معاون اعتبارات بانک توسعه صادرات ایران اعلام کرد:

کدخبر : 558114

معاون اعتبارات بانک توسعه صادرات ایران گفت: سال گذشته بالغ بر 185 هزار میلیارد ریال تسهیلات ریالی و ارزی به مشتریان این بانک اعطا شده که از رشد 41 درصدی نسبت به سال 1399 برخوردار است.

"رضا ساعدی فر" با اشاره به قراردادهای سپرده­گذاری فعال سال گذشته این بانک با صندوق توسعه ملی، اظهارداشت: صندوق توسعه ملی در سال 1400 و در قالب قراردادهای سپرده گذاری ریالی، بالغ بر17 هزار میلیارد ریال با هدف کمک به توسعه صادرات غیر نفتی کشوردر اختیار بانک توسعه صادرات ایران قرار داده است.

وی افزود: منابع در اختیار بانک توسعه صادرات ایران به بخش­های مختلف اقتصادی اعم از کشاورزی، صنایع تبدیلی و تکمیلی، معدن، صنعت، خدمات فنی و مهندسی(تامین برق، آب و گاز، ساختمان، حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات) و بازرگانی داخلی و خدمات تخصیص یافته است.

ساعدی فر تامین مالی کوتاه مدت، بلند مدت و گشایش اعتبارات اسنادی داخلی ریالی را از اولویت های اعتباری بانک توسعه صادرات ایران خواند و افزود: برای این منظور از منابع داخلی بانک، صندوق توسعه ملی، بازار سرمایه و منابع خارجی در دسترس بانک استفاده می­شود.

معاون اعتبارات بانک توسعه صادرات ایران اذعان داشت: این بانک با هدف اجرای طرح های دارای توجیه صادراتی و درآمد ارزی با اولویت طرح­های نیمه تمام و در دست اجرای بانک، اعطای تسهیلات ارزی از محل منابع بانک را در دستور کار دارد.

وی اعلام کرد: بانک توسعه صادرات ایران با هدف حمایت از شرکت های دانش بنیان، ارتقای سیستم اعتبار سنجی این دسته از مشتریان را بر اساس ظرفیت ها و شاخص های اعتباری دنبال می کند.

 

روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

این خبر را از دست ندهید