیط زیست سازمان بطور دائم این نوع برنامه ها را اجرا می کند ولی اعتقاد دارد که با جلوگیری از تجمع و پخش زباله در سطح جزیره، می توان مانع انتقال آن به سواحل و دریا شد که این مهم نیز به همکاری و هماهنگی همه بخش ها و دستگاه های ذیربط در جزیره  نیاز دارد.

مدیرمحیط زیست سازمان منطقه آزاد قشم نیز با تشکر ازهمکاری و مشارکت کلوپ های غواصی و تفریحات دریایی، غواصان، گردشگران و علاقه مندان به حفظ محیط زیست دراجرای برنامه پاکسازی سواحل زیتون و ایران زمین این جزیره  گفت: در این برنامه بیش از 50 نفر از این افراد نسبت به پاکسازی ساحل دریا حد فاصل سینما دریا و سایت ایران زمین اقدام کردند و زباله های جمع آوری شده  نیز به سطل های زباله بزرگ جهت انتقال به سایت دفع زباله جزیره انتقال داده شد. 

سید محمد هاشم داخته افزود: مدرسه غواصی قشم، کلوپ غواصی دلفین مرجان قشم، کلوپ غواصی نگین ساحل قشم، کلوپ تفریحات دریایی و غواصی یاس و نیز کلوپ غواصی ستاره دریای پارس دراین برنامه مشارکت داشتند.

روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

فن آوری اطلاعات
بورس
خودرو
پتروشیمی
مناطق آزاد
گردشگری
صنایع غذایی
انرژی
بانک
بیمه