قیمت سکه | افزایش قیمت سکه

کدخبر : 552909

امروز (سه شنبه 6 اردیبهشت ماه) آخرین قیمت سکه، نیم سکه، ربع سکه و سایر ارزها در معاملات بازار آزاد تهران، اعلام شد.

قیمت سکه در بازار دارای اهمیت ویژه ای است. مهم ترین عواملی که بر قیمت سکه در ایران تاثیر گذارند می توان به قیمت جهانی طلا، وجود انتظارات تورمی، نوسانات نرخ ارز، نوسانات شاخص سهام و تحریم های بین المللی اشاره کرد. قیمت سکه غیر قابل پیش بینی است و ممکن است با توجه به تحولات روز قیمت سکه صعودی و یا نزولی شود.

قیمت سکه، نیم سکه، ربع سکه و سکه گرمی سه شنبه 6 اردیبهشت 1401

سکه امامی در بازار روز قبل نسبت به ۲ روز پیش، با ۱۲۰۰۰۰ تومان کاهش، ۱۳,۰۹۵,۰۰۰ تومان نرخ گذاری شد.نیم سکه در بازار روز قبل نسبت به ۲ روز پیش، با ۵۰۰۰۰ تومان کاهش، ۷,۱۴۵,۰۰۰ تومان نرخ گذاری شد.ربع سکه در بازار روز قبل نسبت به ۲ روز پیش، با ۱۳۰۰۰ تومان کاهش، ۴,۲۳۰,۰۰۰ تومان نرخ گذاری شد.هر سکه گرمی با کاهش ۰.۰۷ درصدی نسبت به ۲ روز پیش، ۲,۵۷۸,۰۰۰ تومان معامله شد

قیمت سکه

هر گرم طلا ۱۸ عیار در بازار روز قبل نسبت به ۲ روز پیش، با ۱۰۲۰۰ تومان کاهش، ۱,۲۷۹,۲۰۰ تومان نرخ گذاری شد.هر مثقال طلا 18 عیار با کاهش ۰.۸۱ درصدی نسبت به ۲ روز پیش، ۵,۵۳۹,۰۰۰ تومان معامله شد.هر اونس طلا در بازار امروز نسبت به روز قبل ، با ۴.۳۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹ افزایش، ۱,۸۹۹ نرخ گذاری شد.

قیمت سکه امامی

روز قبل سکه امامی مانند ۲ روز پیش با کاهش قیمت روبرو شد، بطوری که سکه امامی که ۲ روز پیش تا ۱۳,۲۱۵,۰۰۰ (سیزده میلیون و دویست و پانزده هزار) تومان رسیده بود، امروز - سه شنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ مصادف با ۲۶ آوریل ۲۰۲۲ - با کاهش ۰.۹۱ درصدی به ۱۳,۰۹۵,۰۰۰ (سیزده میلیون و نود و پنج هزار) تومان رسید.

قیمت نیم سکه

روز قبل نیم سکه مانند ۲ روز پیش با کاهش قیمت روبرو شد، بطوری که نیم سکه که ۲ روز پیش تا ۷,۱۹۵,۰۰۰ (هفت میلیون و یکصد و نود و پنج هزار) تومان رسیده بود، امروز - سه شنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ مصادف با ۲۶ آوریل ۲۰۲۲ - با کاهش ۰.۶۹ درصدی به ۷,۱۴۵,۰۰۰ (هفت میلیون و یکصد و چهل و پنج هزار) تومان رسید.

قیمت ربع سکه

روز قبل ربع سکه مانند ۲ روز پیش با کاهش قیمت روبرو شد، بطوری که ربع سکه که ۲ روز پیش تا ۴,۲۴۳,۰۰۰ (چهار میلیون و دویست و چهل و سه هزار) تومان رسیده بود، امروز - سه شنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ مصادف با ۲۶ آوریل ۲۰۲۲ - با کاهش ۰.۳ درصدی به ۴,۲۳۰,۰۰۰ (چهار میلیون و دویست و سی هزار) تومان رسید.

قیمت سکه گرمی

روز قبل هر سکه گرمی مانند ۲ روز پیش با کاهش قیمت روبرو شد، بطوری که هر سکه گرمی که ۲ روز پیش تا ۲,۵۸۰,۰۰۰ (دو میلیون و پانصد و هشتاد هزار) تومان رسیده بود، امروز - سه شنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ مصادف با ۲۶ آوریل ۲۰۲۲ - با کاهش ۰.۰۷ درصدی به ۲,۵۷۸,۰۰۰ (دو میلیون و پانصد و هفتاد و هشت هزار) تومان رسید.

قیمت سکه

اشکال مختلف معاملات سکه در بازارسکه در بازار سبزه میدان اغلب به دو شکل عمده یا همان معاملاتی و تک فروشی صورت می‌گیرد. معاملات عمده در قالب بسته‌بندی‌های ۱۰۰ تایی به بازار عرضه می‌شوند و قیمت این معاملات به نرخ مبادله سکه است یعنی بدون نرخ اجرت معامله می‌شوند؛ مانند خرید و فروش طلای آب شده.شکل رایج خرید و فروش سکه تک فروشی است که مردم با مراجعه به یک واحد عرضه سکه اقدام به معامله آن می‌کنند. البته در تک فروشی حتما اجرت کار از خریدار اخذ می‌شود.

گواهی سپرده سکه طلابه اوراق بهاداری که نشان می‌دهد مالک آن مقدار معینی سکه طلا در انبار بورس کالای ایران دارد، گواهی سپرده سکه طلا گفته می‌شود. دارنده با استفاده از این ورقه می‌تواند سکه مورد تایید انبار را که همان سکه بهار آزادی است خرید و فروش کند یا با مراجعه به به خزانه‌‌داری سکه‌های خود را تحویل بگیرد. در این معاملات اجرت و کارمزد کمتری پرداخت می‌شود و سهم اجرت آن یک چهارم تا یک هشتم معاملات فیزیکی سکه است.

همچنین دارنده برگه اوراق در صورت گم شدن یا به سرقت رفتن اوراقش نگرانی نخواهد داشت چرا که تحویل سکه تنها به دارنده برگه صورت می‌گیرد حال آنکه اگر طلای کسی دزدیده شود پیگیری آن بسیار دشوار خواهد بود. درنتیجه امنیت در معاملات اوراق به مراتب بیشتر از خرید و فروش فیزیکی سکه است.

از سوی دیگر برای فروش سکه در بازار سرمایه کار راحت‌تری در پیش است چرا که همواره خریداران آماده‌ای در بازار وجود دارند.اهمیت سال ضرب سکه طلا با طلا فرقی ندارد و اگر یک سکه طلا عتیقه نباشد قیمت آن براساس وزن و خلوص و اجرت تعیین می‌شود اما از آن‌جایی که در ایران اغلب خریداران تمایل به خرید سکه‌های تازه ضرب شده دارند قیمت سکه‌های جدید بیشتر است و به اصطلاح حباب قیمتی بیشتری از سایر سکه‌ها را تجربه خواهند کرد.

فروش آتی سکه‌قرارداد آتی به معنای بستن قرارداد برای تحویل کالا در ماههای بعد است. در این نوع قرارداد که یک قراراد دو طرفه است طرفین برای تضمین اجرایی شده آن مبلغی را نزد شخص امینی و در اینجا بورس کالا قرار می‌دهند تا انجام کامل معامله تضمین شود.

به بیان ساده‌تر در معامله آتی یک طرف با پرداخت پول امروزی یک کالا آن را چندی بعد دریافت می‌کنند. این روش با کاهش ریسک عملا به رونق اقتصادی منجر می‌شود. ویژگی اصلی این معاملات، معافیت مالیاتی، تخصیص سود بانکی به مبلغی که در اختیار مشتری است، امکان برداشت موجودی حساب و واریز روزانه سود و زیان به حساب مشتری است.

منبع: اقتصادنیوز

قیمت سکه امروز | قیمت سکه سه شنبه 6 اردیبهشت 1401 ​

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

این خبر را از دست ندهید