طلبه | قتل طلبه | چاقو زدن طلبه ها | چاقو زدن طلبه ها در حرم امام رضا

کدخبر : 554931

6 متهم به همکاری با او، از جمله دو برادر عبداللطیف مرادی نیز توسط نیروهای امنیتی دستگیر شده‌اند و تحقیقات از آنها ادامه دارد.

حدود ساعت ۱۴ روز گذشته، فردی ناشناس با سلاح سرد (چاقو) به ۳ طلبه در صحن پیامبر اعظم حرم مطهر رضوی حمله‌ور شد و طلبه ها را مورد اصابت قرار داد؛ ضارب طلبه ها توسط مردم به طرز خطرناکی دستگیر شد و مصدومان به بیمارستان منتقل شدند و یکی از طلاب به شهادت رسید. حال دو طلبه دیگر نیز وخیم است و در بیمارستان بسر می برند.

جزییات دقیق از هویت ضارب طلبه ها در مشهد 

ضارب، فردی 21 ساله، به نام عبداللطیف مرادی، ازبک تبار است که یکسال پیش به صورت غیرقانونی از مرز پاکستان وارد ایران شده و سپس در مشهد مقدس اقامت گزیده است.

او به همراه برادرش در یک باربری در مشهد کار می‌کردند و در منطقه مهرآباد مشهد سکونت داشته‌اند.

عبداللطیف مرادی برخلاف مسلمانان اهل سنت، دارای تفکرات تکفیری است که شیعیان را رافضی و مجوس می‌داند و معتقد است باید خون آنان ریخته شود.

وی ساعت 13 روز گذشته (سه شنبه 16 فروردین) با همراه داشتن چاقوی نسبتاً بزرگی وارد حرم رضوی می شود و در صحن پیامبر اعظم منتظر می‌ماند تا به افرادی که در لباس روحانیت هستند حمله کند.

بدین ترتیب او ساعت 14 و 16 دقیقه به سمت سه روحانی حمله کرده و با ضربات چاقو آنها را مورد ضربه قرار می‌دهد.

خبرنگار تسنیم کسب اطلاع کرد که او فقط به یکی از این روحانیون 20 ضربه چاقو زده است که احتمالاً  همان طلبه ای است که به شهادت نائل شد.

شنیده شده که او در برخی شبکه‌های اجتماعی با عناوین متعددی مانند عبداللطیف السلفی، حسن مرادی و ابوالعاقب الموحّد نیز فعالیت داشته و به دنبال نشر تفکرات تکفیری و مقابله با شیعیان بوده است.

6 متهم به همکاری با او، از جمله دو برادر عبداللطیف مرادی نیز توسط نیروهای امنیتی دستگیر شده‌اند و تحقیقات از آنها ادامه دارد.

لحظه خوفناک دستگیری فرد ضارب طلبه ها توسط مرد

لحظه دستگیری فرد ضارب طلبه ها توسط مردم را در ادامه ببینید.

محسن داوری معاون استاندار و فرماندار مشهد در گفت و گو با خبرنگار فارس گفت: این موضوع در دست بررسی است و پس از روشن شدن نتیجه، اطلاع رسانی در مورد آن صورت خواهد گرفت.

قائم مقام مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان رضوی اعلام کرد که «حجت‌الاسلام اصلانی از فعالان حاشیه شهر مشهد در این حمله به شهادت رسید.»

وضعیت جسمی حجت الاسلام دارایی و حجت الاسلام پاکدامن نامناسب است

وضعیت جسمی حجت الاسلام پاکدامن یکی دیگر از مصدومان حادثه امروز حرم رضوی نیز نامساعد است و در اتاق عمل تحت مداوای پزشکان قرار دارد.

حجت الاسلام دارایی هم که سومین مجروح این حادثه است تحت مراقبت‌های شدید پزشکی قرار دارد.

دادستان خراسان رضوی: «ضارب ۳ روحانی در آستان قدس رضوی تبعه خارجی بوده است» 

دادستان خراسان رضوی اعلام کرد: پرونده حمله به سه طلاب در آستان قدس رضوی در دادسرای استان تشکیل شده و تحقیقات بیشتر در حال انجام است.

محمد حسین دورودی در خصوص جزییات حادثه صحن آستان قدس رضوی، با اعلام اینکه ۳ روحانی در صحن پیامبر اعظم (ص) به همراه همدستانش دستگیر شده است گفت: پرونده این حادثه در دادسرای استان تشکیل شده و تحقیقات بیشتر در حال انجام است.

دادستان عمومی و انقلاب خراسان رضوی با بیان اینکه بازپرس ویژه قتل تحقیقات اولیه خود را آغاز کرده است، عنوان کرد: ضارب فردی با تبعه خارجی است.

خبر شهادت حجت الاسلام پاکدامن تکذیب شد

حجت‌الاسلام مجید فاطمی ارفع ضمن تکذیب خبر جان باختن طلبه دوم حادثه صحن پیامبر اعظم(ص) حرم رضوی اظهار کرد: این خبر فقط شایعه بوده که باعث نگرانی خانواده آنان نیز شده است. در حال حاضر از بیمارستان خارج شده‎‌ام و به غیر از آقای اصلانی که اثرات جراحت‌های جنگ در جان باختن ایشان تاثیرگذار بود، ۲ طلبه دیگر در قید حیات هستند. آقای اصلانی از ائمه جماعت خوب و موفق ما در حاشیه شهر مشهد بوده است.

هویت سه طلبه مضروب در حرم مطهر رضوی مشخص شد 

حجه اسلام اصلانی، پاکدامن و دارایی سه روحانی هستند که در حرم مطهر رضوی مورد حمله یک ضارب قرار گرفتند.

حجه اسلام محمد اصلانی، محسن پاکدامن و محمدصادق دارایی، ظهر امروز توسط یک فرد ضارب، در صحن جامع پیامبر اعظم(ص) حرم مطهر امام رضا(ع) با سلاح سرد(چاقو) مورد حمله قرار گرفتند.

این ۳ روحانی سالهاست که برای محرومیت زدایی حاشیه شهر مشهد مشغول خدمت به مردم می باشند.

حجت الاسلام اصلانی از جانبازان دوران دفاع مقدس، برادر دو شهید و روحانی جهادی فعال در حاشیه شهر مشهد که ظهر امروز در صحن جامع پیامبر اعظم(ص) حرم مطهر با سلاح سرد(چاقو) مورد حمله یک ضارب قرار گرفته بود، آسمانی شد.

حجج اسلام پاکدامن و دارایی هم در بیمارستان تحت مداوا قرار دارند و براساس گزارش دریافتی حال آنها وخیم است.

طلبه

لحظه دستگیری ضارب طلبه‌ها در حرم امام رضا

در پی حمله فردی مسلح با چاقو به دو طلبه و یک شهروند در یکی از صحن های حرم مطهر رضوی، ضارب بلافاصله پس از ارتکاب به جرم توسط مردم دستگیر شد. در ادامه می توانید لحظه دستگیری ضارب طلبه‌ها در حرم امام رضا را ببینید:

سه طلبه احتمالا بنام اصلانی، پاکدامن و دارایی در حرم مطهر توسط جوان وهابی مورد حمله با سلاح سرد قرار گرفته که یکی از این طلبه ها به شهادت رسید.جوان وهابی دستگیر شده است.

طلبه

در فیلم زیر طلبه ای که مورد حمله قرار گرفته و به شهادت رسیده است را می توانید ببینید:

همزمان با سومین روز ماه مبارک رمضان، ساعتی پیش دو طلبه حاضر در صحن پیامبر اعظم(ص) با فردی که هویت آن در دست بررسی است با ضربات چاقو مورد حمله قرار گرفتند.

با تلاش عوامل انتظامات و یگان حفاظت حرم مطهر ضارب بلافاصله بازداشت و تحویل مقامات انتظامی شد و مصدومان به سرعت به بیمارستان منتقل شدند.

آستان قدس رضوی ضمن محکومیت این تعرض به ساحت مقدس حضرت رضا علیه السلام و روحانیت معزز، موضوع را تا حصول نتیجه و شناسایی عوامل پیگیری خواهد کرد و گزارش آن را متعاقبا به اطلاع مردم عزیز خواهد رساند.

فرماندار مشهد: موضوع در دست بررسی است

محسن داوری معاون استاندار و فرماندار مشهد گفت: این موضوع در دست بررسی است و پس از روشن شدن نتیجه، اطلاع رسانی در مورد آن صورت خواهد گرفت.

جزئیات جدید درباره طلبه‌هایی که در صحن رضوی مورد حمله قرار گرفتند

این ۳ طلبه از طلاب جهادی و مخلصی بودند که سالهاست برای محرومیت زدایی حاشیه شهر مشهد مشغول خدمت هستند

آنها در راه جلسه گروه‌های جهادی حاشیه شهر مشهد برای هماهنگی فعالیتهای ماه رمضان بودند.

یکی از طلاب با زبان روزه بعد از زیارت امام رضا(ع) در صحن جامع به شهادت رسید و دو نفر دیگر در بیمارستان بستری هستند.

جزییات دقیق از هویت ضارب طلبه ها در مشهد | عبداللطیف مرادی کیست؟

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

این خبر را از دست ندهید