سهام عدالت | ارزش سهام عدالت | سهامداران عدالت

کدخبر : 557033

بر اساس اعلام شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، دیروز سود جاماندگان سهام عدالت برای سال‌های ۹۸ و ۹۹ واریز شد.

سهام عدالت از زمان آزادسازی، تاکنون، با نوسان زیادی روبرو بوده است. بیش از نیمی از جمعیت کشور دارای برگه های سهام عدالت هستند و به همین دلیل، اخبار سهام عدالت برای مردم حائز اهمیت است. ارزش سهام عدالت در تابستان سال گذشته (99) با رشد بسیاری روبرو شد ولی پس از آن، ارزش سهام عدالت وارد روند نزولی شد.

بشتابید واریز مرحله دوم سود سهام عدالت 

بر اساس اعلام شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، دیروز سود جاماندگان سهام عدالت برای سال‌های ۹۸ و ۹۹ واریز شد.

▫️شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اعلام کرد که بیش از دو میلیون از دارندگان سهام عدالت به علت نداشتن شماره شبای معتبر سود سال‌های ۹۸ و ۹۹ خود را دریافت نکرده‌اند.

▪️بر اساس اعلام شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، برای کسانی که دارای پرتفوی ۴۹۲ هزار تومانی سهام عدالت هستند، مبلغی معادل ۵۳۲ هزار تومان واریز شده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در جلسات مستمر و متعددی که با نمایندگان سازمان بورس و اوراق بهادار و دستگاه‌های اجرایی داشتیم بر عمل به مرّ قانون مجلس یعنی واریز سودهای رسوب شده شرکت‌های بورسی به حساب سهامداران تاکید شد که در حال حاضر بخشی از این موضوع اجرایی شده است.

محمدرضا پور ابراهیمی داورانی با بیان اینکه سودهای رسوب شده شرکت‌های بورسی  به حساب سهامداران واریز می‌شود، گفت: در جلسات مستمر و متعددی که با نمایندگان سازمان بورس و اوراق بهادار و دستگاه‌های اجرایی مرتبط به این بخش داشتیم، بر عمل به مرّ قانون تاکید شد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی افزود: هر عددی که به عنوان سود به افراد اختصاص پیدا می‌کند، از یک سو طبق قانون تجارت نباید در شرکت بورسی بماند و از سوی دیگر نیز منابع نباید قبل از اینکه به دست افراد برسد، در سازمان بورس بلوکه شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم اضافه کرد: هرچند براساس گزارش‌های ارائه شده بخشی از این موضوع اجرایی شده اما اجرای آن هنوز کامل نیست و باید اقدامات لازم برای اجرای صددرصدی آن انجام شود.

فقط  بگین کِی ثبت می‌کنید؟

بعضی از پیام‌های ثبت شده مخاطبان تجارت‌نیوز به افرادی تعلق دارند که هنوز سهام عدالت ندارند و توقعشان از دولت این است که شرایط برخورداری از سهام عدالت برای آنها فراهم شود.

-«سرپرست خانواده هستم فقط من سهام دارم بچه هام ندارند میشه برا بچه هام بگیرم تعلق پیدا میکنه ممنون میشم بگید کی ثبت نام هستش».

-«ما هم بازنشسته هستیم هم یارانه مون قطع کردن هم سهام نداریم با حقوق ۳۶۰۰ با مرد مریض و این همه گرونی چه کنم».

-«سهام عدالت رو به طورعادلانه و یکسان بین مردم ایران تقسیم کنند و برای ثبت نام این سهام نباید وقت وتاریخ تعیین کنن که عده ای الآن چندساله که سهام دارند و عده ای دیگر چندساله حسرت سهام رو دارند».

-«در چه تاریخی ما میتونیم ثبت نام کنیم؟ تاریخ جدی رو واسمون اعلام کنید بی‌زحمت بنده با دارایه دو فرزند یه روز سر کار میرم یک هفته بیکارم کار نیست و روزی ۱۵۰ تومن مزد یه کارگره همه چیز گرون شد جز مزد کارگرا».

-«یک خانواده پنج نفره هستیم جزدهک پایین جامعه هستیم چرا تو این چندسال ندادین».

-« کارگرم متاسجرم دوتا بچه دارم ولی سهام عدالت ندارم لطفا صدای ما کارگران با این حقوق را به گوش مشغولیت برسانید ».

-« امیدوارم امسال سهام عدالت به ما هم تعلق بگیره خیلی نیاز داریم».

-« من از روز اول ثبت نام کردم، مدارک ثبت نام هم دارم، ولی هیچ وقت اسمم داخل سهام عدالتیها نبود وگفتن شما جاماندگان هستین، وهنوز منتظرم که دوباره ثبت نام کنم ولی خبری نبست».

-« از کی ثبت نام شروع میشه از کجا باید بدونیم».

-« من ودخترم تنها زندگی میکنم ولی سهام عدالت نداریم».

زمان واریز سود سهام عدالت متوفیان اعلام شد

مدیرعامل شرکت سپرده‌ گذاری مرکزی، از پرداخت سود سهام عدالت متوفیان تا شهریور ١۴٠١ همزمان با راه‌ اندازی سامانه انتقال سهام خبر داد.

طبق آخرین آمارها، ۴۹ میلیون و ۱۴۸هزار سهامدار عدالت وجود دارد که از این تعداد، سه میلیون و ۲۷۸هزار نفر در قید حیات نیستند که سهام عدالت آنها، به وراث تعلق می‌گیرد.

سهام عدالت

تکلیف جاماندگان سهام عدالت مشخص شد

 عسکر توکلی گفت: در تلاش هستیم ساز و کار جاماندگان سهام عدالت در کشور تا خردا ماه امسال تعیین تکلیف شوند و اواخر خرداد زمان و محل دقیق این کار اعلام خواهد شد.

رئیس شرکت تعاونی سهام عدالت کشور افزود: در تلاش هستیم تا فرایند واگذاری مجدد جاماندگان سهام عدالت به ترتیب افراد تحت پوشش و افراد کم درآمد و بقیه اقشار اجرا شود.

وی تصریح کرد: مردم خبرهای مربوط به سهام عدالت را فقط از صداوسیما و خبرگزاری‌های معتبر داخلی دریافت کنند و یا از زبان رییس جمهور، وزرای اقتصادی مربوطه و دست‌اندرکاران سهام عدالت بشنوند.

رئیس شرکت تعاونی سهام عدالت کشور با اشاره به اینکه مردم به خبرهای دروغ و جعلی برخی سایت‌ها و کانال‌های غیر معتبر توجهی نکنند، افزود: نیازی نیست مردم به این کانال‌ها شماره ملی و برخی مشخصات شخصی را ارائه دهند.

سهام عدالت در پایان چهارمین هفته فروردین تفاوت چندانی با هفته گذشته خود نداشت.

ارزش سبد ۵۳۲ هزار تومانی در پایان این هفته یعنی ۲۴ فروردین ماه به ۱۳ میلیون و ۷۹۳ هزار تومان رسید. این در حالی است که ارزش این سبد در هفته گذشته روی قیمت ۱۴ میلیون و ۶۰ هزار تومان ایستاد.

ارزش سبد یک میلیونی سهام عدالت در پایان این هفته به ۲۵ میلیون و ۹۸۱ هزار تومان رسید. ارزش این سبد در هفته گذشته برابر با ۲۵ میلیون و ۸۴۷ هزار تومان بود.

همچنین ارزش سبد ۴۹۲ هزار تومانی طی روز چهارشنبه و آخرین روز معاملاتی این هفته، به ۱۲ میلیون و ۷۸۴ هزار تومان رسید. این ازرش در هفته قبل معادل ۱۲ میلیون و ۷۱۸ هزار تومان بود.

به نقل از روابط عمومی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و اوراق بهادار، «محمد باغستانی» درخصوص جزئیات واریز سود سهام عدالت با بیان اینکه در مجموع بیش از ۲۵ هزار میلیارد تومان سود سهام عدالت روز شنبه به حساب مشمولان واریز می‌شود، اظهار کرد: سودی که امروز به حساب مشمولان سهام عدالت واریز می‌شود، برای عملکرد سال مالی ۱۳۹۹ شرکت‌های سرمایه‌پذیر است.

وی افزود: بر اساس مصوبه ۱۳ بهمن ماه امسال شورای عالی بورس واریز سود سهام عدالت به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه محول شد و با پیگیری‌های که از شرکت‌های سرمایه‌پذیر انجام شد، در نهایت روز نوزدهم اسفندماه جاری ۹۹ درصد سودها دریافت و در کمترین زمان ممکن، فایل‌های واریز سود را برای بانک‌ها ارسال کردیم.

مدیرعامل سمات درخصوص شرکت‌هایی که سود سهام عدالت را واریز نکرده‌اند، گفت: همه شرکت‌های سرمایه‌پذیر درصدد بودند که با تأمین مالی نسبت به واریز سود سهام عدالت اقدامات لازم را انجام دهند، اما شرکت مخابرات ایران و سیمان دشتستان به تعهدات خود عمل نکردند و سود را واریز نکردند.

باغستانی افزود: با توجه به محاسباتی که انجام دادیم، حدود سه میلیون نفر از هموطنان (مشمولان) به دلیل اینکه فوت کرده‌اند، سود سهام عدالت را دریافت نمی‌کنند و از طرفی حدود دو میلیون نفر هم به دلیل عدم ارائه شماره شبای معتبر نمی‌توانند سود را دریافت کنند.

وی با بیان اینکه برای هر دو روش مستقیم و غیرمستقیم مشمولان سهام عدالت سود روز جاری همزمان واریز می‌شود، گفت: اگر فردی که سود سهام عدالت سال‌های گذشته را دریافت کرده است، اما امسال آن را دریافت نکند، قطعاً به دلیل اشکال در شماره شبای آن فرد است که باید نسبت به اصلاح شماره شبای بانکی خود اقدام و در سامانه سجام شماره شبای جدید را ثبت کند تا در دوره بعدی این سود را دریافت کند.

مدیرعامل سمات درخصوص زمان واریز سود سهام عدالت به حساب مشمولان، گفت: کارهای مورد نیاز و ارسال فایل سود سهام عدالت برای واریز به حساب مشمولان سهام عدالت از سوی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی انجام و لیست به بانک‌های عامل ارسال شده است و بر اساس اعلام سیستم بانکی، نهایتاً در طی روز جاری این سود به حساب مشمولان سهام عدالت واریز می‌شود.

سهام عدالت

باغستانی درباره سود سهام عدالت باقی مانده دو سال اخیر اظهار کرد: در سال ۹۸ به میزان دو درصد و در سال ۹۹ به میزان یک درصد سود سهام عدالت به حساب مشمولان واریز نشده که دو درصد سود سال ۹۸ عمدتاً برای شرکت مخابرات ایران است و عملاً هر زمان این سود واریز شود به حساب مشمولان سهام عدالت واریز خواهد شد.

وی بیان اینکه اگر فردی سود سهام عدالت خود را دریافت نکرده باشد می‌تواند برای پیگیری دلیل عدم واریز سود با مرکز ذی‌نفعان بازار سرمایه به شماره ۱۵۶۹ تماس بگیرد، افزود: برای افرادی که وام اعتباری سهام عدالت را دریافت کرده‌اند نیز سود سهام عدالت مبتنی بر شماره شبایی که اعلام کرده‌اند، واریز می‌شود.

ارزش سهام عدالت چقدر شد؟ 

مدیر عامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی به جزییات سود سال ۹۹ سهام عدالت اشاره کرد و گفت: افرادی که سال گذشته به دلیل وجود برخی از مشکلات قادر به دریافت سود سال ۹۸ سهام عدالت نبودند، این سود در اسفند ماه امسال همراه با سود سال ۹۹ به حساب آنها واریز می‌شود.

پرداخت سود سهام عدالت به حساب مشمولان این سهام در اسفند ماه از جمله اتفاقات مثبتی تلقی می‌شود که از ۵ سال گذشته آغاز شد و امسال هم با نزدیک شدن به ماه پایانی سال، سهامداران به رسم سال‌های گذشته در انتظار تعیین تکلیف و اعلام جزییاتی دقیق از این پرداختی هستند.

به دنبال پیگیری سهامداران، در چند روز گذشته رقم سود پرداختی سال ۹۹ سهام عدالت از سوی وزیر اقتصاد و دارایی و نیز رییس سازمان خصوصی سازی اعلام شد که براساس صحبت‌های انجام شده قرار است این واریزی تا پایان اسفند ماه انجام شود.

همچنین اعداد اعلام شده برای پرداختی سود سال ٩٩ سهام عدالت نشانگر رشد چشمگیر آن نسبت به سود سال‌های گذشته است و این امر توانست نقطه امیدی را در میان مشمولان این سهام که اکثر آنها جزو قشر ضعیف جامعه محسوب می‌شوند، ایجادکند.

با وجود شفاف‌سازی های صورت گرفته درخصوص رقم و زمان احتمالی پرداخت سود سهام عدالت اما اعلام جزییات دقیق آن از سوی مسوولان و اطلاع رسانی به مشمولان سهام عدالت جزو خواسته‌های اکثر سهامداران بوده که با پیگیری‌های مداوم خود به دنبال پیدا کردن پاسخ برخی از ابهامات موجود در این حوزه هستند، در این خصوص "محمد باغستانی"، مدیر عامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه امروز (جمعه) در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا با ارائه توضیحاتی دقیق از جزییات واریزی سود سال ۹۹ سهام عدالت، ابهامات ایجاد شده در این زمینه را برطرف و اطلاعات دقیقی را در اختیار مشمولان سهام عدالت قرار داده است.

سود سال ۱۳۹۹ مشمولان سهام عدالت

سود سال ۱۳۹۹ مشمولان سهام عدالت چقدر است؟

باغستانی: براساس آخرین محاسبات، سود سهام منتهی به ۲۹ اسفندماه سال ۱۳۹۹ مشمولان سهام عدالتی که ۵۳۲ هزار تومان در سبد سهام خود دارد، مبلغی بیش از ۵۵۰ هزار تومان خواهد بود.

نکته حائز اهمیت این است که اگر شرکت‌های سرمایه‌پذیر در زمان مقرر مبالغ سودهای خود را به حساب شرکت سپرده‌گذاری مرکزی واریز کنند، سودها تا پایان امسال به حساب سهامداران واریز خواهد شد.

برخی از شرکت‌های سرمایه‌پذیر اقدام به افزایش سرمایه کرده‌اند و به همین علت مبالغ افزایش سرمایه از سود تقسیمی کسر می شود اما سهام جدید به سهامداران تعلق خواهد گرفت.

در چند روز گذشته خبری مبنی بر واریز سود سهام عدالت از اول اسفندماه به حساب دارندگان منتشر شد که امیدواری های زیادی را در بین سهامداران برای انجام این واریزی در هفته آینده ایجاد کرده است، آیا این خبر صحت دارد یا خیر؟

باغستانی: چنین صحبتی نمی تواند درست باشد، زیرا شرکت‌ها تا اوایل اسفندماه فرصت دارند سود را به حساب شرکت سپرده گذاری واریز کنند؛ اما تاکنون فقط ۶ شرکت از این ۳۶ شرکت سود سهامداران را به حساب این شرکت واریز کرده‌اند.

امیدواریم سایر شرکت‌ها هر چه سریعتر بتوانند سود سهامداران را پرداخت کنند، در مجموع برآورد زمانی ما این است که در بهترین حالت در دهه سوم اسفند ماه می‌توان سود را به حساب مشمولان سهام عدالت واریز کرد.

امسال سود سهام عدالت در چند مرحله پرداخت می‌شود؟

باغستانی: سال گذشته به دلیل عدم واریزی سود سهام از سوی شرکت‌های سرمایه‌پذیر، سود سهامداران در مرحله پرداخت شد اما امسال در تلاش هستیم با همکاری شرکت‌های سرمایه پذیر همه سودها را یکجا دریافت و در یک مرحله پرداخت کنیم.

تکلیف افرادی که سود سال ۱۳۹۸ خود را دریافت نکرده‌اند، چه می‌شود و چه اقدامی باید انجام بدهند؟

باغستانی: براساس آخرین آمارها، بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار سهامدار مشمول سهام عدالت نتوانسته‌اند سود سهام سال ۱۳۹۸ خود را دریافت کنند که شماره شبای نامعتبر، مسدود، راکد، مشترک (دو امضاء)، ارزی و بلندمدت مهم ترین دلایلی بودند که باعث شد تا برخی از سهامداران قادر به دریافت سود سال ۱۳۹۸ سهام عدالت خود نباشند.

این افراد می‌توانند از ۲ طریق شماره شبای معتبر خود را در سامانه‌های شرکت سپرده‌گذاری مرکزی ثبت و سود سهام خود را دریافت کنند.

ثبت‌نام و احراز هویت درسامانه جامع اطلاعات مشتریان (sejam.ir)  و درج شماره شبای معتبر در سایت sahamedalat.ir، از جمله روش‌هایی است که مشمولان سهام عدالت می‌توانند شماره شبای بانکی خود را اصلاح کنند.

همچنین همه سهامداران سهام عدالت می‌توانند با مراجعه به سامانه سجام یا سایت سهام عدالت از وجود شماره شبا معتبر خود نزد شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اطمینان حاصل کنند.

براساس تصمیمات اتخاذ شده، قرار بر این است تا سود سهام این افراد را به همراه سود سال ١٣٩٩ به صورت یکجا به حساب آنها واریز کنیم.

بشتابید واریز مرحله دوم سود سهام عدالت | جزئیات دقیق از مبلغ افزایشی سود سهام عدالت

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

 • ناشناس
  0

  من بچه هام سهام عدالت ندارن یارانه مون ۷ سال قط کردن با یه حقوق کارگری چرا یارانه مارا ۷ سال قط کردن

 • علی غالبی
  0

  سلام به این که سه ماه پیش سود سهام دادین دباره بهشون می دین سود سهام عدالت

 • وحید
  0

  سلام فقط مگین بشتابید برای سهام عدالت ولی خبری نیست من ۳۶ سال دارم با دو فرزند الان هم در حین خدمت سربازی هستم نه حقوقی نه کار دارم ..این بی عدالتی هست

 • رضا
  0

  سلام من و بچه وخانمم سهام عدالت نداریم باید چیکار کنیم بیکار هم هستم

 • فرهنگ
  0

  سلام لطفاً سود مردم را از شرکتهای مخابرات و سیمان دشتستان بگیرد چون دوسال است که این دو شرکت سود مردم را پرداخت نکرده‌اند کسی هم باهاشون کاری نداره بی‌عار شدن و اینطور که پیداست می‌خوان پول مردم را ندن لطفاً از طرف قانون پول مردم را بگیرد تا شرکتهای دیگر هم بی‌عار نشن و سر موقع پول مردم را بدهند.

 • ناشناس
  0

  «به کجا چنین شتابان؟»
  گَوَن از نسیم پرسید
  «دلِ من گرفته زینجا
  هوس سفر نداری
  ز غبار این بیابان؟»
  «همه آرزویم، اما
  چه کنم که بسته پایم...»
  «به کجا چنین شتابان؟»
  «به هر آن کجا که باشد به جز این سرا سرایم»
  «سفرت به خیر! اما، تو و دوستی، خدا را
  چو ازین کویرِ وحشت به سلامتی گذشتی
  به شکوفه ها به باران
  برسان سلامِ ما را»

 • کاظم
  0

  سلام سهم عدالت پسرمن جرابعدازشامزده سال 700هزارتومان واریزشد

 • مسعود
  0

  سلام هنوز سودی برای من واریزنشده ولی همیشه داخل سایت میزنین که از امشب واریز میشه ولی متاسفانه واریزنشده

 • ابراهیم رحمت طلب مهویزانی
  0

  سلام خوبی من سهام عدالت نگرفتم

 • ناشناس
  0

  خجالت نمیکشین اینقدر دروغ میگین از اسفند تا حالا ۳بارشماره شبا ثبت کردم کو سود واریزی

 • غلامعلی مهدی پور
  0

  همچون دهنتون را پر میکنید بشتابید مرحله دوم سود سهام عدالت واریز شد انگار گردم را هلو فرض کردین ویه هواپیما بمردم دادین؟ .پس اون کشورهایی که بهمه مردمشون هرماههه پول نفت را میدهند باید مردمشون را بخورن .خجالت داره با این تورم سر سام اور ازسهام عدالت ویارانه ای که حق همه مردم هست وبخیلی ها ندادین صحبت بمیان میاورین ودم ازحکومت عدل علی میزنیدوظیفه دولت هست که اسایش وا ارامش وعدالت را در جامعع پیاده کنه.چرا همش دوست دارید مردم محتاج شما باشند این و بدونید همه با یک کفن بیشتر نمیرید حالا هرچه میتونید برمردم ستم کنید وگر انی بیاورید .یه کشاورزی دیروز بر نجش را کیلویی صدو پنجهزار تومانی دوستم میگه یکجا فر وخت .اخه .چه مملکتی درست کردین وگرونی را به گردن دولت قبل میند ازین ؟بخدا بیچاره کردین ملت را؟وهیچ نظارتی در کارتونم نیست ؟به نظر من هرورزشکار یا ادم متخصصی ازایران درمیره ولیاقتش را داره کار بسیار خوبی میکپه.چون میدونه دراونجا قانون وعدالت حداقل اجرا میشه ؟نه بعنوان پناهنده چون ما واقعا مملکت خودمون را دوست داریم .ولی کارهای شما مردم را ازدین ومملکت بیزار کرده .ما فقط اسم حکومت اسلامی را یدک میکشیم ودرعمل صفریم .بقول سید جمالدین اسد ابادی در غرب مسلمان ندیدم واسلام دیدم ولی در شرق مسلمان دیدم واسلام ندیدم.فردای قیامت پدرتون را درمیارن فکر کردین فقط همه چی همین دنیاست؟ما انقلاب کردیم وشهید دادیم وجنگیدیم که حال وروز خوبی داشته باشیم .نه بیکاری وطلاق و اعتیاد و دزدی و چپاول وراند وراند خواری در مملکت زیاد بشه ؟ادم شاخ درمیاره با داشتن چنین رهبری دلسوز اونم درمملکت جمهوری اسلامی که همیشه دغدغه اش مردم هستند . اینطور مردم بفلاکت بیفتن؟چرا به بهانه جلو گیری ازقاچاق بیخود وبیجهت پنجاه تا صد برابر اجناس زمین وساختمان ولوازم ساختمانی را گرون کردین ؟مملکتی که نتونه جلو قاچاق کالا ومواد مخد ررا با داشتن این سپاه مقدر وسربازان جان برکف باداشتن رهبری مقتدر بگیره وسپاه وارتشی مقتد وسربازان گمنام ان بر کف بگیره .فاتحه این مملکت خونده است .پس چرا بقدرت نظامی خود مینازید وقتی جلوی قاچاقچی ایران را نمیتونید بگیرید؟بخدا ادم شرمش میاد بگه در حکومت جمهوری اسلامی که دم از حکومت عدل علی میزنند مردم اینطور سختی بکشند؟فردای قیامت در مقابل تک تک مردم مسئولید وبایدجوابگو باشید .برنج سی تومانی را به شصت وپنج تومان قیمت گذاری کردین ودربیرون به نود تا صد تومان بفروش میرسه وقیمت مرغ وگوشت ومارونی وتخم مرغ ووووولبنیات ونوشیدنی را ولوازم ساختمانی را بحد اعلاء وخودرو بنجول ایرانی را سرسام اور کردین،
  چرا مردم را خر فرض میکنید وبا دادن یارانه وسهام عدالت ناچیز سر پوش رو‌گند کاریتون میزارین ؟اونم تازه یارانه را بهمه ندادین وظیفه دولته بهمه مردم ایران یارانه بده .بخیلی ها حتی یارانه سیصد هزاری را ندادین که هیچ حتی یارنه چهل و پنج تومانی را مثل ما قطع کردین .تو سرتون بخوره این عدالت.کی میگه هرکی ماشین داره وپسرش ماشین بنجول ایرانی داره وحقوق زیر ده میلیونی داره وده ساله که مستاجره جزء دهک جامعه ودر رده وزیر وزراء قرار میگیره ؟من پدرم دراومد سی سال کا راداری وکارگری کردم با فروش ارثیه بابام با اینکه ده سال مستاجرم ماشین سیزده سال پیش زیر پامه؟چقدر شما حسود وکور کاسه اید نمیتونید اینقدرم از مردم ببینید ؟هر وز در گوشه وکنار مملکت میبینی فلان جوانی زنش را طلاق داده یا سکته کر ده مرده،این ننگه برای ما ودولت مر دان
  .ناهنجاری وفشار داره داره بیداد میکنه .میخوام بدونم چه فرقی کرده با زمان شاه لعنتی ؟شما فقط خواستین حکومت رادردست بگیرین وزمام امور را.؟پس بفکر مردم وایجاد عدالت در جامعه وریشه کن کردن فقر وبد بختی وبیکاری وبر چیدن فساد نبودین؟معنوان یک خادم شهدا وبرادر شهید ورزمنده واقعا متاسفم بگم در حکومت عدل علی داریم زنذگی میکنیم.ایران یکی ازغنی ترین کشو هاست .با داشتن این همه منابع .کلی پولهای بلوکه را گرفتین ونفت چهل دلاری را بصدو خردی دلاردارین میفروشین کجا میره این پولا ؟بدهی دولت روحانی؟چرا قبل از قرار گر فتن در مسند قدرت شعار ووعده تو خالی میدین ووقتی که خر تون که ازپل گذشت مردم براتون مهم نیستن؟شما بدون مردم هیچید.
  متاسفم متاسفم متاسفم.۰۹۰۲۳۱۲۵۰۵۸

 • ناشناس
  0

  سودی ریخته نشده

 • Sdf
  0

  تا اونجایی که من یادمه اخر سال قبل که سود ۹۹ رو داشتن واریز میکردن مقدار سود سهام ۱ملیونو صد هزار تومن بود که قرار بود ۵۷۰ قبل عید واریز شه و مابقی اوائل سال ۱۴۰۱، جدا از یه عده دله دزد، 🖕🖕شما رسانه ها هم شرفتونو فروختین دارین سرپوش به دزدی میزارین. یعنی شما اومدی متن قبل عید و تحریف کردیو دوباره داری از واریز سود سهام عدالتی حرف میزنی که ۳ ماه پیش ۱.۱۰۰.۰۰۰تومان و تبدیل کردی ب ۵۷۰ که سرپوش بزنی به این دزدی؟؟ که ملت یادشون بره رفت تو پا چشون؟؟ یعنی ری××ی💩 به اندازه عدالته سهام عدالت....😒🤬🤮😠🤬🤬

 • ناشناس
  0

  مسعولان اگه واقعا خدا را میشناسید اینم پیگیری کنید واریز بشه یک سال گذشت دولت انقلابی
  سلام همه به دولت انقلابی ریسی کمک کنند ممنون ایران دوباره از نوع بسازیم 🇮🇷
  مسعولان دلسوز انقلابی به داد فقیر فقرا برسید تو این گرانی مسعولان دولت انقلابی 🇮🇷❤ و خواشمندیم همه سیاستمداران ایران به دولت جدید و انقلابی کمک کنید ممنون
  مسعولان اینم توجه کنید از سال ۹۹ سهام عدالتمان آزاد سازی و فروختیم هنوز خبری نیست واریزی پول فروشمان معلول چدکانه شدید هم هستم بدون خونه با پنج عضو خانوار گرانی اعمانمان بریده
  با سلام مسعولان چرا سهام عدالت از سال ۹۹ رهبری دستور دادند سهام قابل فروش است ... ما هم آزاد سازی کردیم از سال ۹۹ فروختیم چرا واریز نمیکنند سید ابراهیم ریسی ریس جمهور محترم و وزیران سهام عدالت لطفا این هم پیگیری کنید واریزش کنند ممنون و بخاطر خرید جهریه دخترمان فروختیم ۶۰ درصد اونم واریز نشد و چرا پست های من اشتراک گذاشته نمیشه بلکه ریسان دولت انقلابی ببینن واریز کنند خودمم معلول چدکانه شدید هستم و بدون خونه اجاره نشین خواهشمندم پست من اشتراک بزارید سپاس گرانی هست برای پول فروش سهام عدالتمان از سال ۹۹ فروختیم بدجوری نیازمندیم 🙏

 • ناشناس
  0

  سلام همه به دولت انقلابی ریسی کمک کنند ممنون ایران دوباره از نوع بسازیم 🇮🇷
  مسعولان دلسوز انقلابی به داد فقیر فقرا برسید تو این گرانی مسعولان دولت انقلابی 🇮🇷❤ و خواشمندیم همه سیاستمداران ایران به دولت جدید و انقلابی کمک کنید ممنون
  مسعولان اینم توجه کنید از سال ۹۹ سهام عدالتمان آزاد سازی و فروختیم هنوز خبری نیست واریزی پول فروشمان معلول چدکانه شدید هم هستم بدون خونه با پنج عضو خانوار گرانی اعمانمان بریده
  با سلام مسعولان چرا سهام عدالت از سال ۹۹ رهبری دستور دادند سهام قابل فروش است ... ما هم آزاد سازی کردیم از سال ۹۹ فروختیم چرا واریز نمیکنند سید ابراهیم ریسی ریس جمهور محترم و وزیران سهام عدالت لطفا این هم پیگیری کنید واریزش کنند ممنون و بخاطر خرید جهریه دخترمان فروختیم ۶۰ درصد اونم واریز نشد و چرا پست های من اشتراک گذاشته نمیشه بلکه ریسان دولت انقلابی ببینن واریز کنند خودمم معلول چدکانه شدید هستم و بدون خونه اجاره نشین خواهشمندم پست من اشتراک بزارید سپاس گرانی هست برای پول فروش سهام عدالتمان از سال ۹۹ فروختیم بدجوری نیازمندیم 🙏 اول واجب است پول فروشندگان سال ۹۹ واریز بشه والله

 • سعید
  0

  چه سود چه کشکی کجا واریز مشه که ما نمیتونیم ببینیم خودتونو مسخره کردین یا مردم را

این خبر را از دست ندهید