قیمت دلار

کدخبر : 550842

امروز (چهارشنبه 22 دی ماه) آخرین قیمت دلار و سایر ارزها در معاملات عصر بازار آزاد تهران، اعلام شد.

قیمت دلار در روزهای اخیر با نوسان روبرو بود و در کانال 26 هزار تومانی در رفت و برگشت بود. قیمت دلار تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد و به همین دلیل در نوسان است. نقش دلالان بر قیمت دلار بی تاثیر نیست و نیاز است که مسوولان دولتی، نظارت بیشتری بر بازار آزاد داشته باشند. قیمت دلار در بازار متشکل که روز قبل تا ۲۵,۶۶۷ (بیست و پنج هزار و ششصد و شصت و هفت ) تومان رسیده بود، امروز - چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ مصادف با ۱۲ ژانویه ۲۰۲۲ - با رشد ۳.۸۷ درصدی به ۲۶,۷۰۲ (بیست و شش هزار و هفتصد و دو ) تومان رسید.

قیمت دلار امروز چهارشنبه 22 دی 1400

دلار در صرافی ملی با کاهش ۰.۰۷ درصدی نسبت به روز قبل ، ۲۶,۷۱۷ تومان معامله شد.دلار در بازار متشکل در بازار امروز نسبت به روز قبل ، با ۱۰۳۵ تومان افزایش، ۲۶,۷۰۲ تومان نرخ گذاری شد.دلار در سامانه سنا در بازار امروز نسبت به روز قبل ، با ۵۱ تومان کاهش، ۲۶,۶۶۶ تومان نرخ گذاری شد.دلار کانادا با افزایش ۰.۶۲ درصدی نسبت به روز قبل ، ۲۲,۴۰۴ تومان معامله شد.

قیمت دلارقیمت دلار در صرافی ملی

امروز دلار در صرافی ملی مانند روز قبل با کاهش قیمت روبرو شد، بطوری که دلار در صرافی ملی که روز قبل تا ۲۶,۷۳۷ (بیست و شش هزار و هفتصد و سی و هفت ) تومان رسیده بود، امروز - چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ مصادف با ۱۲ ژانویه ۲۰۲۲ - با کاهش ۰.۰۷ درصدی به ۲۶,۷۱۷ (بیست و شش هزار و هفتصد و هفده ) تومان رسید.

قیمت دلار در بازار متشکل

امروز دلار در بازار متشکل مانند روز قبل رشد قیمت را تجربه کرد. دلار در بازار متشکل که روز قبل تا ۲۵,۶۶۷ (بیست و پنج هزار و ششصد و شصت و هفت ) تومان رسیده بود، امروز - چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ مصادف با ۱۲ ژانویه ۲۰۲۲ - با رشد ۳.۸۷ درصدی به ۲۶,۷۰۲ (بیست و شش هزار و هفتصد و دو ) تومان رسید.

قیمت دلار در سامانه سنا

امروز دلار در سامانه سنا مانند روز قبل با کاهش قیمت روبرو شد، بطوری که دلار در سامانه سنا که روز قبل تا ۲۶,۷۱۷ (بیست و شش هزار و هفتصد و هفده ) تومان رسیده بود، امروز - چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ مصادف با ۱۲ ژانویه ۲۰۲۲ - با کاهش ۰.۱۹ درصدی به ۲۶,۶۶۶ (بیست و شش هزار و ششصد و شصت و شش ) تومان رسید.

قیمت دلار کانادا

امروز دلار کانادا مانند روز قبل رشد قیمت را تجربه کرد. دلار کانادا که روز قبل تا ۲۲,۲۶۴ (بیست و دو هزار و دویست و شصت و چهار ) تومان رسیده بود، امروز - چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ مصادف با ۱۲ ژانویه ۲۰۲۲ - با رشد ۰.۶۲ درصدی به ۲۲,۴۰۴ (بیست و دو هزار و چهارصد و چهار ) تومان رسید.

تداوم روند نزولی قیمت دلار متشکل 

 بازار متشکل  هم از روز شنبه تا روز دوشنبه  با وقفه کوتاه در مذاکرات وین شاهد  ثبات نسبی قیمت دلار بود . دلار در این روزها بر روی 27 هزار و 180 تومان قرار داشت.

اما از روز سه شنبه قیمت دلار متشکل بر مدار نزول قرار گرفت و  نسبت به روز دوشنبه 330 تومان پایین رفت و به کانال 26 هزار تومان برگشت. دلار در ادامه روز سه شنبه  به این کاهش قیمت بسنده نکرد و بار دیگر  نتوانست دربرابر افت قیمت مقاومت کند.

قیمت انتهایی دلار در بازار متشکل سه شنبه 25 هزار و 998 تومان بود که نسبت به عصر روز دوشنبه کاهش 1 هزار و 179 تومانی را نشان می‌دهد.

این اسکناس آمریکایی در روز  چهارشنبه برای ساعاتی  خود را به کانال 26 هزار تومان رساند اما زیاد در این کانال باقی نماند و دوباره  به کانال 25 هزار تومان برگشت. قیمت انتهایی دلار در بازار متشکل روز چهارشنبه بر روی 25 هزار و 807 تومان قرار داشت که نسبت به روز شنبه 1 هزار و 373 تومان کاهش را نشان می دهد. 

دلار، قیمت درهم را پایین کشید

قیمت درهم نیز سرنوشتی مشابه قیمت دلار داشت. درهم روز شنبه  تا روز دوشنبه  اگرچه در حال کاهش بود اما همچنان  بالای مرز حساس 8 هزار تومان قرار داشت. قیمت درهم در ابتدای هفته 8 هزار و 125 تومان، در وسط هفته 8 هزار و 20 تومان بود. افت قیمت دلار در روز سه شنبه باعث شد قیمت درهم نیز وارد فاز نزولی شود و مرز 8 هزار تومان را از دست بدهد و با 7هزار و 950 تومان معامله شود. 

منبع: اقتصاد

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

فن آوری اطلاعات
بورس
خودرو
پتروشیمی
مناطق آزاد
گردشگری
صنایع غذایی
انرژی
بانک
بیمه
این خبر را از دست ندهید