عزت الله مهرآوران

کدخبر : 546193

عزت الله مهرآوران بازیگر سریال لیسانسه ها دقایقی پیش درگذشت. عزت‌ الله مهرآوران متولد 18 اردیبهشت 1328 مسجد سلیمان است.

عزت الله مهرآوران بازیگر سریال لیسانسه ها دقایقی پیش درگذشت. عزت‌ الله مهرآوران متولد 18 اردیبهشت 1328 مسجد سلیمان است. اسم همسر عزت الله مهرآوران طبق شنیده ها خدیجه است. حاصل ازدواج وی یک پسر به نام هژیر مهرآوران است.  عزت الله مهرآوران به دلیل ابتلا به کرونا درگذشت.

عزت الله مهرآوران

زندگینامه عزت الله مهرآوران و همسرش

نام اصلی : عزت الله مهرآوران

متولد : 18 اردیبهشت 1328 مسجد سلیمان

زمینه فعالیت : سینما ، تئاتر و تلویزیون

پیشه : بازیگر و کارگردان

مدرک تحصیلی : لیسانس رشته تئاتر

سالهای فعالیت : 1328 تاکنون

قد : 170 سانتیمتر

همسر : خدیجه

فرزندان : هژیر مهرآوران

عزت الله مهرآوران متولد 18 اردیبهشت 1328 در مسجد سلیمان ، بازیگر و کارگردان سینما ، تئاتر و تلویزیون است.فارغ التحصیل کارشناسی رشته تئاتر از دانشگاه خوزستان است.وی دارای نشان درجه 1 هنری از سوی وزارت علوم و وزارت ارشاد اسلامی است.

اصالت عزت الله مهرآوران

عزت الله مهرآوران در شهر مسجد سلیمان در استان خوزستان به دنیا آمده است ، پدرش اصالتا کُرد و کارمند شرکت نفت و مادرش خانه دار بود.

عزت الله مهرآوران

شروع بازیگری در کودکی

بازی من در تئاتر از ششم دبستان شروع شد ، یادم می آید نمایشی برای اجرا در مدرسه در حال تمرین بود که از من نیز خواسته شد در آن نقش پسر یتیمی را بازی کنم.

بازی در این نقش و ورود به دنیای تئاتر شور و شوق عجیبی در من ایجاد کرد و باعث شد به مقوله تئاتر و نمایش نگاه جدی تری داشته باشم.

بنابراین شروع به نوشتن کردم و اندیشه های مختلفی را که در ذهن داشتم به روی کاغذ آوردم و از همین دوره سنی تمرین نمایشنامه نویسی من آغاز شد.

در سال 1350 وقتی 22 ساله بود در نمایش حجله بید بروی صحنه حرفه ای تئاتر رفت تا اینکه سال 1353 در فیلم سایه به سایه بازی در جلوی دوربین را تجربه کرد.

سال 1361 بعد از انقلاب اسلامی با فیلم فیدوس بعنوان کارگردان و بازیگر به عرصه هنر بازگشت و سال 1365 با سریال داستان زندگی وارد قاب تلویزیون شد.

خودش اولین کار حرفه ایش را بازی در فیلم سینمایی ایلیا ، نقاش جوان در سال 1370 به کارگردانی ابوالحسن داوودی می داند.

شهرت آقای مهرآوران از سال 1383 با فیلم غریبانه به کارگردانی قاسم جعفری شروع شد سپس بازی در او در سریال دزد و پلیس سال 91 هم خاطره انگیز شد.

وضعیت ازدواج و همسر عزت الله مهرآوران

عزت الله مهرآوران سالها پیش با خانمی به نام خدیجه ازدواج کرده و نام پسرش هژیر مهرآوران رسانه ای شده است.

او می گوید : در فضای هنر نه زنم را طلاق دادم و نه آلوده شدم…

هژیر مهرآوران پسر عزت الله مهراوران خواننده و ترانه سرا است.

عزت‌ الله مهرآوران

از درد تا تجربه

من با درد به آگاهی رسیدم؛ با غم و اندوه به وجود شادی آگاه شدم.

شادی را خوب شناختم و از آن حفاظت کردم ، مسیر زندگی من همیشه پر از تجربه بوده و بایگانی ذهنم سال ها تجربه را در خود ذخیره کرده است.

خانه ندارم

در این سن و سال خانه ندارم ، امکانات به هنرمندانی که در صحنه های تئاتر عرق ریخته اند بسیار کم است و انتظار این است که با حمایت های دولت کمی از بار زندگی برداشته شود.

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

فن آوری اطلاعات
بورس
خودرو
پتروشیمی
مناطق آزاد
گردشگری
صنایع غذایی
انرژی
بانک
بیمه