بازیگر

کدخبر : 546393

رویا میرعلمی بازیگر معروف سینما و تلویزیون است. این بازیگر عکسی از خود در حال کشیدن سیگار منتشر کرد.

رویا میرعلمی بازیگر معروف سینما و تلویزیون است. این بازیگر عکسی از خود در حال کشیدن سیگار منتشر کرد. در ادامه بیوگرافی این بازیگر را می خوانید.

بازیگر

بیوگرافی کامل رویا میرعلمی

نام :رویا

نام خانوادگی:میرعلمی

تاریخ تولد:1357 قزوین

مدرک تحصیلی :کارشناسی طراحی صحنه 

رویا میر علمی در سال 1357 در قزوین تولد شد. او متاهل است و یک پسر دارد.رویا میرعلمی کارشناسی طراحی صحنه از دانشکده هنر های زیبای دانشگاه تهران دارد. او بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر است و عمده فعالیتهای وی در حوزه تئاتر است. او در حال حاضر سریال شمعدونی در نقش سیما به ایفای نقش پرداخته که از شبکه 3 سیما در حال پخش است.

مادر شدن نگاهم را به دنیا عوض کرد

تجربه مادر شدن نگاه مرا به زندگی عوض کرد. مادر شدن جریان زندگی ام را تغییر داد و همین موضوع باعث شد نگاهم حتی به هستی و جهان عوض شود. من فکر می کنم کسی که مادر شدن را تجربه می کند بیشتر از هر فرد دیگری به عظمت خداوند پی می برد چون معجزه رشد یک انسان را در درون خود حس کرده است. اینکه یک انسان از ذره ای کوچک در وجود شما شروع به رشد کند و شما هر لحظه با بزرگ شدن و به تکامل رسیدن این انسان همراه باشید، برای تان معنایی جز معجزه نخواهد داشت. من این شانس را داشتم که این معجزه را حس کنم و تا همین الان که پسرم هر روز بزرگ تر شده و از نظر روحی و جسمی تکمیل تر می شود، این معجزه هم برایم ادامه دارد. 

بازیگر

مادر شدن با زندگی اجتماعی زنان در تضاد نیست

تا پیش از تولد کارن خیلی فعال و پرجنب وجوش بودم. آن موقع مدام سر کار بودم و حس می کردم با تولد فرزندم زندگی ام محدودتر می شود و دیگر نمی توانم مثل سابق در دنیای تئاتر حضور پیدا کنم و زمان حضورم در خانه خیلی بیشتر می شود ولی واقعا این طور نشد. به نظر من خانم ها می توانند همه برنامه های زندگی خود را با فرزندشان تنظیم کنند و به کارهای شان برسند؛ ضمن اینکه اطرافیان به شما کمک خواهند کرد و واقعا از برکت وجود بچه زندگی تان آنقدر شاد می شود و خودتان آنقدر انرژی می گیرید که می توانید با توانی مضاعف به همه کارهای تان برسید. 

همیشه دوست داشتم یک دختر داشته باشم

من همیشه دوست داشتم یک دختر داشته باشم ولی وقتی فهمیدم فرزندم پسر است، اصلا دیگر پسر یا دختر بودنش برایم مهم نبود و حالا حتی از اینکه فرزندم پسر است خشنود و راضی هستم. شاید یکی از دلایلش این باشد که پسرها به طور غریزی گرایش بیشتری به مادر دارند و پسر من هم گرایش بیشتری به من دارد.

نقش و نوع طنز در «شمعدونی» را در مقایسه با «لیسانسه ها» چقدر متفاوت می بینید؟

من در این دو سریال دو نقش کاملا متفاوت را بازی کردم، «شمعدونی» تیپ و موقعیت دیگری بود؛ «لیسانسه ها» کاملا متفاوت است، نقش من در این سریال با «زیبا» تفاوت های زیادی دارد، به نوعی «شمعدونی» برایم خیلی جذاب بود و نقشم در آن سریال را خیلی دوست داشتم و خیلی برای آن تلاش کردم؛ در «لیسانسه ها» نقش، کوتاه تر و خلاصه تر است؛ اگر دقت کرده باشید موضوع و خط اصلی داستان درباره آن سه جوان است و در کنار آن ها داستان های دیگری شکل می گیرد. نقشم در این سریال را دوست دارم.

بازیگر

بلد نبودم پسرم را بغل کنم

وقتی کارن را برای اولین بار پرستارها در آغوشم گذاشتند، حسی داشتم که قابل وصف نیست؛ حسی توام با شادی، شوک، اضطراب و هیجان. مرتب با خودم می گفتم:«خدایا این بچه برای منه؟» حتی بلد نبودم چطور او را بغل کنم و پرستارها یادم دادند. (می خندد) در همان لحظه به همه چیز فکر می کردم به اینکه چقدر از مادر شدنم خوشحالم و چه مسوولیت سنگینی بر دوش دارم.

بهترین و زیباترین خاطره مشترکم با پسرم زمانی است که او برای دیدن تئاترم به سالن می آید و می دانم پسرم مرا نگاه می کند. بهترین لذت دنیا برایم وقتی است که کارن با چشمان زیبا و معصومش و عشق ازلی و ابدی اش به من که روی صحنه هستم نگاه می کند و با دستان کوچولویش تشویقم می کند. این حس فوق العاده زیبا را با دنیا عوض نمی کنم.

از کارنامه هنری رویا میرعلمی می توان به فیلم هایی چون ‌برادر (مهدی غضنفری)-1387‌، ‌صبح روز هفتم (مسعود اطیابی)-1387‌ و ‌بیداری (فرزاد موتمن)-1387‌ و سریال هایی چون ‌وجدان آشفته”(منوچهر هادی)-1388‌ و زمانه (حسن فتحی)-1391 اشاره کرد.

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

فن آوری اطلاعات
بورس
خودرو
پتروشیمی
مناطق آزاد
گردشگری
صنایع غذایی
انرژی
بانک
بیمه