قیمت بنزین | افزایش قیمت بنزی ن | قیمت بنزین چقدر شد؟

کدخبر : 557967

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با تکذیب تغییر در چگونگی عرضه و قیمت بنزین در جایگاه‌های سوخت، گفت: شایعاتی که در فضای مجازی منتشر شده صحت ندارد و روال مانند گذشته بوده و هیچ تغییری در شرایط ایجاد نشده است.

قیمت بنزین در ایران طی دو سه روز گذشته بسیار مورد اهمیت واقع شده است. درباره افزایش قیمت بنزین مسئولان در اظهار نظرهای متفاوتی موضع مشخصی در رابطه با کاهش یا افزایش قیمت بنزین اعلام نکرده اند. مهمترین خبر منتشر شده در باره قیمت بنزین قیمت واقعی آن که 20 هزار تومان اعلام شده است. در ادامه به آخرین خبر درمورد قیمت بنزین می پردازیم. 

سهمیه بندی بنزین

سوپرایز جدید دولت برای قیمت بنزین

در روزهای گذشته فیلمی قدیمی در فضای مجازی منتشر شد. فیلمی که در آن فردی از جمع‌آوری کارت سوخت جایگاه‌داران برای سوخت‌گیری با قیمت آزاد خبر می‌دهد.

انتشار این فیلم باعث شد تا همزمان با تغییر در نظام پرداخت یارانه و عادلانه‌کردن پرداخت یارانه، برخی از افزایش قیمت بنزین خبر دهند. 

این در حالی است که پیش از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، رییس‌جمهور اعلام کرد که بنزین گران نخواهد شد.

بعد از آن نیز وزیر نفت و سخنگوی دولت اعلام کردند که بنزین شامل افزایش قیمت نخواهد شد. هیچ برنامه‌ای از سوی دولت برای تغییر در نحوه و قیمت بنزین وجود ندارد.

در واقع، عادلانه‌کردن پرداخت یارانه باعث سوء استفاده برخی مدعیان شده و با استفاده از این فرصت، به دروغ‌پردازی درباره افزایش قیمت بنزین بپردازند.  

در این زمینه، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا با تاکید بر اینکه هیچ ابلاغیه‌ای در خصوص حذف کارت سوخت جایگاه‌داران از چرخه عرضه بنزین نداشته‌ایم، گفت: شایعاتی که در فضای مجازی منتشر شده صحت ندارد و روال مانند گذشته بوده و هیچ تغییری در شرایط ایجاد نشده است.

«علی اکبر نژادعلی» افزود: قرار نیست که از تیرماه کارت سوخت جایگاه‌داران برای سوختگیری با نرخ آزاد حذف شود.

وی ادامه‌داد: همه اخباری که در فضای مجازی و رسانه‌ای کشور در این خصوص منتشر شده، فاقد صحت بوده و تکذیب می‌شود. 

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی تاکید کرد: تغییری در چگونگی توزیع بنزین در جایگاه‌های عرضه سوخت ایجاد نخواهد شد، قیمت بنزین یارانه‌ای لیتری ۱۵۰۰ تومان و بنزین آزاد نیز همچنان سه‌هزار تومان عرضه می‌شود. 

وی با اشاره به اینکه سیستم سوخت‌رسانی مانند روال سابق خواهد بود و هیچ تغییری در برنامه‌ها و کارت‌های جایگاه‌ها ایجاد نشده است، گفت: مالکان وسایل نقلیه می‌توانند از سهمیه آزاد در کار ت سوخت وسیله نقلیه استفاده کنند.

نژادعلی افزود: هرگونه تغییر و تحول در نحوه عرضه و قیمت بنزین از سوی شورای اطلاع رسانی دولت اعلام خواهد شد. اکنون نیز جایگاه‌ها موظف به سوخت‌رسانی با قیمت‌های قبلی هستند و اگر مردم موردی مشاهده کردند باید این موضوع را به سامانه ۰۹۶۲۷ گزارش دهند و هم از کارت‌های آزاد جایگاه‌داران می‌توانند استفاده کنند.

وی اضافه‌کرد: سیستم سوخت‌رسانی مانند روال سابق است و هیچگونه تعییری حاصل نشده است، شهروندان برای استفاده از سهمیه یارانه‌ای (۱۵۰۰ تومانی) از کارت شخصی خودرو خود و برای استفاده از سهمیه آزاد(سه‌هزار تومانی) هم می توانند از کارت شخصی خود و از کارت جایگاه‌داران استفاده کنند و برنامه‌ای برای حذف کارت جایگاه‌داران در دستور کار نیست .

قیمت بنزین

 

تعیین زمان افزایش قیمت بنزین

ابراهیم رضایی در حاشیه نشست با اصحاب رسانه به مسائل اقتصادی و معیشتی مردم اشاره کرد و اظهار داشت: اکنون وضعیت معیشتی مردم خوب نیست و گرانی‌ها باعث نگرانی مردم شده است.

وی افزود: در طرح عادلانه‌سازی یارانه‌ها، قرار بود فقط چهار قلم کالا گران شود ولی اکنون خیلی از کالاها را شامل شده و نمایندگان پیگیر موضوع هستند.

نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: وزرای مرتبط با بحث گرانی را به مجلس فرا خوانده‌ایم و انتظار داریم تصمیماتی گرفته شود که مردم راضی باشند.

رضایی در ارتباط با مالیات بر خانه‌های خالی نیز گفت: دو میلیون خانه خالی متعلق به افراد ثروتمند در کشور داریم که باید نظارت بیشتری صورت گیرد تا سوء استفاده نشود.

وی در ارتباط با افزایش قیمت بنزین نیز یادآور شد: امسال هیچ افزایش قیمت بنزینی نداریم و تاکنون اصلا در مجلس و دولت مطرح نشده است.

نماینده دشتستان خواستار تسریع در طرح‌های حوزه آب در دشتستان شد و افزود: با توجه به گرمای طاقت‌فرسای تابستان امسال، مردم نباید کمبود آب را احساس کنند و همه مسئولان موظف هستند پای کار باشند.

بهادری جهرمی در برنامه تلویزیونی صف اول گفت: ارز دارو و نان حذف نخواهد شد و دولت در خصوص افزایش قیمت دارو و نان و بنزین هیچ برنامه ای نداشته و نخواهد داشت. 

پرویز محمدنژاد  ضمن تکذیب شایعات مطرح شده در خصوص تغییر در نحوه سهمیه بندی بنزین و افزایش قیمت آن، بیان کرد: هیچ برنامه ای در خصوص افزایش قیمت بنزین و سایر حامل های انرژی در دستور کار نیست. تنها طرحی که اکنون در خصوص تغییر در نحوه سهمیه بندی بنزین مطرح است، همان طرحی است که به صورت پایلوت بدون تغییر قیمت در جزیره کیش در حال اجرا است. این طرح نیز در راستای کسب اطلاعات مدیریتی در حال اجرا است.

وی در ادامه اظهار کرد: هیچ بحثی در خصوص افزایش قیمت بنزین در کمیسیون انرژی که مرجع اصلی صدور مجوز در این حوزه است، مطرح نشده و این مطالب صرفا شایعاتی در فضای مجازی است. البته ما معتقدیم که در حوزه مصرف حامل های انرژی نظیر بنزین، گازوئیل و سایر فرآورده های نفتی باید مدیریت دقیق تری اعمال گردد.

قیمت بنزین

سهمیه بنزین خانوار به چه کسانی تعلق می‌ گیرد؟

آمارها نشان می‌دهد که چیزی بالغ بر ۵۰ درصد خانوارها هیچ خودرویی ندارند و از سهمیه بنزین نیز بهره‌ای نمی برند. مجلس نیز با تدوین طرح سهمیه بندی بنزین خانوار قصد دارد تا استفاده از منابع انرژی را عادلانه‌تر کند و تمام خانوارها بتوانند از آن بهره‌مند شوند. براساس این طرح سهمیه بنزین به خانوارهای فاقد خودرو تعلق خواهد گرفت تا در استفاده از یارانه بنزین سهیم باشند. از سویی دیگر، این طرح قرار است شکاف‌های اقتصادی بین دهک‌های بالا و پایین را تا حدی پر کند.

لازم است بدانید که طرح سهمیه‌بندی بنزین خانوار از سال ۹۷ در مجلس مطرح بوده و به مرحله اجرای درستی نرسیده است؛ طرحی که قرار است در مجلس کنونی به صورتی عادلانه‌تر عملی شود.

اکنون با اوج گرفتن اخبار سهمیه بندی جدید بنزین و مدنظر قرار دادن سهمیه بنزین خانواد فاقد خودرو، برخی کارشناسان درباره این طرح هشدار داده‌اند؛ چرا که دولت موظف است با کاهش و افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی ماهانه هزینه معادل بنزین استفاده نشده را در کارت خانوارها شارژ کند که به نظر می‌رسد نوسانات قیمت نفت برای دولت مشکل ساز خواهد بود. از سویی دیگر توزیع پول از سوی دولت برای خانوارهای با دهک پایین مشکلی را حل نخواهد کرد و تنها در ظاهر خوب به نظر می‌رسد و در بلند مدت فقر را افزایش می‌دهد چرا که دولت وظیفه دارد با ایجاد اشتغال و در اختیار قرار دادن منابع تولید به اقشار با درآمد پایین کمک کند. حال باید منتظر تصمیم دولت بود که تا اینکه سرنوشت طرح سهمیه‌بندی بنزین خانوار به سمت کدام یک از تصمیمات سوق داده می‌شود.

براساس آخرین تغییرات سهمیه بندی بنزین در کشور، از آبان‌ماه ۹۸ معادل ۶۰ لیتر بنزین برای دارندگان وسایل نقلیه سواری در کارت سوخت آن‌‌ها شارژ می‌شود.

منبع: ایرنا

سوپرایز جدید دولت برای قیمت بنزین | آخرین اخبار از افزایش قیمت بنزین 

آیا این خبر مفید بود؟

خبر داغ روز

‍‍‍
ارسال نظر:

 • قاصدی
  0

  اول شایعه میکنید و بعد گران میکنید مردم ایران دست شما را خواندند خجالت بکشید

  • ناشناس
   0

   خدا از سرشون نگذره ک ایقد ب مردم ظلم میکنن

 • سجاد
  0

  مطمئنا در تاریخ ۱۵،۴،۱۴۰۱قیمت بنزین به ۱۰هزار تومان خواهد رسید این مسئولین اول شایعه رو درست میکنن بعد کارشونو انجام میدن بعد گرانی هم یک نفر یقشونو نمی گیره که چرا تکذیب میکردین

 • ناشناس
  2

  بهترین کار اینست که دولت ریسی استعفا بدهد و کشور را به یکنفر اقتصاد دان با تحصیلات دکترای اقتصاد دانشگاهی بسپارد

 • ناشناس
  0

  اره سورپرایزهای دولت محرومان خیلی حالب بوده ملت دارند روز به روز وضعشون بهتر میشه

 • ناشناس
  0

  دروغ پردازی کار شماست
  روحانی هم گفت من صبح جمعه فهمیدم
  البته او هیچگاه نفهمید

 • عباس
  0

  کاش مسئولین سطح تورم اجاره بهار وهم سالیانه اعلام کنند تا بعضی از صاحبخانه ها سواستفاده انچنانی نکنند.

 • ناشناس
  0

  قیمت بنزین
  اول شایعه...
  دوم تکذیب شایعه توسط مسولین..
  سوم بعد از یک ماه مصرف بالا است و داریم از خارج از کشور بنزین به لیتری ۲۰هزار تومان وارد میکنیم وووووو
  چهارم. یارانه بنزین باید عادلانه باشد ..
  پنجم . حالا شش ماه گذشته..بنزین پای دولت لیتری ۳۰هزار تومان در میاید باید فکری بحال آن کرد و عادلانه یارانه تقسیم شود ...
  ششم . از فردا بنزین با کارت ماهیانه۴۵لیتر به قیمت سه هزار تومان و بنزین آزاد به قیمت لیتری پنج هزار تومان

 • مجتبی
  0

  وای برما

 • ناشناس
  0

  جرات دارید گرون کنید مردم دیگر به لب رسیده جونشون
  کاری میکنن که تاریخ فراموش نکنه

 • مردم
  0

  اینقدر این دولت دروغ تحوبل مردم داده که اگه راستم بگه باور نمیکنند . اللهم عجل لولیک

 • ناشناس
  0

  لعنت بشرفتون بس دیگه چی از جان ملت میخوایین بنزینو تخم مرغم از امریکا تحریم شدیم

 • ناشناس
  0

  انقدر بنویسید تا بنزین هم گران شود یعنی رسانه ها اگر روی یک مورد زوم کنند حتما یک بدبختی درست میکنند

 • ناشناس
  0

  عزیزان این بازیها چه معنی داره میخواهید قیمت بنزین را زیاد کنید خوب یکباره زیاد کنید چرا مردم را دق مرگ میکنید وبا اعصاب وروان آنها بازی میکند اگر هم نمی‌خواهید زیاد کنید جلوی این حرفها را بگیرید وبا شایعه سازان برخورد کنید .

 • منصور
  0

  خدارحم کنه ایناهروقت میگن گرون نمیشه بعدش سه برابرگرون میکنن😂😂

 • ناشناس
  0

  افزایش قیمت بنزین فعلا درحد شایعه است ولی هم وطنان نگران نباشید انشالله سال آینده چنان قیمت بنزین را افزایش می‌دهند که در خواب هم ندیده باشید بعد هم می‌گویند ما که خبر نداشتیم صبح که بیدار شدیم دیدیم قیمت رفته بالا البته باتوجه به تورمهای دولت رئیسی ۲۰ تومن بشه تعجبی نداره وقتی روغن ۱۶تومنی بشه۶۷تومن

 • ایرانی
  0

  جمهوری اسلامی پس کی درآمدها واقعی میشود برید و لطفاً بمیرید جوز فقر وبدبختی ‌واسه مردم ایران چیزی نداشتید

 • مری
  0

  بسه برید بمیرید مردم پول نون ندارن خدا کی جواب ظلمای شمارو میده من نمیدونم

 • ناشناس
  0

  حالا اگه دولتیها هم یادشون نباشه یا فعلا نخوان بنزین گرون کنن. شما مثلا رسانه ها ول کن نیستین و تا بنزین رو گرون نکنین و شیرینی کارتون رو از دولت نگیرین دل کن نیستین خدا لعنتتون کنه

 • ناشناس
  1

  ما که ماشین نداریم به جهنم کی چی بشه

 • پدرام
  0

  با‌ همین‌ شایعات‌ قیمت‌ بالا‌ میبرن

این خبر را از دست ندهید