مدیر عامل منطقه آزاد کیش در نشست خبری:

ظرفیت‌های مغفول مانده با برنامه‌ریزی عملیاتی خواهد شد

ظرفیت‌های مغفول مانده با برنامه‌ریزی عملیاتی خواهد شد
کدخبر : 568992

مدیرعامل منطقه آزاد کیش در راستای برنامه‌های در دست اجرا برای عمل به شعار ایران قوی، کیش زیبا، گفت: حوزه کیش برای ایران قوی نیازمند عملیاتی کردن چند کلیدواژه است ازجمله آنها می‌توان به نگاه امیدآفرین برای پیشرفت و رشد، نگاه علمی به مسائل و ریل‌گذاری در اجرای برنامه‌ها بر مبنای علمی اشاره کرد.

به گزارش شما و اقتصاد: مهدی کشاورز مدیر عامل منطقه آزاد کیش در یک نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت گرامیداشت هفته کیش برگزار شد با اشاره به شعار ایران قوی، کیش زیبا برای رویداد هفته کیش، اظهار داشت: اگر کشور قوی نداشته باشیم، بسیاری از گروه‌ها می‌خواهند خواسته خود را به ما دیکته کنند و به همین دلیل هر کدام از ما وظیفه نمایش ایران قوی را داریم، نه فقط در حرف بلکه باید به آن عمل کرد. اگر ایران قوی داشته باشیم، بسیاری از مشکلات حل می‌شود. حوزه کیش برای ایران قوی نیازمند عملیاتی کردن چند کلیدواژه است ازجمله آنها می‌توان به نگاه امیدآفرین برای پیشرفت و رشد، نگاه علمی به مسائل و ریل‌گذاری در اجرای برنامه‌ها بر مبنای علمی اشاره کرد.

مهدی کشاورز با بیان اینکه ظرفیت‌های بسیاری برای اجرای برنامه‌ها داریم، خاطرنشان کرد: با عملیاتی کردن این ظرفیت‌ها به پیشرفت برای آینده دست می‌یابیم که هفته کیش یکی از راهکارهای معرفی و شناساندن ظرفیت‌ها به شهروندان داخل و گردشگران خارجی است. ظرفیت‌های مغفول مانده با برنامه‌ریزی عملیاتی خواهد شد و دورنمای خواهرخواندگی با مناطقی که چشم‌انداز و اهداف یکسان دارند باید به ثمر برسد که در دو چشم‌انداز تجاری-مالی و گردشگری مورد توجه قرار گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه در شرایط کنونی باید به دنبال برنامه‌هایی برای ایجاد نشاط در جامعه باشیم، گفت: در وقایع اخیر جزیره کیش به شدت از عدم حضور گردشگر در بازار، هتل، مجموعه‌های تفریحی آسیب‌دیده است؛ راه اعتراض در کشور باز است اما وقتی تبدیل به اغتشاش شود موجب خسارت به افراد خارج از دایره موضوع می‌شود.

مدیرعامل منطقه آزاد کیش گفت: می‌توان در هر سال با ایجاد مزیت در حوزه‌های فرهنگی، ورزشی و گردشگری و حتی در بازار با مشارکت اصناف بسته‌هایی برای اقشار مختلف تعریف کرد به همین دلیل روز کیش کافی نبود و آم را به هفته این جزیره تبدیل کردیم. برگزاری هفته کیش با ۳۰ رویداد شامل ۱۵ برنامه ورزشی، ۹ برنامه تفریحی و ۶ برنامه فرهنگی و هنری برنامه‌ریزی شده است.

 وی افزود: سه جشن در سه منطقه برای ۳روز، اجرای گروه‌های موسیقی، گرامیداشت روز کیش همراه با رونمایی‌ها، کارناوال خودروها و موتورها، نمایش عروسکی در اسکله تفریحی، رویدادهای فرهنگی و ۱۳ رویداد ورزشی شامل مسابقات کشور قهرمانی کشوری دوچرخه‌سواری و یخ نوردی از دیگر برنامه‌های این هفته است.

به گفته کشاورز، در کنار ۳۰ رویداد مختلف در هفته کیش، سه رونمایی از سامانه رویدادهای کیش برای رصد برنامه‌ها یک سال آینده، سامانه فروش خدمات گردشگری برای ارائه نرخ واقعی بلیت، تور و هتل و سامانه نقشه جامع گردشگری کیش برای انواع گردشگری‌ها شامل دانش بنیان، صنعت غذا، تندرستی، تولیدات صنعتی، فرهنگی، مذهبی و ورزشی در دستور کار قرار دارد.

وی همچنین با اشاره به شرایط کنونی تصریح کرد: چرا زندگی افراد عادی باید بچرخد و به همین دلیل اعتصاب و اغتشاش مورد تایید نیست و فضای شاد نیاز امروز جامعه است.

مدیرعامل منطقه آزاد کیش با اشاره به برگزاری جام جهانی فوتبال قطر ۲۰۲۲ گفت: از هشت سال پیش که قطر میزبان قطعی جام جهانی شد، باید اقدامات لازم برای پشتیبانی از این کشور انجام می‌گرفت، اما در هفت سال نخست هیچ زیرساختی فراهم نشد، اما در یک سال اخیر تلاش‌های لازم انجام شد و ایران آمادگی برای تامین برخی نیازهای این کشور را دارد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر:

دانلود جوکر
Kim Kardashian
بلیط چارتر
آراد برندینگ
سنگ تمام
سیب کاران
اریس سیر
ورلد چیلر
شارپ سیفتی
بازار کابل
استون سینک
آی شال
شهر گلی