به منظور اجرای پروژه مقابله یکپارچه با آفات و عوامل مخل بیولوژیک برای آثار و اماکن تاریخی؛

کدخبر : 546921

فاز تهاجمی پروژه دفع و مقابله یکپارچه با آفات و عوامل مخل بیولوژیک محیطی در راستای برنامه راهبردی حفاظت پیشگیرانه، از امروز پنج‌شنبه ششم آبان‌ماه به مدت یازده روز در اماکن موزه‌ها، مخازن، ساختمان‌های اداری و محوطه این مجموعه اجرا می‌شود.

به گزارش شما و اقتصاد: بر اساس این گزارش، موزه‌های مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران در تاریخ‌های اعلام‌شده به شرح ذیل در روزهای آتی تعطیل خواهد بود و علاقه‌مندان می‌توانند با توجه به این برنامه زمان‌بندی، از سایر موزه‌ها و محوطه باغ مجموعه نیاوران بازدید نمایند.

- موزه کوشک احمدشاهی: جمعه ۷ آبان

- موزه خودروهای اختصاصی: شنبه ۸ آبان

- کاخ‌موزه اختصاصی نیاوران: یکشنبه و دوشنبه ۹ و ۱۰ آبان

- موزه جهان‌نما: سه‌شنبه ۱۱ آبان

گفتنی است این بخش پروژه مقابله یکپارچه با آفات که مبتنی بر روش مقابله‌ای و دفعی است، با طرح و نظارت بخش حفاظت و مرمت مجموعه نیاوران و با همکاری پژوهشگران و متخصصانی در زمینه حشره‌شناسی، مقابله با آفات، مهندسی سلامت و بهداشت محیط اجرا می‌‌شود.

در اجرای این پروژه از شیوه‌های گوناگون و متناسب با هر بخش و با اتکا بر مواد نوترکیب بر پایه ارگانیک و مواد مختلفی همچون ائروسل (دودزا)، پودر خشک جذبی و اخلال گوارشی، مهپاشی موضعی، استفاده از قالب‌ها و گرانول‌های ریپلنت و تدخینی و همچنین طعمه‌گذاری و تله‌گذاری استفاده خواهد شد.

روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

فن آوری اطلاعات
بورس
خودرو
پتروشیمی
مناطق آزاد
گردشگری
صنایع غذایی
انرژی
بانک
بیمه