قیمت دلار | قیمت دلار امروز

کدخبر : 554846

امروز (دوشنبه 15 فروردین ماه) آخرین قیمت دلار و سایر ارزها در معاملات عصر بازار آزاد تهران، اعلام شد.

قیمت دلار در روزهای اخیر با نوسان روبرو بود و در کانال 26 هزار تومانی در رفت و برگشت بود. قیمت دلار تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد و به همین دلیل در نوسان است. نقش دلالان بر قیمت دلار بی تاثیر نیست و نیاز است که مسوولان دولتی، نظارت بیشتری بر بازار آزاد داشته باشند. قیمت دلار در صرافی ملی با افزایش ۰.۲۹ درصدی نسبت به روز قبل ، ۲۵,۳۱۱ تومان معامله شد.دلار در بازار متشکل با افزایش ۰.۶ درصدی نسبت به روز قبل ، ۲۵,۱۸۱ تومان معامله شد.دلار در سامانه سنا در بازار امروز نسبت به روز قبل ، با ۶۱ تومان افزایش، ۲۵,۲۸۶ تومان نرخ گذاری شد.دلار کانادا در بازار امروز نسبت به روز قبل ، با ۲۹۱ تومان افزایش، ۲۱,۷۱۴ تومان نرخ گذاری شد.

قیمت دلار امروز دوشنبه 15 فروردین 1401

دلار در صرافی ملی با افزایش ۰.۲۹ درصدی نسبت به روز قبل ، ۲۵,۳۱۱ تومان معامله شد.دلار در بازار متشکل با افزایش ۰.۶ درصدی نسبت به روز قبل ، ۲۵,۱۸۱ تومان معامله شد.دلار در سامانه سنا در بازار امروز نسبت به روز قبل ، با ۶۱ تومان افزایش، ۲۵,۲۸۶ تومان نرخ گذاری شد.دلار کانادا در بازار امروز نسبت به روز قبل ، با ۲۹۱ تومان افزایش، ۲۱,۷۱۴ تومان نرخ گذاری شد.

قیمت دلار

قیمت دلار در صرافی ملی

امروز دلار در صرافی ملی برخلاف افت قبلی خود، رشد قیمت را تجربه کرد، بطوری که دلار در صرافی ملی که روز قبل تا ۲۵,۲۳۶ (بیست و پنج هزار و دویست و سی و شش ) تومان رسیده بود، امروز - دوشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ مصادف با ۰۴ آوریل ۲۰۲۲ - با رشد ۰.۲۹ درصدی به ۲۵,۳۱۱ (بیست و پنج هزار و سیصد و یازده ) تومان رسید.

قیمت دلار در بازار متشکل

امروز دلار در بازار متشکل برخلاف افت قبلی خود، رشد قیمت را تجربه کرد، بطوری که دلار در بازار متشکل که روز قبل تا ۲۵,۰۲۸ (بیست و پنج هزار و بیست و هشت ) تومان رسیده بود، امروز - دوشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ مصادف با ۰۴ آوریل ۲۰۲۲ - با رشد ۰.۶ درصدی به ۲۵,۱۸۱ (بیست و پنج هزار و یکصد و هشتاد و یک ) تومان رسید.

قیمت دلار در سامانه سنا

۳ روز پیش دلار در سامانه سنا برخلاف افت قبلی خود، رشد قیمت را تجربه کرد، بطوری که دلار در سامانه سنا که ۴ روز پیش تا ۲۵,۱۶۹ (بیست و پنج هزار و یکصد و شصت و نه ) تومان رسیده بود، امروز - یکشنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ مصادف با ۰۳ آوریل ۲۰۲۲ - با رشد ۰.۴۴ درصدی به ۲۵,۲۸۱ (بیست و پنج هزار و دویست و هشتاد و یک ) تومان رسید.

قیمت دلار کانادا

امروز دلار در سامانه سنا برخلاف افت قبلی خود، رشد قیمت را تجربه کرد، بطوری که دلار در سامانه سنا که روز قبل تا ۲۵,۲۲۵ (بیست و پنج هزار و دویست و بیست و پنج ) تومان رسیده بود، امروز - دوشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ مصادف با ۰۴ آوریل ۲۰۲۲ - با رشد ۰.۲۴ درصدی به ۲۵,۲۸۶ (بیست و پنج هزار و دویست و هشتاد و شش ) تومان رسید.

تداوم روند نزولی قیمت دلار متشکل 

 بازار متشکل  هم از روز شنبه تا روز دوشنبه  با وقفه کوتاه در مذاکرات وین شاهد  ثبات نسبی قیمت دلار بود . دلار در این روزها بر روی 27 هزار و 180 تومان قرار داشت.

اما از روز سه شنبه قیمت دلار متشکل بر مدار نزول قرار گرفت و  نسبت به روز دوشنبه 330 تومان پایین رفت و به کانال 26 هزار تومان برگشت. دلار در ادامه روز سه شنبه  به این کاهش قیمت بسنده نکرد و بار دیگر  نتوانست دربرابر افت قیمت مقاومت کند.

قیمت انتهایی دلار در بازار متشکل سه شنبه 25 هزار و 998 تومان بود که نسبت به عصر روز دوشنبه کاهش 1 هزار و 179 تومانی را نشان می‌دهد.

این اسکناس آمریکایی در روز  چهارشنبه برای ساعاتی  خود را به کانال 26 هزار تومان رساند اما زیاد در این کانال باقی نماند و دوباره  به کانال 25 هزار تومان برگشت. قیمت انتهایی دلار در بازار متشکل روز چهارشنبه بر روی 25 هزار و 807 تومان قرار داشت که نسبت به روز شنبه 1 هزار و 373 تومان کاهش را نشان می دهد. 

دلار، قیمت درهم را پایین کشید

قیمت درهم نیز سرنوشتی مشابه قیمت دلار داشت. درهم روز شنبه  تا روز دوشنبه  اگرچه در حال کاهش بود اما همچنان  بالای مرز حساس 8 هزار تومان قرار داشت. قیمت درهم در ابتدای هفته 8 هزار و 125 تومان، در وسط هفته 8 هزار و 20 تومان بود. افت قیمت دلار در روز سه شنبه باعث شد قیمت درهم نیز وارد فاز نزولی شود و مرز 8 هزار تومان را از دست بدهد و با 7هزار و 950 تومان معامله شود. 

منبع: اقتصاد نیوز

قیمت دلار امروز | قیمت دلار دو شنبه 15 فروردین 1401 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

این خبر را از دست ندهید