سلام فرمانده | سرود سلام فرمانده | اجتماع سلام فرمانده

کدخبر : 561301

سرود سلام فرمانده در یک مراسم عروسی در جمهوری آذربایجان اجرا شد و مهمانان، سلام فرمانده را همخوانی کردند.

اجرای سرود سلام فرمانده با حضور 100 هزار نفر در ورزشگاه آزادی برگزار شد. سرود «سلام فرمانده»، اسفند سال ۱۴۰۰ برای اولین‌بار پخش شد و تا امروز شهر به شهر در ایران اسلامی و حتی فراتر از مرز‌ها گشته و خود را در دل مردم جا کرده است. نیمه شعبان مصادف با ۲۷ اسفندماه ۱۴۰۰ بود که نماهنگی با عنوان «سلام فرمانده» با نوای ابوذر روحی در لنگرود اجرا شد. نماهنگ سرود سلام فرمانده در صحن و سرای مسجد مقدس جمکران بلافاصله در شبکه‌های اجتماعی سپس در رسانه ملی پخش شد و مورد استقبال مردم قرار گرفت. 

به تازگی در کشور آذربایجان و شهر باکو سرود «سلام فرمانده» به زبان آذری با مضامین شعر سرود اصلی توسط کودکان و نوجوانان همخوانی شد.

محمدحسین کنعانی زادگان مدافع تیم ملی ایران به همراه شجاع خلیل زاده  با تگ کردن سیدجلال حسینی، کاپیتان پرسپولیس، سرود سلام فرمانده را همخوانی کردند.

اجتماع خانوادگی «سلام فرمانده» عصر امروز پنجشنبه ساعت ۱۷ در ورزشگاه آزادی با حضور ابوذر روحی مداح اهل بیت(ع) برگزار می‌شود.

مهدی سلحشور، عبدالرضا هلالی، سیدرضا نریمانی و حسین طاهری، برای شرکت در اجتماع خانوادگی «سلام فرمانده» امروز در ورزشگاه آزادی حاضر خواهند شد.

سلام فرمانده

درهای ورزشگاه آزادی برای شرکت در این اجتماع بزرگ از ساعت ۱۵ به روی ثبت‌نام‌کنندگان باز شده و تنها افرادی که ثبت‌نام کرده‌اند و کدرهگیری ۶ رقمی دارند، توانسته‌اند در این برنامه حضور یابند. بنابراین از سایر علاقه‌مندان خواسته شده که به ورزشگاه آزادی نیایند.

سلام فرمانده

در این برنامه بناست سرود «سلام فرمانده» و سرود «رفیق شهیدم» با نوای ابوذر روحی «مداد رنگی» با نوای رضا هلالی و رَجَز «ای لشکر صاحب زمان» با نوای حسین طاهری در ورزشگاه آزادی طنین‌انداز شود.

گروه «پهلوونک‌های ایران‌زمین» هم در این مراسم اجرا خواهند داشت و برنامه‌های جانبی دیگری هم برای این اجتماع بزرگ تدارک دیده شده است.

سلام فرمانده

تصاویری از حضور الهام چرخنده در اجرای سرود سلام فرمانده را مشاهده می‌کنید. این مراسم چهارم خرداد در باغ‌موزه دفاع مقدس دزفول برگزار شده است. در این مراسم از بانوان ایثارگر دزفول نیز تجلیل شد.

سرود سلام فرمانده چگونه ساخته شد؟

سرود مذهبی «سلام فرمانده» کاری از گروه «ماح» مخفف «ملت امام حسین (ع)» در لنگرود است. حجت‌الاسلام سعید نعیمی، تهیه‌کننده این اثر می‌گوید: «گروه «ماح» را مقارن با سالروز شهادت حاج قاسم در سال گذشته راه‌اندازی کردیم تا برای تربیت نسل دهه ۹۰ برنامه‌ریزی‌ها و تلاش‌هایی داشته باشیم که خدا را شکر شهید زنده، ما را تنها نگذاشت. برای ساخت این اثر، هزینه کرایه پنج دوربین را هم نداشتیم، ولی عوامل به‌صورت دلی و جهادی کار کردند. واقعاً برخی از ارگان‌ها از جمله تیپ میرزا کوچک‌خان که من آن‌ها را شهیدان زنده می‌دانم، جبهه انقلاب فرهنگی گیلان، آموزش و پرورش، شهرداری، امام‌جمعه ما را بسیار حمایت کردند».

از کجا آمد و چطور خودش را در دل مردم جا کرد؟

رسانه‌های ضدانقلاب و عواملشان همواره از یک شکاف بین نسلی در انقلاب اسلامی حرف می‌زدند و می‌گفتند انقلاب اسلامی در میان مسن‌تر‌ها مقبولیت دارد و در میان نسل‌های جدید جایگاه خود را از دست داده، اما سرود «سلام فرمانده» توانست فاصله‌ها را به حداقل برساند و بسیاری از بچه‌ها و نسل‌های مختلف را با انقلاب و نظام آشناتر کند.

ابوذر روحی مداح اهل بیت (ع) در خصوص علت این ماجرا می‌گوید: «سلام فرمانده» یک کار دلی و معجزه‌ای از طرف آقا امام زمان (عج) بوده است. لطف امام حاضر، چنان اثری بر کارمان گذاشته که امروز همه ایران سلام‌های بزرگمردان کوچک را واگویه می‌کنند. این سرود دارای ابیاتی در خور نیاز‌های روز نوجوانان در عصر جهاد تبیین است. در خصوص امام زمان (عج) همیشه از انتظار، دلتنگی و منتظر صحبت شده، ولی در «سلام فرمانده» به مسأله بخشش و آمادگی قرار گرفتن در صف یاران امام و سربازی آقا صحبت شده است».

گیج شدن علینژاد و مجری منوتو با «سلام فرمانده»؛ فرمانده کیست؟!

مدت‌ها بود که در جریان فرهنگی کشور زمانی که نوجوانان و کودکان ما آهنگ‌های مبتذل خوانندگان غربی را زمزمه و همخوانی می‌کردند، همه تأسف می‌خوردند و انگار راه مقابله با آن را بلد نبودند؛ چون مابه‌ازایی تولید نشده بود تا بتواند بر زبان این نسل بیفتد و مفاهیم و معارف انقلابی و دینی داشته باشد. «سلام فرمانده» باعث شد تا برنامه‌ریزی‌هایی را که برای نسل دهه هشتادی و دهه نودی توسط غرب صورت گرفته بود، به انزوا ببرد. واکنش‌ها و استقبال از «سلام فرمانده» به حدی بود که رسانه‌های ضدانقلاب را گیج کرد. «علینژاد» و «یکی از مجریان زن منوتو» در واکنش به سرود «سلام فرمانده» سعی کردند عصبیت خود را پشت تمسخر پنهان کنند. مجری منوتو برای تمسخر این نماهنگ مدعی شد که رهبر انقلاب اسلامی برای آنکه کودکان به او فرمانده بگویند، دستور داده است تا این نماهنگ را بسازند! علینژاد هم خط او را ادامه داد. با این حال سازندگان این نماهنگ در واکنش به این جوسازی‌ها کلیپی تولید کردند و گفتند: فرمانده خطاب شده در این نماهنگ امام زمان (عج) است. ببینیم.

سلام فرمانده

تلاش‌های ضدانقلاب داخلی و خارجی برای انحراف «سلام فرمانده»

استقبال کودکان و نوجوانان در شهر‌های مختلف، رسانه‌های ضدانقلاب و برخی از رسانه‌ها و جریانات داخلی را به واکنش واداشت تا با دستاویز قرار دادن شایعاتی، روند موفقیت آن را کُند کنند. یک مرتبه با اکانتی با هویت نامعلوم در توئیتر اتهامی شنیع به «ابوذر روحی» خواننده این اثر وارد کردند که بلافاصله «میرحسینی» دادستان عمومی و انقلاب شهرستان لنگرود، آن را از اساس تکذیب و اعلام کرد که اصلاً چنین پرونده‌ای در دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان لنگرود تشکیل نشده است. در گام بعدی سراغ مضامین شعر این اثر رفتند و گفتند مضامین ایرانی ندارد و یا مناسب سن کودکان نیست.

سیدمهدی بنی‌هاشمی لنگرودی، شاعر در کنار ابوذر روحی خواننده «سلام فرمانده»

پاسخ شاعر «سلام فرمانده» به انتقادات صورت گرفته در خصوص مضامین این شعر

سیدمهدی بنی‌هاشمی لنگرودی، شاعر این اثر می‌گوید: «اینکه عده‌ای «سلام فرمانده» را به داشتن مضامین غیرایرانی محکوم می‌کنند، تنها نشان‌دهنده هدف آن‌ها برای لطمه زدن به این سرود است. پاسخم این است که کجای این شعر غیرایرانی است؟ آیا علی ابن مهزیار اهوازی، غیرایرانی است یا آیت‌الله بهجت، نماد تقوا در سال‌های اخیر، اهل کدام کشور است؟ آیا حاج قاسم سلیمانی که کل عمر و زندگی‌اش را وقف دفاع از آب و خاک و ناموس ایران کرد، ایرانی نیست؟ میرزاکوچک خان جنگلی که اسطوره مقاومت یک ملت است و سرش را در این راه داد تا کشور دست بیگانه ندهد، ایرانی نیست؟ تمام این هجمه‌ها وارد شده تا مانع شوند از این سرود، نسلی پرورش یابد که ارزش‌های دینی و ملی خود را بشناسد و در مقابل دنیاطلبی عده‌ای سر خم نکند و پای ارزش‌هایش بماند».

سلام فرمانده

تولید یک ژانر جدید در قالب سرود مذهبی

«سلام فرمانده» با آن که یک مداح در آن حضور دارد، آغاز یک ژانر جدید است. این اثر با سرود‌های قدیمی گذشته متفاوت است و با تولیداتی مانند مداحی استودیویی که موافقان و مخالفان بسیار هم دارد، متمایز است. این ژانر جدیدی به نام سرود‌های مذهبی است. ابوذر روحی مداح اهل بیت (ع) در شهرستان لنگرود هیأت منتظران ظهور را دارد و در مناسبت‌های مذهبی جلسه برگزار می‌کند. او درباره نحوه همکاری‌اش با گروه «ماح» می‌گوید: «برای برگزاری کلاس مداحی به مجموعه فرهنگی و گروه سرود «ماح» رفتم و یک کار مشترک به ذهن ما رسید و تصمیم گرفتیم به مناسبت میلاد حضرت زینب (س) یک گروه سرود ارزشی در این خصوص بسازیم و تصمیم گرفتیم از بچه‌ها در بقعه آقا سیدحسین استفاده کنیم. اثری برای حضرت زینب (س) تولید شد که مورد استقبال پرستاران قرار گرفت. با مداحی استودیویی مخالفم، اما هدف از ساخت کلیپ‌هایی مانند «سلام فرمانده»، تأثیرگذاری مثبت به سمت آموزه‌های دینی با استفاده از سبک موسیقی است که با فطرت انسان و کودکان نیز سازگار است و در قالب شیوه اثر در مقابل اثر با تولیدات ناهنجار غربی سفارشی به مقابله پرداخت».

سلام فرمانده

دستپاچگی ضد انقلاب از اقبال عمومی به نماهنگ «سلام فرمانده»

این سرود اثرگذار از ابتدای سال ۱۴۰۱ با حضور ابوذر روحی شهر به شهر با حضور و اجتماع بزرگ کودکان و نوجوانان دهه نودی و دهه هشتادی برگزار شده است؛ اجرا‌هایی که تصاویر آن خاری در چشم ضدانقلاب‌ها شده است. نمونه‌هایی از آن را در میدان نقش جهان اصفهان، میدان شهدای مشهد، بهشت زهرای تهران، در حاشیه نمایشگاه کتاب در مصلی امام خمینی (ره) تهران، کیش، شهرکرد، سمنان و ... می‌توان مثال زد.

این سرود در داخل کشور، به زبان آذری هم تبدیل شد و در شهر‌های آذری‌زبان کشور هم اجرا شد. «سنسیز بو عالمین، یوخ ذوق و صفاسی/غملی دور هواسی، قورتار بو فراقی/‌ای زهرا بالاسی...» بخش‌هایی از آن به زبان آذری بود. این کار به داخل کشور هم محصور نشد و در پاکستان، لبنان و ... هم اجرا شد.

برخی در فضای داخلی کشور، حتی تلاش کردند دو کار تولید شده در ژانر سرود مذهبی برای کودکان را روبروی هم قرار دهند تا با ایجاد این تفرقه و اختلاف مذهبی‌ها را به جان هم بیندازند و موفقیت‌های «سلام فرمانده» را به حاشیه برانند. در روز‌های منتهی به زمانی که بنا بود، جشن اختتامیه پویش «عزیزم حسین» با حضور عبدالرضا هلالی و محمدحسین پویانفر در ورزشگاه شهید شیرودی برگزار شود، این اختلاف‌افکنی‌ها بیش‌تر و بیش‌تر شد، اما در روز مراسم این دو مداح برای آن که نشان دهند، جریانات مذهبی کنار هم هستند و اختلافی ندارند، «سلام فرمانده» را با کودکان حاضر در مراسم همخوانی کردند. اتفاقی که بازتاب بسیاری در رسانه‌ها داشت و آب سردی بر پیکره اختلاف افکنان ریخت.

یک روز دیگر اجتماع بزرگ «سلام فرمانده» در ورزشگاه آزادی تهران برگزار می‌شود. اجتماع و برنامه دیگری که قطعاً سیلی محکمی بر چهره ضدانقلاب خواهد زد. فردا پنجشنبه ۵ خردادماه، نوجوانان و کودکان دهه نودی و هشتادی تهران با خانواده‌هایشان در ورزشگاه حضور پیدا می‌کنند تا زمزمه کنند: «سلام فرمانده، سلام از این نسل غیور جامانده، سلام فرمانده، سیدعلی دهه‌نودی‌هاشو فراخوانده»

این در حالی است که ظهر سه‌شنبه سوم خرداد، ثبت‌نام برای حضور در ورزشگاه آزادی کامل شد و دیگر این استادیوم، گنجایش نفرات جدید را ندارد.

منبع: فارس

رقص جنجالی با آهنگ سلام فرمانده غوغا کرد | سرود سلام فرمانده در یک مراسم عروسی

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۸ نفر از بازدیدکنندگان
  ‍‍‍
  ارسال نظر:

  • ناشناس
   0

   سلام و علیکم،وقتی خبری مفید است که به صورت فیلم،ویا ویدیو،البته بدون سانسور باشد و به راحتی هم بشود دانلود کرد اگر لطفا اهمیت دادید موفق باشید من امیر محمد از کرج هستم

  • برباد رفته
   0

   تو عروسی. مداح مطرب ندیده بودیم این هم دیدیم

  • ناشناس
   0

   خیلی ها میخوان تخریب کنن ولی چیزی که با اخلاص ساخته بشه هیچ کسی نمیتونه خرابش کنه تامام تامام

  فن آوری اطلاعات
  بورس
  خودرو
  پتروشیمی
  مناطق آزاد
  گردشگری
  صنایع غذایی
  انرژی
  بانک
  بیمه