قیمت گوشت قرمز

کدخبر : 557283

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام با اشاره به لزوم حمایت از تولید داخلی، گفت: این سازمان گوشت گوساله کیلویی ۱۱۵هزار تومان و گوشت گوسفند کیلویی ۱۰۰هزار تومان را در میادین میوه و تره‌بار و واحدهای صنفی توزیع می‌کند.

یکی از نرخ هایی که برای مردم دارای اهمیت بوده، قیمت گوشت قرمز و سفید است. قیمت گوشت قرمز بعد از افرایش قیمت گوشت مرغ به طرز باورنکردنی افزایش پیدا کرد.اتاق اصناف ایران در اطلاعیه قیمت گوشت قرمز را اعلام کرد. آخرین آمار از تغییرات قیمت انواع گوشت از این حکایت دارد که گوشت مرغ بیشترین میزان افزایش قیمت را داشته و نسبت به سال گذشته افزایش قیمت باورنکردنی داشت.

قیمت گوشت قرمز

فهرست قیمت برخی از انواع گوشت گوسفندی موجود در بازار به شرح زیر است.

نام کالا قیمت (تومان)

آبگوشتی گوسفند با دنبه پویا پروتئین - ۵۰۰ گرم ۱۰۵,۰۰۰

خورشتی منجمد گوسفندی زی پرو - ۵۰۰ گرم ۱۱۵,۰۰۰

قیمه ای گوسفند ممتاز داخلی مهیا پروتئین - ۰.۵ کیلوگرم ۱۴۵,۰۰۰

گردن گوسفندی پویا پروتئین - ۱ کیلوگرم ۱۹۳,۰۰۰

راسته با استخوان پویا پروتئین - ۱ کیلوگرم

۱۹۴,۰۰۰

قیمت گوشت قرمز

قیمت گوشت تعدیل خواهد شد

رئیس شورای تأمین دام کشور گفت: قیمت دام سبک پیش از آزاد شدن یارانه‌ها و اکنون، هیچ تغییری نکرده و قیمت بره نر پرواری بین ۷۵ تا ۸۵ هزار تومان به فروش می‌رسد. در بخش دام سبک انواع بره ازجمله بره نر چاق، بره نر ریز، بره ماده چاق، میش، بز و بزغاله عرضه می‌شود که قیمت بسیاری از این اقلام کمتر از ۶۰ هزار تومان است.

پوریان اضافه کرد: به نظر می‌رسد در روزهای آینده عرضه و تقاضا بر بازار حاکم شده و قیمت‌ها تعدیل می‌شود. واردات گوشت نیز با ارز نیمایی انجام شده است که منجر به تعدیل قیمت‌ها خواهد شد.

به گفته وی اکنون قیمت هر کیلو راسته بی‌استخوان گوسفندی، ۱۷۷ هزار تومان، هر کیلو راسته با استخوان گوسفندی ۱۲۵,۶۰۰، هر کیلو سردست گوسفندی بی‌ماهیچه ۱۳۲,۲۰۰ تومان، هرکیلو راسته بی‌استخوان گوساله ۱۳۹ هزارتومان، هر کیلو ران گوساله ۱۳۷ هزارتومان، هر کیلو ماهیچه گوساله ۱۳۹ هزارتومان و هر کیلو سردست پاک کرده گوساله ۱۳۹ هزارتومان است. مشخص نیست کدام قیمت در بازار حقیقی است. در ادامه به قیمت نسبی گوشت قرمز توجه بفرمایید.

قیمت گوشت قرمز در 9 خرداد ۱۴۰۱

قیمت‌ها به تومان است (تحلیل بازار) :

راسته با استخوان گوسفندی

۱۵۹,۰۰۰

ران کامل ممتاز گوسفندی

۱۷۲,۰۰۰

کف دست گوسفندی با ماهیچه

۱۵۸,۰۰۰

ران پاک کرده گوساله

۱۶۶,۰۰۰

سر دست پاک کرده گوساله

۱۶۵,۰۰۰

گردن گوسفندی

۱۳۳,۰۰۰

قلوگاه گوساله

۱۴۷,۰۰۰

گردن گوساله

۱۲۹,۰۰۰

قلم گوساله

۱۶,۰۰۰

سردست گوسفندی

۱۳۱,۰۰۰

ماهیچه گوساله

۱۶۳.۰۰۰

دمبالیچه گوسفندی

۸۹,۰۰۰

نیم شقه سردست گوسفند

۱۲۸.۰۰۰

شقه لاشه گوسفندی

۱۲۹,۰۰۰

نیم شقه ران گوسفندی

۱۳۵,۰۰۰

قیمت انواع گوشت قرمز اعم از گرم و منجمد در ۳ماه گذشته در میادین بدون تغییر بود و با توجه به تغییرات اخیر قیمت کالاهای اساسی و همچنین نرخ نهاده‌های قیمت گوشت نیز در بازار افزایش یافت.

قیمت گوشت قرمز گوسفندی چند؟

در کنار مرغ، تخم‌مرغ، روغن و لبنیات که قیمت جدید آنها اعلام شد، برخی کالاهای دیگر نیز تغییرات شدیدی را در قیمت شاهد بودند که گوشت ازجمله آنها بود. گوشت‌قرمز در میان اقلامی نبود که با تغییر شیوه پرداخت یارانه شامل تغییر قیمت می‌شد، اما با این حال در یک هفته گذشته قیمت این کالا در بازار افزایش زیادی داشت و در بعضی فروشگاه‌ها قیمت هرکیلو گوشت گوسفندی و گوساله به ۲۵۰تا ۳۰۰هزار تومان رسید درحالی‌که قبل از هدفمندی یارانه‌ها در قصابی‌های معمولی حداکثر قیمت کیلویی ۲۰۰هزار تومان بود. بخشی از این افزایش نرخ که در بازار گوشت گوساله بیشتر مشاهده شد، به افزایش ۵تا ۶برابری قیمت نهاده‌های دامی و وابستگی بیشتر دام‌های سنگین به تغذیه با نهاده‌ها بازمی‌گشت اما بخشی از آشفتگی بازار هم به باور فعالان بازار ناشی از خریدهای هیجانی بود.

قیمت گوشت قرمز

تحلیل فعالان بازار 

رئیس اتحادیه تهیه و توزیع‌کنندگان گوشت گوسفندی تهران، دلیل افزایش قیمت گوشت در هفته گذشته را واکنش مردم به تغییرات قیمت دیگر اقلام و نگرانی از گرانی بیش از پیش گوشت دانست و گفت: مردم در هفته گذشته کمی شتاب‌زده خرید کردند و دامداران هم بر این باور بودند که شرایط خاصی پیش آمده و می‌توانند هر قیمتی را اعمال کنند ولی بازار که راکد شد، قیمت‌ها هم به همان سطوح قبلی بازگشت.

علی اصغر ملکی، تفاوت قیمت کنونی گوشت گوسفندی با قیمت‌های ۲هفته قبل را ۴تا ۵هزار تومان اعلام کرد و افزود: قیمت گوشت تابع عرضه و تقاضاست و همانطور که قیمت مرغ با کاهش تقاضا شکست، گوشت قرمز هم در نبود تقاضا نمی‌تواند افزایش زیادی در قیمت داشته باشد. اگر تقاضا بیشتر شود قطعا بازار دچار تغییراتی خواهد شد اما از آنجا که قدرت خرید پایین است، بعید است افزایشی را در قیمت‌ها شاهد باشیم. به‌گفته ملکی، هم‌اکنون هرکیلو گوشت گوسفندی با قیمت ۱۶۵تا ۱۷۰هزارتومان به‌دست مغازه‌دار می‌رسد که قیمت برای مصرف‌کننده با احتساب سود ۱۰درصدی ۱۸۱تا ۱۸۷هزار تومان خواهد بود.

قیمت گوشت قرمز

قیمت‌های بالای ۲۵۰هزار تومان، موقتی است

افزایش قیمت در بازار گوشت موجب شده دولت نیز برای کنترل قیمت‌ها وارد عمل شود. معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهادکشاورزی دوشنبه هفته گذشته از آغاز واردات گوشت قرمز گرم از روسیه و پاکستان خبر داد و اعلام کرد دولت با این اقدام و همچنین افزایش توزیع گوشت منجمد در پی بازگرداندن قیمت این کالا به نرخ‌های پیشین است. محمد قربانی افزود: گوشت قرمز پیش‌تر هم یارانه دریافت نمی‌کرد و در نتیجه مشمول آزادسازی یارانه‌ها نمی‌شود، بنابراین قیمت‌های ۲۵۰تا ۳۰۰هزار تومانی در بازار گوشت موقتی است. این مقام دولتی همچنین از مذاکره با اتحادیه‌های دامداران بر سر قیمت هر کیلو گوشت دام زنده خبر داد و اعلام کرد تا پایان هفته نرخ‌های جدید کارشناسی گوشت قرمز اعلام می‌شود، که البته این اتفاق نیفتاد.

قیمت گوشت قرمز

قیمت گوشت قرمز به‌زودی به قبل بازمی‌گردد

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه گوشت قرمز پیش از این یارانه دریافت نمی‌کرد گفت: گوشت قرمز مشمول آزادسازی یارانه‌ها نمی‌شود بنابراین قیمت گوشت به‌زودی به قیمت‌های قبلی باز می‌گردد.

به نقل از ایرنا، «محمد قربانی» درباره وضعیت بازار گوشت قرمز و اینکه برخی فروشگاه‌ها و شبکه‌های آنلاین هر کیلوگرم گوشت را کیلویی ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار تومان می‌فروشند افزود: پس از آزادسازی اصلاح نرخ ارز و نظام توزیع عادلانه یارانه‌ها، قیمت گوشت قرمز نیز افزایش یافت که این موضوع موقتی است و به‌زودی به نرخ‌های قبلی برمی‌گردد.

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: برای تنظیم بازار این محصول، علاوه بر واردات گوشت قرمز از روسیه و پاکستان، تلاش داریم گوشت منجمد به‌اندازه کافی در بازار توزیع کنیم تا تب ناشی از آزادسازی ایجاد شده و افزایش قیمت غیرواقعی اتفاق افتاده فروکش کند.

وی گفت: گوشت قرمز به قیمت‌های قبلی برمی‌گردد، اما با توافق اتحادیه‌های دامداران تا پایان هفته نرخ‌های جدید کارشناسی گوشت قرمز اعلام می‌شود.

پنج‌شنبه هفته گذشته بود که دولت قیمت مرغ را در هر کیلو ۶۰ هزار تومان اعلام کرد. این در حالی است که پیش از این، هر کیلوگرم مرغ ۳۱ هزار تومان قیمت داشت. گویا پس از افزایش ۹۳ درصدی قیمت این محصول، خرید آن توسط مردم افت چشمگیری داشت. طوری‌که خرده‌فروشی‌ها برای خالی‌کردن یخچال‌های خود چاره‌ای جز پایین‌آوردن قیمت‌ها نداشته‌اند.

آخرین قیمت گوشت قرمز گوسفندی و گاوی | قیمت گوشت قرمز گوسفندی و گاوی 13 خرداد 1401 ​

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

 • ناشناس
  0

  انقدر گران کنید اا کسانی بی وجدان گوشت خر واسب به خوردملت بدن هیچ کجا ندی دین تعزیرات حکومتی دخالت کند هر روز ز روز دیگر بدتر میشه اثلا دولت نظارت ندارد تمام اجناس ۳۰۰ الا ۵۰۰ درصد گران کردن اینها همه اش داستان است چطور دولت هنوز همسان سازی نکرده ان ۱۰ درصدم برای خالی نبودن عریضه ویا بهانه ای باشد دهن بازنشسته را ببندید خجالت هم خوب چیزیه ۹ ماه است فقط مجلس ودولت نامه پراکنی ونامه نگاری ووووفقط بهانه باور کنیوهیچ مدیری بلد نیستن که دارن چه کار میکنند مگر ۴۳ ساله چطور مملکت اداره میشد مثل اینکه تازه انقلاب شده کسی کار بلدنیست واقعا فاجعه داره رخ میده تماما اعتراض دارن این چه وضعی که درست کردبن 🙄🙄🤔😫😫😔😔😭😭😭💀💀💀💀

 • ناشناس
  1

  خدا از هیچ کدوم تو ن نگذره انشاالله که کمر مردومو دارید می‌شکنید چقدر دروغ چقدر فریب همتون باید جواب پس بدید فقط خدا جوابتون و بده والا هرکس که حرف میزنه محکومش می‌کنید هیچ کس از ترسش نمیتونه حرف بزنه

 • ناشناس
  0

  خدالعنتتون کنه گوشت مگه میشه دیگه خرید اون مال ازما بهترونه
  ماتو خرید روغن موندیم

 • فریاد بیصدا
  0

  کسانی که هیچ فهمی و درکی و آشنایی با دامدار و دامداری ندارند بعنوان مدیر و مسعول دارند برای کشور تصمیم گیری میکنند
  باید خون گریست

 • محمد
  0

  لعنت ابدی خدا و پیامبران بر همتون که اینقدر ظلم می‌کنید.چه لذتی داره که یه جماعتی را به گروگان گرفتید و توی فقر و فلاکت نگهداشتید، نفت را به دلار میفروشید، دوزار یارانه با هزار منت به ریال بی ارزش به این ملت بدبخت کم حافظه میدید .وقاحت و پررویی را از حد گذراندید. خدا همتون رو لعنت کنه انشالله

 • ناشناس
  0

  والا در پاکستان به پول ایران نزدیک کیلویی دویست تومان شاید با دلار دولتی وارد کنند .همه اش دروغ کیلویی گوشت خوب گوسفندی ۲۵۰ گیر نمی آید شاید برای قشر خاصی ارزان شده کجا دام زنده پرواری چاق۷۰تومان گیر می آید یعنی چه .خدا کنه چنین باشد با نوشتن قیمت که نمیشود جلوی تورم را گرفت وارزانی آورد کیلویی شیر نزدیک ۳۰تومان دام زنده پرواری ۶۰ هفتاد تومن

این خبر را از دست ندهید