بازدهی ۱۳۶ درصدی سهام بوعلی در یک سال گذشته

کدخبر : 558094

بر اساس اعلام روابط عمومی پتروشیمی بوعلی سینا. گزارش ها نشان می‌دهد بازدهی سهم «بوعلی» در سال گذشته ۱۳۶ درصد بوده است. که نشان از عملکرد عالی شرکت در بخش عملیاتی است.

همچنین بر پایه گزارش واحد تولید. روند تولید شرکت در سال گذشته و ماه‌های سپری شده امسال، پتانسیل تولید ۱۱۰ تا ۱۱۵ درصدی ظرفیت را دارد، در واقع شرکت پتروشیمی بوعلی سینا در ۲ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۱حدود ۳۵۰ هزار تن محصول تولید کرده است. که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۰۶ هزار تن، ۱۴درصد افزایش تولید داشته است.

عملکرد شرکت نیز در اردیبهشت سال ۱۴۰۱ فوق العاده بوده به طوری که مبلغ فروش در اردیبهشت نسبت به فروردین ۱۹۴ درصد افزایش داشته است. هم چنین ۲ماهه ابتدایی حدود ۶۳۳۵ میلیارد تومان فروش داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۴۰درصد رشد داشته است.

 

فروش بالا

دلیل فروش بالا در اردیبهشت به دلیل افزایش قابل توجه در نرخ های فروش و فروش از موجودی کالا بوده است. نکته مهم در رابطه با فروش ماه های اخیر، فروش از موجودی کالا است. که بهای نفتا (مواد اولیه) خریداری حدود ۵۰۰تا ۵۵۰دلار بوده که با افزایش نرخ های جهانی به نرخ روز به فروش رفته است. و انتظار می‌رود حاشیه سود شرکت در ۳ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۱بالاتر از حاشیه سود سال ۱۴۰۰باشد.

پتروشیمی بوعلی مالک ۱۱.۵درصد از پتروشیمی تندگویان است که افزایش سود آوری در تندگویان به سود «بوعلی» نیز می‌باشد. شرکت پتروشیمی بوعلی سینا پتانسیل تولید ۱۱۰ تا ۱۱۵ درصد ظرفیت اسمی را دارد و با توجه به مخازن ذخیره سازی، قابلیت ذخیره محصولات را دارد که در مواقع صعود نرخ های جهانی حاشیه سود شرکت را بالا می‌رود همچنین «بوعلی» قصد افزایش سرمایه ۲۸۰ تا ۳۰۰ درصد از محل تجدید ارزیابی سرمایه گذاری های بلند مدت(پتروشیمی تندگویان) را در دستور کار قرار داده است.

شرکت پتروشیمی بوعلی سینا در ۱۲ ماهه حسابرسی نشده سال ۱۴۰۰ موفق شده است است ۱۰۷۷ تومان سود به ازای هر سهم داشته باشد. که پیش بینی می‌شود در سال ۱۴۰۱ این عدد به ۱۶۰۰ تا ۱۸۰۰ تومان برسد با توجه به نزدیکی مجمع و سابقه تقسیم سود شرکت پیش‌بینی می‌گردد. با تقسیم سود بالا p/e آتی شرکت تعدیل گردیده تا نوید یک سرمایه گذاری کم ریسک و معقول برای سهام داران برآورده گردد.

 

روابط عمومی شرکت بوعلی سینا

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

این خبر را از دست ندهید