قیمت دلار |نرخ دلار|قیمت یورو

قیمت دلار امروز 25 تیر 1401 | قیمت دلار صرافی آزاد و دولتی چقدر است؟

قیمت دلار امروز 25 تیر 1401 | قیمت دلار صرافی آزاد و دولتی چقدر است؟
کدخبر : 560820

بنابراین با توجه رویکرد مثبت بانک مرکزی مبنی بر اجازه عرضه ارز صادرکنندگان در شبکه صرافان، بهای دلار به دلیل پیشی گرفتن سمت عرضه بر تقاضا، با کاهش از کانال ۳۴ به کانال ۲۹ و ۳۰ هزار تومانی همراه شده است.

قیمت دلار آمریکا امروز در صرافی بانک ملی ایران در مقایسه با نرخ اعلام شده در روز گذشته، ۲۷,۹۰۸ (بیست و هفت هزار و نهصد و هشت تومان) اعلام شد. قیمت دلار و یورو امروز در صرافی بانک ملی ایران اعلام شد. بر این اساس قیمت دلار آمریکا ۲۷,۶۳۱ (بیست و هفت هزار و ششصد و سی و یک تومان) و قیمت دلار آمریکا ۲۷,۹۰۸ (بیست و هفت هزار و نهصد و هشت تومان) اعلام شد. قیمت دلار را با ما دنبال کنید.

همچنین براساس اعلام صرافی بانک ملی ایران قیمت خرید یورو ۲۸,۶۲۶ (بیست و هشت هزار و ششصد و بیست و شش تومان) و قیمت فروش یورو ۲۸,۹۱۴ (بیست و هشت هزار و نهصد و چهارده تومان) است.

دلالان قیمت دلار را تغییر دادند؟

قیمت دلار

قیمت دلار در پی اجرای سیاست جدید ارزی بانک مرکزی، با تعدیل قابل توجهی همراه شده است. این در حالی است که با افزایش عرضه، تقاضای هیجانی و کاذب نیز از بازار ارز خارج شده است. در هفته‌های اخیر هم‌زمان با اتخاذ سیاست‌های جدید بانک مرکزی برای بازار ارز، روند عرضه ارز در شبکه صرافی‌ها با افزایش همراه شد و ضمن تامین نیاز ارزی متقاضیان، شاهد برچیده شدن بساط دلالان و سفته بازان بودیم. تا جاییکه با وجود فشارهای سیاسی و بین‌المللی، خبری از جهش ارزی در بازار آزاد و به طبع آن، تاثیرگذاری بر جریان معاملات در شبکه مجاز ارزی نیست.

بنابراین با توجه رویکرد مثبت بانک مرکزی مبنی بر اجازه عرضه ارز صادرکنندگان در شبکه صرافان، بهای دلار به دلیل پیشی گرفتن سمت عرضه بر تقاضا، با کاهش از کانال ۳۴ به کانال ۲۹ و ۳۰ هزار تومانی همراه شده است. به گونه‌ای که در معاملات امروز (پنجشنبه ۲۳ تیرماه ۱۴۰۱) نرخ دلار توافقی در کانال ۳۰ هزار تومان، خرید و فروش می‌شود.

در مجموع، در کنار تعدیل نرخ ارز به ویژه دلار و همچنین ایجاد فضای باثبات در معاملات ارزی برای فعالان اقتصادی، نرخ دلار در بازار غیررسمی نیز دیگر همچون گذشته، آزادی عمل برای جوسازی نرخ ارز در معاملات حاشیه بازار و معاملات فردایی را ندارد. اتفاقی مثبت که پس از سال‌ها رقم خورده است و چشم‌انداز شکل گیری تک نرخی شدن ارز و ثبات و آرامش بلند مدت بازار ارز در آینده نزدیک را تقویت کرده است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
‍‍‍
ارسال نظر:

دانلود جوکر
Kim Kardashian
بلیط چارتر
آراد برندینگ
سنگ تمام
سیب کاران
اریس سیر
ورلد چیلر
شارپ سیفتی
بازار کابل
استون سینک
آی شال
شهر گلی