قیمت دلار | قیمت دلار امروز

کدخبر : 551655

امروز (چهارشنبه 7 اردیبهشت ماه) آخرین قیمت دلار و سایر ارزها در معاملات عصر بازار آزاد تهران، اعلام شد.

قیمت دلار در روزهای اخیر با نوسان روبرو بود و در کانال 26 هزار تومانی در رفت و برگشت بود. قیمت دلار تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد و به همین دلیل در نوسان است. نقش دلالان بر قیمت دلار بی تاثیر نیست و نیاز است که مسوولان دولتی، نظارت بیشتری بر بازار آزاد داشته باشند. قیمت دلار در صرافی ملی با کاهش ۰.۱۲ درصدی نسبت به ۲ روز پیش، ۲۵,۳۳۵ تومان معامله شد.دلار در بازار متشکل در بازار روز قبل نسبت به ۲ روز پیش، با ۵۹ تومان کاهش، ۲۵,۱۸۰ تومان نرخ گذاری شد.دلار در سامانه سنا در بازار روز قبل نسبت به ۲ روز پیش، با ۹۲ تومان کاهش، ۲۵,۲۷۴ تومان نرخ گذاری شد.دلار کانادا در بازار روز قبل نسبت به ۲ روز پیش، با ۲۱۳ تومان افزایش، ۲۱,۹۲۷ تومان نرخ گذاری شد.

قیمت دلار امروز چهارشنبه 7 اردیبهشت 1401

دلار در صرافی ملی با کاهش ۰.۱۲ درصدی نسبت به ۲ روز پیش، ۲۵,۳۳۵ تومان معامله شد.دلار در بازار متشکل در بازار روز قبل نسبت به ۲ روز پیش، با ۵۹ تومان کاهش، ۲۵,۱۸۰ تومان نرخ گذاری شد.دلار در سامانه سنا در بازار روز قبل نسبت به ۲ روز پیش، با ۹۲ تومان کاهش، ۲۵,۲۷۴ تومان نرخ گذاری شد.دلار کانادا در بازار روز قبل نسبت به ۲ روز پیش، با ۲۱۳ تومان افزایش، ۲۱,۹۲۷ تومان نرخ گذاری شد.

قیمت دلارقیمت دلار در صرافی ملی

روز قبل دلار در صرافی ملی برخلاف رشد قبلی با افت قیمت روبرو بوده است، بطوری که دلار در صرافی ملی که ۲ روز پیش تا ۲۵,۳۶۷ (بیست و پنج هزار و سیصد و شصت و هفت ) تومان رسیده بود، امروز - چهارشنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ مصادف با ۲۷ آوریل ۲۰۲۲ - با کاهش ۰.۱۲ درصدی به ۲۵,۳۳۵ (بیست و پنج هزار و سیصد و سی و پنج ) تومان رسید.

قیمت دلار در بازار متشکل

روز قبل دلار در بازار متشکل برخلاف رشد قبلی با افت قیمت روبرو بوده است، بطوری که دلار در بازار متشکل که ۲ روز پیش تا ۲۵,۲۳۹ (بیست و پنج هزار و دویست و سی و نه ) تومان رسیده بود، امروز - چهارشنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ مصادف با ۲۷ آوریل ۲۰۲۲ - با کاهش ۰.۲۳ درصدی به ۲۵,۱۸۰ (بیست و پنج هزار و یکصد و هشتاد ) تومان رسید.

قیمت دلار در سامانه سنا

روز قبل دلار در سامانه سنا برخلاف رشد قبلی با افت قیمت روبرو بوده است، بطوری که دلار در سامانه سنا که ۲ روز پیش تا ۲۵,۳۶۶ (بیست و پنج هزار و سیصد و شصت و شش ) تومان رسیده بود، امروز - چهارشنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ مصادف با ۲۷ آوریل ۲۰۲۲ - با کاهش ۰.۳۶ درصدی به ۲۵,۲۷۴ (بیست و پنج هزار و دویست و هفتاد و چهار ) تومان رسید.

قیمت دلار کانادا

روز قبل دلار کانادا برخلاف افت قبلی خود، رشد قیمت را تجربه کرد، بطوری که دلار کانادا که ۲ روز پیش تا ۲۱,۷۱۴ (بیست و یک هزار و هفتصد و چهارده ) تومان رسیده بود، امروز - چهارشنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ مصادف با ۲۷ آوریل ۲۰۲۲ - با رشد ۰.۹۷ درصدی به ۲۱,۹۲۷ (بیست و یک هزار و نهصد و بیست و هفت ) تومان رسید.

تداوم روند نزولی قیمت دلار متشکل 

 بازار متشکل  هم از روز شنبه تا روز دوشنبه  با وقفه کوتاه در مذاکرات وین شاهد  ثبات نسبی قیمت دلار بود . دلار در این روزها بر روی 27 هزار و 180 تومان قرار داشت.

اما از روز سه شنبه قیمت دلار متشکل بر مدار نزول قرار گرفت و  نسبت به روز دوشنبه 330 تومان پایین رفت و به کانال 26 هزار تومان برگشت. دلار در ادامه روز سه شنبه  به این کاهش قیمت بسنده نکرد و بار دیگر  نتوانست دربرابر افت قیمت مقاومت کند.

قیمت انتهایی دلار در بازار متشکل سه شنبه 25 هزار و 998 تومان بود که نسبت به عصر روز دوشنبه کاهش 1 هزار و 179 تومانی را نشان می‌دهد.

این اسکناس آمریکایی در روز  چهارشنبه برای ساعاتی  خود را به کانال 26 هزار تومان رساند اما زیاد در این کانال باقی نماند و دوباره  به کانال 25 هزار تومان برگشت. قیمت انتهایی دلار در بازار متشکل روز چهارشنبه بر روی 25 هزار و 807 تومان قرار داشت که نسبت به روز شنبه 1 هزار و 373 تومان کاهش را نشان می دهد. 

دلار، قیمت درهم را پایین کشید

قیمت درهم نیز سرنوشتی مشابه قیمت دلار داشت. درهم روز شنبه  تا روز دوشنبه  اگرچه در حال کاهش بود اما همچنان  بالای مرز حساس 8 هزار تومان قرار داشت. قیمت درهم در ابتدای هفته 8 هزار و 125 تومان، در وسط هفته 8 هزار و 20 تومان بود. افت قیمت دلار در روز سه شنبه باعث شد قیمت درهم نیز وارد فاز نزولی شود و مرز 8 هزار تومان را از دست بدهد و با 7هزار و 950 تومان معامله شود. 

منبع: اقتصاد نیوز

قیمت دلار امروز | قیمت دلار چهارشنبه 7 اردیبهشت 1401 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

این خبر را از دست ندهید