مشاور رییس جمهور در دیدار با استاندار آذربایجان غربی:

کدخبر : 549416

مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی امروز شنبه (27 آذرماه) در دیدار با استاندار آذربایجان غربی، عمده مشکلات مناطق آزاد را عدم اجرای کامل ماده 65 احکام دائمی برنامه های توسعه‌ کشور برشمرد.

به گزارش شما و اقتصاد: سعید محمد در این دیدار بر ایجاد تعامل مطلوب بین سازمان های مناطق آزاد با سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی تاکید کرد و گفت: خیلی از موضوعات مطروحه در چارچوب اختیارات و حیطه عملکرد مناطق آزاد نیست، بخشی از مشکلات ناشی از عدم اجرای ماده 65 احکام دائمی برنامه های توسعه کشور در مناطق آزاد است؛ در حالیکه مناطق آزاد می توانند با ارائه برخی مشوق ها در توسعه اقتصادی کشور نقش پررنگ تری داشته باشند.

وی افزود: باید از ظرفیت های ایجاد صنایع تبدیلی با محوریت محصولات کشاورزی بومی منطقه مثل سیب ارومیه بیشترین بهره را برد .
مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی اظهارداشت: استفاده از ظرفیت های مرزی نخجوان و ترکیه برای صادرات این محصولات بومی رونق اقتصادی برای منطقه به همراه دارد.
استاندار آذربایجان غربی نیز در این دیدار با قدردانی از سفر مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی به استان آذربایجان غربی با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های استان در حوزه های مختلف گفت: استان آذربایجان غربی یکی از استانهای ثروتمند کشور و سرشار از نعمت های خدادادی است که تاکنون بهره لازم از این نعمت ها برای جهش توسعه و آبادانی استان استفاده نشده است .
معتمدیان در ادامه آذربایجان غربی را یکی از مهمترین و استراتژیک ترین استانهای کشور معرفی کرد و افزود: موقعیت منحصر به فرد جغرافیایی و همسایه بودن با سه کشور، وجود بیشترین پایانه های مرزی، آب و خاک مناسب و معادن غنی و کشاورزی حاصلخیز موجب شده آذربایجان غربی به عنوان یکی از استانهای بی نظیر کشور تبدیل شود.
وی با اشاره به ظرفیت منطقه آزاد ماکو به یکی از بزرگترین مناطق آزاد کشور برای افزایش صادرات اظهار داشت: روان سازی فعالیت های گمرکی و رفع موانع موجود در روند صادرات باید جزو اولویت های پایانه های مرزی و گمرکات و بویژه منطقه آزاد تجاری ماکو قرار گیرد.

گفتنی است؛ سعید محمد در پاسخ به دعوت استاندار آذربایجان غربی به استان سفر کرده است و در مدت حضور در استان از ظرفیت منطقه آزاد ماکو و مناطق ویژه آذربایجان غربی بازدید می کند.

فرینا

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

فن آوری اطلاعات
بورس
خودرو
پتروشیمی
مناطق آزاد
گردشگری
صنایع غذایی
انرژی
بانک
بیمه
این خبر را از دست ندهید