علی دایی | اخبار علی دایی | حواشی علی دایی | صحبت های علی دایی

کدخبر : 561220

علی دایی سطوره فوتبال ایران با انتشار پستی در فضای مجازی نسبت‌به خشک‌شدن این دریاچه اعتراض کرد.

علی دایی بازیکن فوتبال بازنشستهٔ تیم ملی ایران و باشگاه پرسپولیس است. علی دایی سابقه حضور در لیگ‌های ستارگان قطر، امارات و بوندسلیگا آلمان را هم در کارنامه دارد. علی دایی که بهترین گلزن تاریخ تیم ملی ایران به‌شمار می‌رود. علی دایی فوتبالیست ایرانی و متولد شهر اردبیل است. علی دایی تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته مهندسی مواد و متالوژی دانشگاه صنعتی شریف تهران تا مقطع لیسانس ادامه داد. . علی دایی و همسرش اردیبهشت ماه 84 یعنی سه ماه بعد از عقد، مراسم ازدواج خود را برگزار کردند که مراسم بسیار مفصل و باشکوهی بود. 

علی دایی اسطوره فوتبال ایران با انتشار استوری در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نسبت به خشک شدن دریاچه ارومیه و عملی نشدن وعده‌های مسئولان در خصوص این دریاچه واکنش نشان داد و نوشت:

«دریاچه ارومیه را دریابید، مهم‌ترین دریاچه ایران و از دریاچه‌های نادر دنیا، که متأسفانه به سرعت در حال حذف از نقشه کشورمان و تبدیل شدن به شوره‌زار و منبع گرد و غبار است. هفت سال پیش ما با تیم ملی ۹۸ برای اطلاع رسانی به مردم و مسئولان از وضعیت اسفناک دریاچه ارومیه، در بازی نمادینی مربوط به همین دریاچه شرکت کردیم، متأسفانه تا به امروز هیچکدام از وعده‌ها عملی نشده است.»

علی دایی

پشت پرده کم محلی علی دایی به وزیر ورزش | ماجرای لب خوانی علی دایی چیست؟

علی دایی در حاشیه مراسم کیش برخورد سردی با حمید سجادی داشت و بی تفاوت به او بود. ویدئویی که در شبی که او روی سن گفته برای تاکید بر واژه خلیج فارس به کیش سفر کرده حسابی پر بیننده شده اما ریشه اختلافات دایی و سجادی کجاست؟

پشت پرده ریشه تاریخی کم محلی علی دایی به وزیر ورزش!

به نقل از دنیای ورزش تورنتو، لب خوانی حرف های علی دایی به مهدی مهدوی کیا و یحیی گل محمدی نشان می دهد دایی صراحتا می گوید در هواپیمای مسیر تهران و کیش هم دایی اعتنایی به وزیر ورزش و اطرافیانش نکرده و همین قدر با آنها سرد بوده است؟ اما ریشه این اختلافات کجاست و چرا چنین سرد دایی از کنار این مقام عالیرتبه ورزش کشور گذشته است؟

ریشه این اختلافات را می شود با مرور گذشته همکاری این دو در باشگاه سایپا یافت . جایی که دایی جوان در شروع مربیگری اش در سایپا و پس از قهرمانی با این تیم راهی تیم ملی شد اما همزمان سرمربی تیم ملی هم بود. جایی که حمید سجادی پس از شروع مدیریت مهرداد بذرپاش در مجموعه خودروسازی سایپا به مدیریت باشگاه رسید و نتوانست رابطه ای گرم با علی دایی در قامت عضو هیات مدیره سایپا داشته باشد.

سجادی در آن سال از ابتدا گزینه های آلمانی مورد نظر علی دایی چون یورگن کهلر را به سایپا نیاورد و سپس با پیر لیت بارسکی قرارداد بست و با جدایی زود هنگام این آلمانی از کادر ایرانی پیشنهادی دایی به سرمربیگری رضا فروزانی هم زیاد حمایت نکرد و به جای شان سراغ محمد مایلی کهن بزرگترین منتقد همیشگی علی دایی رفت که آن سال ها با دایی پرونده های متعدد در دادگاه داشتند.

علی دایی پس از آن اتفاقات حتی زمانی که حمیدسجادی با رایزنی حسین رضازاده و چند عضو دیگر هیات مدیره تیم سعی در برقراری رابطه دوستانه میان شان داشت هم حاضر به آشتی نشد و به نظر می رسد با گذشت ۱۵ سال از آن اتفاقات هنوز علی دایی قهرمان اسبق دوومیدانی را نبخشیده و ترجیحش کم محلی به اوست حتی اگر وزیر ورزش شده باشد!

عکس | در رستوران علی دایی چه غذاهایی سرو می شود؟ | منوی رستوران لاکچری علی دایی لو رفت

تصویر منوی رستوران علی دایی را ببینید.

علی دایی

علی دایی پیشنهاد سرمربیگری تیم ملی را نپذیرفت | بررسی چند گزینه دیگر

سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران پیشنهاد نشستن دوباره روی نیمکت این تیم را در جام جهانی ۲۰۲۲ نپذیرفت تا مسئولان فدراسیون بررسی‌هایشان برای انتخاب گزینه دیگر را ادامه دهند.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی فوتبال ایران با وجود صعود زودهنگام به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با هدایت دراگان اسکوچیچ روزهای پر التهابی را پشت سر می‌گذارد.

بازیکنان تیم ملی ایران در دو طیف مخالف همدیگر، در رد و تمجید توانایی‌های فنی اسکوچیچ اظهار نظر علنی کردند تا در اوضاع آشفته مدیریتی فدراسیون فوتبال بیشترین آسیب به تیمی که همه به آن امید داشتند را وارد کند.
تقابل بازیکنان مطرح تیم ملی ایران همچون سردار آزمون و علیرضا بیرانوند در حمایت از اسکوچیچ با واکنش تند با تجربه‌هایی همچون احسان حاج‌صفی، کریم انصاریفرد و مهدی طارمی روبرو شد تا همه به این یقین برسند که اسکوچیچ نه تنها نتوانست مرد اول رختکن تیم ملی ایران باشد بلکه ادامه حضورش به هیچ وجه به سود این تیم نیست.

روزهای بدون رئیس در فدراسیون فوتبال باعث شد تا میرشاد ماجدی در جایگاه سرپرست و حسن کامرانی فر به عنوان دبیر کل فدراسیون شدیدترین انتقادات و درخواست‌ها را برای برکناری اسکوچیچ تحمل کنند.

علی دایی

آنها در ابتدا مخالف این موضوع بودند اما حاشیه‌های فراوان به وجود آمده سبب شد تا ماجدی به همراه اعضای هیأت رئیسه هم نسبت به کنار گذاشتن دراگان اسکوچیچ اتفاق نظر داشته باشند.

فدراسیون فوتبال با وجود درخواست تعدادی از بازیکنان تیم ملی، بدنه وزارت ورزش و تنی چند از نمایندگان مجلس مبنی بر بازگرداندن کارلوس کی روش نسبت به حضور او مخالفت کرد تا سرمربی تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ شانس اندکی برای تجربه دوباره این رقابت‌ها در ۲۰۲۲ داشته باشد.

نتایج تیم ملی والیبال ایران با بهروز عطایی سرمربی ایرانی این تیم باعث شد تا فدراسیون فوتبال پیشنهاد حضور فردی ایرانی که توانایی جمع کردن وضعیت آشفته تیم ملی ایران را دارد، بررسی و روی آن مانور دهد.

میرشاد ماجدی پس از مشورت با برخی اعضای هیأت رئیسه و نشستی که حسن کامرانی فر نیز در آن حضور داشت چند گزینه داخلی را برای نشستن روی نیمکت تیم ملی ایران انتخاب کرد.
علی دایی، جواد نکونام و امیر قلعه‌نویی جدی‌ترین گزینه‌های سرمربیگری تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ هستند که در بین آنها نیز علی دایی مهم‌ترین و اصلح‌ترین گزینه مشخص شد.

با این حال سرمربی پیشین تیم ملی ایران که چند سالی است به تمام پیشنهادات داخلی و خارجی خود پاسخ منفی می‌دهد با پیشنهاد فدراسیون فوتبال روبرو شد اما پاسخ تکراری «نه» را به آنها داد. یکی از مسئولان فدراسیون فوتبال این پاسخ «نه» را در گفتگو با خبرنگار مهر تأیید کرد.

علی دایی

علی دایی دایی به هیچ وجه حاضر نشده است در شرایط فعلی جانشین اسکوچیچ شود و از مسئولان فدراسیون فوتبال خواسته است این موضوع را تمام شده دانسته و به حضور او روی نیمکت تیم ملی فکر هم نکنند.

بنابراین حضور علی دایی به عنوان سرمربی تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر منتفی است و فدراسیون فوتبال باید سراغ گزینه‌های داخلی دیگر خود برود.

علی دایی

درباره علی دایی

علی دایی متولد ۱۴ بهمن ۱۳۴۸ بازیکن فوتبال بازنشستهٔ تیم ملی ایران و باشگاه پرسپولیس است که علاوه بر بازی در لیگ برتر ایران، سابقه حضور در لیگ‌های ستارگان قطر، امارات و بوندسلیگا آلمان را هم در کارنامه دارد. او اکنون مربی فوتبال، تجارت‌پیشه، کارآفرین و بنیانگذار و مدیرعامل شرکت پوشاک ورزشی دایی است.

علی دایی که بهترین گلزن تاریخ تیم ملی ایران به‌شمار می‌رود؛ در نظرسنجی‌های سایت ای‌اف‌سی و برنامه نود با کسب اکثریت آرا به ترتیب به عنوان بهترین مهاجم تاریخ جام ملت‌های آسیا و نیز بهترین مهاجم بعد از انقلاب در ایران انتخاب شد. دایی از سوی ای‌اس‌پی‌ان به عنوان یکی از ده بازیکن برتر تاریخ فوتبال آسیا انتخاب شده و همچنین توسط فدراسیون تاریخ و آمار فوتبال در تیم منتخب قرن ۲۰ آسیا قرار گرفته‌است. او با زدن ۱۰۹ گل در ۱۴۹ بازی ملی، دومین گلزن در رده بازی‌های ملی فوتبال مردان جهان است، درحالیکه سال‌ها عنوان بهترین گلزن بازی های ملی جهان را به یدک می‌کشید. او با ثبت ۱۴ گل، رکورد بیشترین گلزنی در تمام ادوار جام ملت‌های آسیا را هم در اختیار دارد.

در ۱۵ تیر ۱۴۰۰، خروجی بزرگراه باکری تهران به اتوبان کرج تا ورودی اصلی مجموعه ورزشی آزادی به نام علی دایی به ثبت رسید. همچنین به پاس خدماتش در کمک‌رسانی به مردم در زلزله کرمانشاه نام گونه‌ای از ماهیان تازه کشف شده رودخانه سیمره «کتفیش علی دایی» (Glyptothorax alidaeii) نهاده شد.

علی دایی

منبع: اقتصادآنلاین

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

خبر داغ روز

‍‍‍
ارسال نظر:

فن آوری اطلاعات
بورس
خودرو
پتروشیمی
مناطق آزاد
گردشگری
صنایع غذایی
انرژی
بانک
بیمه