قیمت تخم مرغ | قیمت تخم مرغ در بازار | قیمت تخم مرغ امروز

کدخبر : 561419

قیمت تخم مرغ امروز یکشنبه، 2 مرداد ماه 1401 اعلام شد ، قیمت تخم مرغ در سوپرمارکت ها و خرده فروشی ها شانه ای بین ۷۰ تا ۸۰ هزار تومان است.

قیمت تخم مرغ با توجه به بالا رفتن قیمت کالاهای اساسی با افزایش شدیدی همراه شد. قیمت تخم مرغ یهو با افزایش چند ده هزار تومانی مواجه شد. قیمت تخم مرغ امروز با روز قبل چقدر تفاوت داشته است؟ قیمت تخم مرغ امروز یکشنبه، 2 مرداد ماه 1401 چند شده است؟

قیمت تخم مرغ به جوجه آمد

بررسی‌های میدانی از سطح شهر، قیمت تخم مرغ در سوپرمارکت ها و خرده فروشی ها شانه ای بین ۷۰ تا ۸۰ هزار تومان است.در حال حاضر هر شانه تخم مرغ ۳۰ عددی تنظیم بازاری در میادین میوه وتره بار با قیمت شانه‌ای ۷۳۰۰۰ تومان عرضه می‌شود.

ستاد تنظیم بازار قیمت مصوب هر شانه تخم مرغ ۳۰ عددی را ۷۱,۰۰۰ تومان تصویب کرده است.

توجه داشته باشید قیمت ارائه شده در این جدول مربوط به نرخ مصوب تخم مرغ در میادین میوه و تره بار تهران بوده و در سطح بازار و سوپرمارکتها به مراتب بیشتر است.

نوع تخم مرغ قیمت

قیمت شانه تخم مرغ ۳۰ عددی (تنظیم بازار) ۷۱,۰۰۰ تومان

تخم مرغ ۳۰ عددی (آزاد) ۸۲,۰۰۰ تومان

تخم مرغ بسته ۲۰ عددی ۶۰,۰۰۰ تومان

تخم مرغ بسته ۱۵ عددی ۴۵,۵۰۰ تومان

تخم مرغ بسته ۹ عددی ۲۷,۵۰۰ تومان

تخم مرغ بسته ۶ عددی ۱۸,۰۰۰ تومان

قیمت هر شانه تخم‌مرغ ۳۰ تایی در بازار همچنان حدود ۷۰ تا ۷۵ هزار تومان و کمتر از نرخ مصوب به فروش می‌رسد، این در حالی است که برخی رسانه‌های خاص قیمت تخم‌مرغ را شانه‌ای ۹۷ هزار تومان اعلام می‌کنند.

در پی اصلاح سیاست ارز ترجیحی و نظام توزیع عادلانه یارانه‌ها، نرخ مصوب دولت هر کیلوگرم تخم‌مرغ برای تولیدکنندگان ۳۵ هزار و ۵۰۰ تومان و شانه‌ای ۷۱ هزار تومان است و برای مصرف‌کنندگان کیلویی ۳۹ هزار و ۸۰۰ تومان و شانه‌ای ۷۹ هزار و ۶۰۰ تومان تعیین شده است.

قیمت تخم مرغ

قیمت تخم‌مرغ بالاتر از ۱۰۰ هزار تومانی گرانفروشی است

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرکزی مرغداران گفت: قیمت مصوب تخم‌مرغ در مرغداری‌های افزایش نیافته و فروش تخم مرغ با قیمت‌های بالا گرانفروشی است.

حمید کاشانی در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به چرایی افزایش قیمت تخم‌مرغ در روزهای اخیر گفت: قیمت مصوب هر کیلو تخم‌مرغ در مرغداری‌ها ۳۵ هزار و ۵۰۰ تومان است که در حال حاضر نیز واحدهای مرغداری با قیمت ۳۴ تا ۳۵ هزار تومان تخم مرغ های خود را تحویل می دهند؛ بنابراین قیمت تخم مرغ در مرغداری‌ها به هیچ عنوان افزایشی نداشته است.

وی ادامه داد: البته قیمت مصوب ۳۵ هزار و ۵۰۰ تومانی مورد تایید مرغداری‌ها نیست، زیرا برای آنها هر کیلو تخم‌مرغ ۴۸ هزار تومان تمام می‌شود؛ هرچند که مسئولان مربوطه وعده داده‌اند این قیمت اصلاح و قیمت‌های واقعی اعلام می‌شود.

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرکزی مرغداران افزود: در حال حاضر باید هر شانه تخم‌مرغ دو کیلویی با قیمت ۸۰ هزار تومان به دست مصرف‌کننده برسد و فروش آن با قیمت‌های بالاتر (۱۰۰ هزار تومان) گرانفروشی است.

کاشانی ادعا کرد: در چهار ماه گذشته صنعت مرغ تخم گذار بالغ بر ۲۵۰۰ میلیارد تومان ضرر کرده‌ و میانگین فروش تخم‌مرغ بعد از آزادسازی یارانه‌ها ۲۵ درصد زیر قیمت اعلامی دولت بوده‌ است.

قیمت تخم مرغ

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرکزی مرغداران در پاسخ به این سوال که آیا افزایش قیمت تخم مرغ منجر به حذف آن از سفره‌های مردم نخواهد شد؟ گفت: ما نگران مصرف‌کننده نیز هستیم، ولی تولیدکننده هم نمی‌تواند متضرر شود. معتقدیم تخم مرغ باید حتماً به صورت کالابرگ به دست مصرف کننده برسد.

قیمت هر دانه تخم مرغ امروز

ستاد تنظیم بازار قیمت شانه تخم مرغ را در شانه مقوایی ۷۱,۰۰۰ تومان اعلام کرده است که با تقسیم هر شانه بر ۳۰ عدد، قیمت هر دانه تخم مرغ امروز تقریبا ۲۳۰۰ تومان بدست خواهد آمد.

در بازار آزاد و سوپرمارکت ها قیمت هر دانه تخم مرغ تقریبا ۲۸۰۰ تا ۳۲۰۰ تومان است.

همچنین معاون وزیر جهاد کشاورزی نیز قیمت ۲۳۰۰ تومان را برای هر عدد تخم مرغ اعلام کرد، اما مرغداران نسبت به این قیمت معترض هستند و حداقل قیمت هر دانه تخم مرغ را ۲۵۰۰ تومان می‌دانند.

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران گفت: اگر تخم مرغ به صورت فله فروخته شود، باید قیمت بر روی هر دانه آن درج شود.

تخم مرغ چیست؟

تخم‌مرغ منبع خوبی از پروتئین، ویتامین و املاح ضروری برای بدن انسان است؛ تخم‌مرغ، همهٔ اسیدهای آمینهٔ مورد نیاز بدن را داراست و حدود ۵٫۱۲ درصد جِرم تخم‌مرغ را پروتئین تشکیل می‌دهد. یک عدد تخم‌مرغ، ۳ درصد نیاز روزانهٔ انرژی یک مرد بالغ و ۴ درصد نیاز روزانهٔ انرژی یک زن بالغ را تأمین می‌کند.

منبع: صفحه اقتصاد

قیمت تخم مرغ به جوجه آمد | قیمت تخم مرغ 2 مرداد 1401 | قیمت تخم مرغ امروز چند؟

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان

خبر داغ روز

ارسال نظر:

  • بازنشسته بدون مسکن
    0

    من امروز ۱مردادماه ۱۴۰۱ یک شانه ۲۰عددی تخم مرغ از فروشگاه اتکا که فروشگاه دولتی است مبلغ ۷۵هزارتومان خریدم متاسفام برای این دولت که برای قیمت گذاری یه تخم مرغ مانده

فن آوری اطلاعات
بورس
خودرو
پتروشیمی
مناطق آزاد
گردشگری
صنایع غذایی
انرژی
بانک
بیمه