مادربزرگ ۱۰۳ ساله | سقوط آزاد مادربزرگ ۱۰۳ ساله

کدخبر : 558558

امسال، ۲۰۲۲، سال پرماجرا برای ورزش هیجان‌انگیز پرش از هواپیما بوده؛ یک مادربزرگ ۱۰۳ ساله سوئدی و گروهی ۱۰۷ نفره از مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌های آمریکایی رکوردهایی جدید در این رشته ثبت کرده‌اند.

حرکت مادربزرگ ۱۰۳ ساله جنجالی شد.لحظه سقوط آزاد مادربزرگ ۱۰۳ ساله در  شبکه های  اجتماعی وایرال شد.  لحظه سقوط آزاد مادربزرگ ۱۰۳ ساله از ارتفاع ۵۰۰۰ متری اتفاق افتاد. در ادامه لحظه سقوط آزاد مادربزرگ ۱۰۳ ساله از ارتفاع ۵۰۰۰ متری را در ادامه ببینید.

به نقل از ایندین اکسپرس، روت لارسون، یک زن ۱۰۳ ساله، به مسن‌ترین بانوی پرنده جهان تبدیل شد. او توانسته با کمک‍ ژوهانسون، مربی و چترباز حرفه‌ای، پرشی دو نفره با چتر نجات انجام دهد و نام خود را در تاریخ این رشته پرهیجان ثبت کند.

لارسون گفت: «این کار فوق العاده بود، مدت زیادی است که به آن فکر می‌کردم.» این مادربزرگ سوئدی پس از بازگشت به خانه، موفقیت خود را با کیک جشن گرفت. حساب رسمی رکوردهای جهانی گینس نیز ویدئویی از پرش لارسون با چتر نجات منتشر کرد.

رکورد قبلی متعلق به آلفرد آل بلاشکه بود که در زمان پرش آزاد دو نفره با چتر در سال ۲۰۱۷، ۱۰۳ سال و ۱۸۱ روز داشت. لارسون اما در ۱۰۳ سال و ۲۵۹ روزگی عمر خود بود.

امسال یک رکورد دیگر هم در این رشته ثبت شد و آن پرش ۱۰۷ شهروند سالخورده بالای ۶۰ سال،در کالیفرنیای جنوبی، آمریکا، بود که جهانی شد. این گروه، با پرش از ارتفاع ۱۸۰۰۰ فوتی (حدود ۵۴۸۶ متر)، یک ساختار شبکه‌ای در آسمان ایجاد کردند.

ببینید | لحظه سقوط آزاد مادربزرگ ۱۰۳ ساله از ارتفاع ۵۰۰۰ متری 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

این خبر را از دست ندهید