اربعین حسینی | ثبت نام اربعین حسینی | مهلت ثبت نام اربعین حسینی

کدخبر : 561612

مهلت پیش ثبت نام برای زائران اربعین حسینی تا تاریخ ۱۷ مرداد تمدید شد.

پیش ثبت نام زائران اربعین حسینی تمدید شد. زائران اربعین حسینی باید دو دز واکسن را تزریق کرده باشند. زائران اربعین حسینی باید در سامانه سماح برای گذرنامه ثبت نام کنند. زائران اربعین حسینی امسال برای حضور در اربعین حسینی باید ثبت نام کنند. 

ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) در اطلاعیه شماره ۲ اعلام کرد: مهلت پیش ثبت نام برای زائران اربعین حسینی تا تاریخ ۱۷ مرداد تمدید شد.

به نقل ایرنا، در این اطلاعیه شماره آمده است: به اطلاع ملت عزیز و محبان اهل بیت(ع) می‌رساند با توجه به درخواست های واصله به ستاد مرکزی اربعین درباره تمدید مهلت پیش ثبت نام برای امکان شرکت در این مراسم معنوی، آخرین تصمیمات اتخاذ شده برای مدنظر قرار گرفتن توسط تمامی متقاضیان سفر اربعین حسینی(ع) بدین شرح اعلام می شود:

اربعین حسینی

– مهلت پیش ثبت نام برای زوار اربعین تا تاریخ دهم ماه محرم مصادف با ۱۷ مرداد ماه ۱۴۰۱ (روز عاشورا) با رعایت سایر الزامات ابلاغی قبلی اعم از بهداشتی، امنیتی، بیمه ای و… در آدرس Samah.haj.ir (سامانه سماح – سازمان حج و زیارت) تمدید می شود.

– با توجه به حذف روادید برای سفر زیارتی اربعین، ثبت نام در سامانه سماح برای تمامی زوار اربعین الزامی بوده و در حکم روادید تلقی می شود.

– کسانی می توانند عازم سفر اربعین سالجاری شوند که دارای کارت واکسیناسیون معتبر بوده و حداقل ۲ دُز واکسن و در صورت گذشت ۶ ماه از دز دوم دز یادآور را نیز تزریق کرده باشند.

– با توجه به اتصال سامانه سماح به سامانه های «وزارت بهداشت و ایران من و … » موضوع احراز واکسیناسیون و سایر شرایط و ملاحظات بهداشتی و … مورد بررسی و راستی آزمایی قرار خواهد گرفت و افراد غیر واجد شرایط از فهرست نهایی زائران حذف خواهند شد.

– پیش ثبت نام موصوف به هیچ وجه ثبت نام قطعی زوار اربعین تلقی نخواهد شد.

اربعین حسینی

یک خبر جدیی برای زائران اربعین | شرایط جدید حضور در راهپیمایی اربعین حسینی برای زائران اربعین اعلام شد

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور، ثبت نام در سامانه سماح را شرط عبور از مرز برای زیارت اربعین دانست و گفت: داشتن گذرنامه و تزریق ۲ دُز واکسن یا واکسن یادآور بر اساس اعلام سامانه ایران من، دیگر مدارک مورد نیاز برای زائران است.

ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور نوشت: مجید میراحمدی عصر سه‌شنبه در حاشیه نود و دمین نشست ستاد مرکزی اربعین حسینی که امروز با حضور استانداران کرمانشاه، ایلام، سیستان و بلوچستان و نمایندگان دستگاه‌ها در محل وزارت کشور برگزار شد، این مطلب را مطرح کرد.

اربعین حسینی

وی اظهار کرد: بخشی از جلسه امروز مربوط به توافق‌های انجام شده با ستاد اربعین عراق بود که از مهم ترین آنها، بازگشایی مرز خسروی و استفاده زائران عزیز حسینی از این مرز برای زیارت عتبات عالیات بود.

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) افزود: تمام تاکیدها بر این محور بود که این مرز قبل از مراسم اربعین بازگشایی و مورد استفاده دو طرف قرار گیرد تا نقاط ضعف و خلاءهای آن مورد بررسی دقیق قرار گیرد.

میراحمدی همچنین از آمادگی دولت ایران در فعال کردن مرز تمرچین و باشماق خبر داد و گفت: نظر دولت جمهوری اسلامی ایران بر این است که عاشقان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) از این دو مرز هم برای زیارت عتبات عالیات استفاده کنند.

شروط زیارت عتبات امسال

وی تصریح کرد: زوار حسینی باید در سامانه سماح ثبت نام کند و باید نسبت به این امر اهتمام داشته باشند. داشتن گذرنامه رسمی، دیگر شرط برای زیارت عتبات عالیات است که حداقل ۶ ماه باید اعتبار داشته باشد. از این رو، درخواست داریم در فرصت باقی مانده کسانی که مهلت گذرنامه شان کمتر از این میزان است، نسبت به تمدید اعتبار گذرنامه اقدام کنند.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور همچنین گفت: شرط سوم، تزریق ۲ دُز واکسن و همچنین برای کسانی که ۶ ماه از آخرین زمان تزریق واکسن‌شان گذشته است، باید دُز یادآور تزریق کنند و در این خصوص باید توجه داشت که سامانه “ایران من” به سامانه سماح متصل است.

میراحمدی خاطرنشان کرد: ثبت نام در سامانه سماح با هدف سامان دهی جمعیت است و اینکه نوبت و زمان خروج شان از مرز مشخص شود.

اربعین حسینی

زائران تا حد امکان به صورت گروهی سفر کنند

وی همچنین از زائران اربعین حسینی خواست برای تسهیل و تسریع در سفرشان سعی کنند با محوریت مساجد به صورت گروهی اعزام شوند، گفت: البته این مفهوم، به این معنا نیست که امکان تردد به صورت انفرادی وجود نداشته باشد، بلکه تلاش بر این است کار به صورت هماهنگ و سامان‌دهی شده پیش برود.

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی در ادامه به موضوع مدیریت جمعیت در مراسم اربعین امسال هم اشاره کرد و گفت: در این خصوص تلاش داریم با تقویت زیرساخت ها در مرزهای چهارگانه کشور و همچنین ایجاد سایبان و سایر اقدامات حفاظتی لازم، مدیریت بهینه داشته باشیم.

میراحمدی یادآور شد: تاکید شده است که هیچ دستگاهی اجازه گرفتن پول از زائر را ندارد مگر اینکه موضوع در ستاد مرکزی بررسی و تصویب شده باشد.

وی همچنین از زایران اربعین حسینی(ع) از اقامت طولانی مدت در شهرهای زیارتی عراق بپرهیزند.

اربعین حسینی

منبع: تجارت نیوز
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

خبر داغ روز

‍‍‍
ارسال نظر:

فن آوری اطلاعات
بورس
خودرو
پتروشیمی
مناطق آزاد
گردشگری
صنایع غذایی
انرژی
بانک
بیمه