تعطیلی مدارس | تعطیلی مدارس چهارشنبه

کدخبر : 555935

موضوع تعطیلی ایام هفته جزو اختیارات و صلاحیت‌های هیئت وزیران است و این تقاضا از طرف آموزش و پرورش به هیئت دولت انجام شده است.

تعطیلی مدارس یکی از سوالات مطرح شده در روزهای آتی است. تعطیلی مدارس علاوه بر دانش آموزان برای خانواده های آنان نیز دارای اهمیت زیادی است. احتمال تعطیلی مدارس می رود و در این رابطه سخنگوی وزارت آموزش و پرورش درباره احتمال تعطیلی مدارس در روز چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت خبر داد.

تعطیلی مدارس در روز چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت 

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش درباره احتمال تعطیلی مدارس در روز چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت گفت:موضوع تعطیلی ایام هفته جزو اختیارات و صلاحیت‌های هیئت وزیران است و این تقاضا از طرف آموزش و پرورش به هیئت دولت انجام شده است.

در همین رابطه صادق ستاری فرد سخنگوی وزارت آموزش و پرورش درباره تعطیلی روز چهارشنبه مدارس اظهار کرد:موضوع تعطیلی ایام هفته جزو اختیارات و صلاحیت‌های هیئت وزیران است و این تقاضا از طرف آموزش و پرورش به هیئت دولت انجام شده است، اما اینکه چه تصمیمی اتخاذ می‌شود، تصور می‌کنم هیئت دولت فردا جلسه داشته باشد و درباره روز چهارشنبه تصمیم گیری خواهد شد.

با توجه به اینکه چهارشنبه بین تعطیلات است امکان تعطیلی مدارس وجود دارد؟

به نقل از تسنیم، چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ در بین تعطیلات عید سعید فطر قرار  دارد و ممکن است برخی خانواده‌ها از این فرصت برای مسافرت استفاده کنند از همین رو وضعیت تعطیلی مدارس در روز چهارشنبه محل پرسش تعداد زیادی از شهروندان است.

در همین رابطه صادق ستاری فرد سخنگوی وزارت آموزش و پرورش درباره تعطیلی روز چهارشنبه مدارس گفت: موضوع تعطیلی ایام هفته جزو اختیارات و صلاحیت‌های هیئت وزیران است.

او ادامه داد: این تقاضا از طرف آموزش و پرورش به هیئت دولت انجام شده است اما اینکه چه تصمیمی اتخاذ می‌شود، تصور می‌کنم هیئت دولت فردا جلسه داشته باشد و درباره روز چهارشنبه تصمیم‌گیری خواهد شد.

تعطیلی مدارس

مدارس روز چهارشنبه تعطیل  شد؟

عید سعید فطر یکی از مهم ترین مناسبت های اسلامی است که مسلمانان جهان اعم از پیر و جوان، زن و مرد همه ساله این مراسم را در اولین روز ماه شوال جشن می‌گیرند.

به گزارش امروز (شنبه) ایرنا، عید فطر پس از حدود ۳۰ روز روزه گرفتن و اطاعت از خداوند متعال در ماه مبارک رمضان فرا می‌رسد و مسلمانان در سراسر جهان این عید سعید را جشن می‌گیرند.

هلال ماه شوال در غروب ۲۹ رمضان ۱۴۴۳ هجری قمری برابر با ۳۰ آوریل ۲۰۲۲ در اکثر کشورهای عربی و اسلامی بررسی می شود.

اگر هلال رؤیت شود، روز بعد، روز عید فطر سال ۲۰۲۲ میلادی / ۱۴۴۳ هجری قمری است و در صورت عدم رصد هلال، ماه رمضان ۳۰ روز ادامه دارد و پس از آن اولین روز عید مبارک فطر خواهد بود.

اولین روز نجومی عید فطر سال ۱۴۴۳ هجری قمری / ۲۰۲۲ میلادی روز دوشنبه دوم ماه "می" (۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱) خواهد بود.

تعطیلی مدارس

تعطیلات عید فطر ۲۰۲۲ در کشورهای عربی و اسلامی

معمولاً بحث در مورد تاریخ و مدت تعطیلات عید سعید فطر در ده روز پایانی ماه مبارک رمضان آغاز می شود، زیرا خانواده ها در تمام کشورهای عربی و اسلامی شروع به آماده شدن برای این مناسبت ارزشمند می کنند. خرید لباس عید برای کودکان و بزرگسالان، تهیه کیک و شیرینی عید و یا سفر برای گذراندن تعطیلات با دوستان و خانواده در شهرها و یا کشورهای مختلف.

در حال حاضر بسیاری از کشورهای عربی و اسلامی تعطیلات عید سعید فطر را برای بخش های دولتی و خصوصی اعلام کرده‌اند.

تعطیلات عید فطر ۲۰۲۲ در قطر

شبکه قطری الجزیره گزارش داد که تعطیلات عید سعید فطر سال ۱۴۴۳ هجری قمری / ۲۰۲۲ میلادی در این کشور برای تمامی بخش‌های دولتی و خصوصی از روز دوشنبه ۲ می ۲۰۲۲ تا چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت ماه خواهد بود.

تعطیلات عید فطر ۲۰۲۲ در مصر

دولت مصر مدت تعطیلات عید فطر ۲۰۲۲ در مصر را از روز شنبه ۳۰ آوریل تا پنج شنبه آینده، ۵ می، تعطیل رسمی با حقوق در وزارتخانه ها، ادارات دولتی، نهادهای عمومی، واحدهای اداری محلی و شرکت های بخش عمومی اعلام کرده است.

تعطیلات عید فطر ۲۰۲۲ در عربستان 

وزارت منابع انسانی و توسعه اجتماعی عربستان، تاریخ تعطیلات عید فطر ۲۰۲۲ در این کشور را برای بخش‌های خصوصی از پایان روز شنبه ۳۰ آوریل تا پنجشنبه ۵ می اعلام کرد.

در مورد بخش دولتی، تعطیلات عید فطر ۲۰۲۲ در عربستان سعودی برای کارمندان دولت با پایان روز کاری ۲۶ آوریل ۲۰۲۲ ( ۲۵ رمضان) آغاز شده و در ۶ مه آینده (۵ شوال) به پایان می رسد.

تعطیلات عید فطر ۲۰۲۲ در امارات متحده عربی

اداره فدرال منابع انسانی دولتی امارات تصمیم گرفت تعطیلات عید فطر امسال را از روز شنبه ۲۹ رمضان ۱۴۴۳ هجری قمری آغاز کند و تا سوم شوال ۱۴۴۳ هجری قمری ادامه دهد؛ یعنی تعطیلات در امارات از ۳۰ آوریل تا ۴ می ۲۰۲۲ است.

تعطیلات عید فطر ۲۰۲۲ در کویت

کمیسیون خدمات مدنی کویت اعلام کرد که تعطیلات عید فطر ۲۰۲۲ از یکشنبه اول ماه می آغاز می شود و تا پنجشنبه ۵ می ادامه دارد و شروع روز کاری از روز یکشنبه ۸ می خواهد بود.

تعطیلات عید فطر ۲۰۲۲ در عمان

وزارت خدمات مدنی عمان اعلام کرد که تاریخ عید فطر ۲۰۲۲ برای کارمندان بخش دولتی و خصوصی از روز دوشنبه ۲ می ۲۰۲۲ آغاز و در روز پنجشنبه ۵ می پایان می یابد.

تعطیلات عید فطر ۲۰۲۲ در عراق

تعطیلات عید سعید فطر سال ۲۰۲۲ در عراق ویژه کارکنان بخش دولتی و خصوصی از روز یکشنبه ماه مصادف با ۳۰ رمضان سال ۱۴۴۳ هجری قمری آغاز و تا روز پنجشنبه آینده ادامه خواهد داشت.

تعطیلات عید فطر ۲۰۲۲ در بحرین

منابع رسانه‌ای بحرین اعلام کردند که تعطیلات عید سعید فطر در این کشور از روز دوشنبه هفته جاری لغایت روز چهارشنبه به مدت ۳ روز متوالی است و پس از آن ساعت کاری رسمی در تمامی بخش‌های دولتی و خصوصی و بانک‌ها به حالت قبل بر می‌گردد.

تعطیلات عید فطر ۲۰۲۲ در یمن

تعطیلات عید فطر ۲۰۲۲ در یمن از روز دوشنبه ۲ می آغاز می شود و تا چهارشنبه ۴ می ادامه دارد و به گفته برخی منابع رسانه‌ای یمنی، این امر در بخش دولتی و خصوصی اعمال می شود. روز یکشنبه مصادف با اول می هم روز کارگر است که در یمن تعطیل رسمی محسوب می‌شود.

تعطیلات عید فطر ۲۰۲۲ در اردن

منابع رسانه‌ای اردن اعلام کردند که تعطیلات عید فطر ۲۰۲۲ در اردن از روز یکشنبه اول ماه می مصادف با تعطیلات روز کارگر آغاز می‌شود. تعطیلات عید سعید فطر در اردن تا چهارشنبه ادامه دارد.

تعطیلات عید فطر ۲۰۲۲ در فلسطین

تشکیلات خودگردان فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کرد که تعطیلات عید سعید فطر ۲۰۲۲ از صبح روز یکشنبه آغاز و تا عصر روز چهارشنبه خواهد داشت.

تعطیلی مدارس در روز چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت | مدارس روز چهارشنبه تعطیل  شد؟

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

این خبر را از دست ندهید