قیمت دلار

کدخبر : 550901

امروز (جمعه 24 دی ماه) آخرین قیمت دلار و سایر ارزها در معاملات عصر بازار آزاد تهران، اعلام شد.

قیمت دلار در روزهای اخیر با نوسان روبرو بود و در کانال 26 هزار تومانی در رفت و برگشت بود. قیمت دلار تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد و به همین دلیل در نوسان است. نقش دلالان بر قیمت دلار بی تاثیر نیست و نیاز است که مسوولان دولتی، نظارت بیشتری بر بازار آزاد داشته باشند. قیمت دلار روز قبل دلار در بازار متشکل مانند ۲ روز پیش رشد قیمت را تجربه کرد. روز قبل قیمت دلار در بازار متشکل برخلاف رشد قبلی با افت قیمت روبرو بوده است، بطوری که دلار در بازار متشکل که ۲ روز پیش تا ۲۶,۷۰۲ (بیست و شش هزار و هفتصد و دو ) تومان رسیده بود، امروز - جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ مصادف با ۱۴ ژانویه ۲۰۲۲ - با کاهش ۱.۶۸ درصدی به ۲۶,۲۵۹ (بیست و شش هزار و دویست و پنجاه و نه ) تومان رسید.

قیمت دلار امروز جمعه 24 دی 1400

دلار در صرافی ملی با کاهش ۰.۱۹ درصدی نسبت به ۲ روز پیش، ۲۶,۶۶۶ تومان معامله شد.دلار در بازار متشکل در بازار روز قبل نسبت به ۲ روز پیش، با ۴۴۳ تومان کاهش، ۲۶,۲۵۹ تومان نرخ گذاری شد.دلار در سامانه سنا در بازار روز قبل نسبت به ۲ روز پیش، با ۰ تومان بدون تغییر، ۲۶,۶۶۶ تومان نرخ گذاری شد.دلار کانادا در بازار روز قبل نسبت به ۲ روز پیش، با ۶ تومان افزایش، ۲۲,۴۱۰ تومان نرخ گذاری شد.

قیمت دلار

قیمت دلار در صرافی ملی

روز قبل دلار در صرافی ملی مانند ۲ روز پیش با کاهش قیمت روبرو شد، بطوری که دلار در صرافی ملی که ۲ روز پیش تا ۲۶,۷۱۷ (بیست و شش هزار و هفتصد و هفده ) تومان رسیده بود، امروز - جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ مصادف با ۱۴ ژانویه ۲۰۲۲ - با کاهش ۰.۱۹ درصدی به ۲۶,۶۶۶ (بیست و شش هزار و ششصد و شصت و شش ) تومان رسید.

قیمت دلار در بازار متشکل

روز قبل دلار در بازار متشکل برخلاف رشد قبلی با افت قیمت روبرو بوده است، بطوری که دلار در بازار متشکل که ۲ روز پیش تا ۲۶,۷۰۲ (بیست و شش هزار و هفتصد و دو ) تومان رسیده بود، امروز - جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ مصادف با ۱۴ ژانویه ۲۰۲۲ - با کاهش ۱.۶۸ درصدی به ۲۶,۲۵۹ (بیست و شش هزار و دویست و پنجاه و نه ) تومان رسید.

قیمت دلار در سامانه سنا

روز قبل دلار در سامانه سنا مانند ۲ روز پیش، با افزایش و کاهش قیمتی روبرو نشدند، بطوری که دلار در سامانه سنا که ۲ روز پیش تا ۲۶,۶۶۶ (بیست و شش هزار و ششصد و شصت و شش ) تومان رسیده بود، امروز - جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ مصادف با ۱۴ ژانویه ۲۰۲۲ - به ۲۶,۶۶۶ (بیست و شش هزار و ششصد و شصت و شش ) تومان رسید.

قیمت دلار کانادا

روز قبل دلار کانادا مانند ۲ روز پیش رشد قیمت را تجربه کرد. دلار کانادا که ۲ روز پیش تا ۲۲,۴۰۴ (بیست و دو هزار و چهارصد و چهار ) تومان رسیده بود، امروز - جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ مصادف با ۱۴ ژانویه ۲۰۲۲ - با رشد ۰.۰۲ درصدی به ۲۲,۴۱۰ (بیست و دو هزار و چهارصد و ده ) تومان رسید.

تداوم روند نزولی قیمت دلار متشکل 

 بازار متشکل  هم از روز شنبه تا روز دوشنبه  با وقفه کوتاه در مذاکرات وین شاهد  ثبات نسبی قیمت دلار بود . دلار در این روزها بر روی 27 هزار و 180 تومان قرار داشت.

اما از روز سه شنبه قیمت دلار متشکل بر مدار نزول قرار گرفت و  نسبت به روز دوشنبه 330 تومان پایین رفت و به کانال 26 هزار تومان برگشت. دلار در ادامه روز سه شنبه  به این کاهش قیمت بسنده نکرد و بار دیگر  نتوانست دربرابر افت قیمت مقاومت کند.

قیمت انتهایی دلار در بازار متشکل سه شنبه 25 هزار و 998 تومان بود که نسبت به عصر روز دوشنبه کاهش 1 هزار و 179 تومانی را نشان می‌دهد.

این اسکناس آمریکایی در روز  چهارشنبه برای ساعاتی  خود را به کانال 26 هزار تومان رساند اما زیاد در این کانال باقی نماند و دوباره  به کانال 25 هزار تومان برگشت. قیمت انتهایی دلار در بازار متشکل روز چهارشنبه بر روی 25 هزار و 807 تومان قرار داشت که نسبت به روز شنبه 1 هزار و 373 تومان کاهش را نشان می دهد. 

دلار، قیمت درهم را پایین کشید

قیمت درهم نیز سرنوشتی مشابه قیمت دلار داشت. درهم روز شنبه  تا روز دوشنبه  اگرچه در حال کاهش بود اما همچنان  بالای مرز حساس 8 هزار تومان قرار داشت. قیمت درهم در ابتدای هفته 8 هزار و 125 تومان، در وسط هفته 8 هزار و 20 تومان بود. افت قیمت دلار در روز سه شنبه باعث شد قیمت درهم نیز وارد فاز نزولی شود و مرز 8 هزار تومان را از دست بدهد و با 7هزار و 950 تومان معامله شود. 

منبع: اقتصاد

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

فن آوری اطلاعات
بورس
خودرو
پتروشیمی
مناطق آزاد
گردشگری
صنایع غذایی
انرژی
بانک
بیمه
این خبر را از دست ندهید