شما و اقتصاد گزارش می دهد:

جزئیات پذیره‌نویسی سهام شرکت لیزینگ عصر اعتماد

جزئیات پذیره‌نویسی سهام شرکت لیزینگ عصر اعتماد
کدخبر : 599271

نشست خبری جزئیات پذیره‌نویسی سهام شرکت لیزینگ عصر اعتماد، روز دوشنبه ۱۸ تیرماه ۱۴۰۳، در سالن کنفرانس هتل قلب تهران برگزار شد.

به گزارش شما و اقتصاد، با توجه به اهداف و برنامه‌های گسترده گروه مالی اعتماد و شرکت لیزینگ عصر اعتماد، این شرکت با تکیه بر نوآوری، تخصص نخبگان و استفاده از فناوری‌های نوین، به دنبال ایجاد تحول در صنعت لیزینگ کشور و گسترش خدمات خود به سطح بین‌المللی است. نشست خبری امروز دوشنبه، فرصتی مناسب برای آشنایی بیشتر با جزئیات پذیره‌نویسی سهام این شرکت و برنامه‌های آینده آن است.  

در نشست خبری جزئیات پذیره‌نویسی سهام این شرکت که با حضور اصحاب رسانه برگزار شد، نسبت به معرفی گروه و هلدینگ مالی اعتماد و اهداف آن از راه‌اندازی لیزینگ اعتماد توسط محمدحسین فهیمی، رئیس هیئت مدیره گروه مالی اعتماد، ارائه جزئیات آمار و اطلاعات مربوط به پذیره‌نویسی سهام شرکت لیزینگ اعتماد توسط اصغر قربانی، نایب رئیس هیئت مدیره گروه مالی اعتماد، و ارائه گزارش وضعیت صنعت لیزینگ در کشور و اهداف لیزینگ اعتماد برای ورود به بازار سرمایه توسط سید مجتبی بنی‌طبا، مدیر عامل و عضو هیئت مدیره شرکت لیزینگ اعتماد با حضور اصحاب رسانه اقدام شد. 

 

معرفی گروه مالی اعتماد 

گروه مالی اعتماد یکی از هلدینگ‌های توسعه سرمایه‌گذاری انتخاب (سهامی خاص) است که با هدف ارائه خدمات به اقشار جامعه و شرکت‌های دیگر در حوزه‌های مورد نیاز اعم از تسهیلات لیزینگ، بیمه، صرافی و مدیریت دارایی، در سال ۱۴۰۰ تأسیس شده است. این گروه مالی با هدف گسترش خدمات خود و ایجاد نوآوری در صنعت لیزینگ، شرکت واسپاری عصر اعتماد لیزینگ (اعتماد) را به عنوان زیرمجموعه خود تأسیس کرده است. این شرکت با سرمایه اولیه ۱۰ هزار میلیارد ریال، در اردیبهشت ۱۴۰۳ موافقت اولیه فعالیت خود را از بانک مرکزی دریافت کرده و در اواخر تیرماه ۱۴۰۳ نسبت به پذیره‌نویسی سهام توسط سازمان بورس اوراق بهادار اقدام خواهد کرد. 

 

ماموریت‌ها و چشم‌انداز 

شرکت لیزینگ عصر اعتماد ماموریت‌هایی چون تامین مالی خرد برای عموم مشتریان، توسعه همگانی ارائه خدمات در سطح کشور و ارائه خدمات به صورت تمام آنلاین با دقت و سرعت بالا را در دستور کار دارد. چشم‌انداز این شرکت نیز تبدیل شدن به برترین شرکت لیزینگ خصوصی کشور تا سه سال آینده با سهم بازار ۲۰ درصدی در صنعت لیزینگ و افزایش سرمایه به میزان ۳۰۰۰ میلیارد تومان است. همچنین، این شرکت قصد دارد تا با خلق نوآوری‌های مالی و اعتباری در صنعت لیزینگ، سهم ۴۰ درصدی از بازار لیزینگ ایران را در ۱۰ سال آینده کسب کرده و برندسازی در این صنعت را به سرانجام برساند. 

 

حوزه‌های خدمات لیزینگ عصر اعتماد 

لیزینگ سبز 

لیزینگ سبز، یکی از انواع قراردادهای لیزینگ است که در آن دارایی‌ها و خدمات مرتبط با فناوری‌های پاک و حفظ محیط زیست مانند تجهیزات انرژی‌های تجدیدپذیر (پنل‌های خورشیدی، توربین‌های بادی و سایر سیستم‌های مدیریت انرژی)، صنایع مرتبط با بازیافت، خرید لوازم و تجهیزات صنعتی برای گسترش و توسعه تصفیه‌ خانه‌های صنعتی به مشتریان ارائه می‌شود. این نوع لیزینگ به افراد و سازمان‌ها کمک می‌کند تا در مسیر توسعه پایدار گام بردارند و به کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای و آلودگی‌های محیط زیستی کمک کنند. 

 

حوزه‌های نوین 

صنعت لیزینگ که زمانی به ارائه ابزارهای مالی سنتی برای تملک دارایی‌ها محدود می‌شد، در حال حاضر شاهد تحولات چشمگیری است. با ظهور فناوری‌های نوین و نیازهای رو به رشد مشتریان، لیزینگ به فراتر از مدل‌های سنتی خود قدم گذاشته و به سمت حوزه‌های نوین و پویایی مانند لیزینگ اشتراکی، لیزینگ مبتنی بر داده، لیزینگ بین‌المللی و لیزینگ خدمات رهسپار شده است. 

 

لیزینگ سلامت 

صنعت سلامت یکی از پویاترین و پیچیده‌ترین بخش‌های اقتصاد جهانی است. امروزه خدماتی نظیر توریست سلامت با هدف جذب متقاضیان خدمات پزشکی رونق فراوانی گرفته است. ارائه خدمات با کیفیت در این حوزه نیازمند سرمایه‌گذاری‌های کلان در تجهیزات پزشکی پیشرفته، تأسیسات مدرن بیمارستانی و مطب‌های مجهز است. لیزینگ به عنوان یک ابزار نوین مالی می‌تواند به فعالان این عرصه در تامین منابع مالی مورد نیازشان یاری رساند. 

علاوه بر این، لیزینگ عصر اعتماد خدمات متنوعی در حوزه‌های خودرو سواری و کار، ماشین‌آلات و تجهیزات، املاک، تامین مالی و سرمایه در گردش ارائه می‌دهد.

 

گزارش: لیلا احمدی افشار

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر: