والیبال ایران | تیم والیبال ایران | بازی والیبال ایران - لهستان

کدخبر : 562549

تیم والیبال ایران پنجشنبه،27 مرداد ماه به مصاف تیم قدرتمند لهستان خواهد رفت.

والیبال ایران - لهستان امروز برگزار می شود. والیبال ایران - لهستان در جام ملت های والیبال به مصاف هم می روند. والیبال ایران - لهستان پنجشنبه 27 مرداد ساعت 23:30 دقیقه به وقت ایران به مصاف هم می روند. والیبال ایران در این رقابت ها با بزرگان والیبال جهان مسابقه داده است.

 

برنامه دیدارهای تیم ملی ایران والیبال 

برنامه دیدارهای تیم ملی ایران والیبال در رقابت‌های جام واگنر لهستان اعلام شد

پنج‌شنبه ۲۷ مرداد

ساعت ۲۰:۰۰  آرژانتین – صربستان

ساعت ۲۲:۳۰ ایران – لهستان

جمعه ۲۸ مرداد

ساعت ۲۰:۰۰ ایران – صربستان

ساعت ۲۲:۳۰ لهستان – آرژانتین

شنبه ۲۹ مرداد

ساعت ۲۰:۰۰ ایران – آرژانتین

ساعت ۲۲:۳۰ لهستان – صربستان

تیم ملی والیبال ایران در مرحله یک چهارم نهایی لیگ ملت‌های والیبال به مصاف لهستان خواهد رفت.

 در پایان مرحله گروهی لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۲ هشت تیم ایتالیا، لهستان، آمریکا، فرانسه، ژاپن، برزیل، ایران و هلند با کسب جایگاه‌های اول تا هشتم به مرحله نهایی صعود کردند. دور نهایی این مسابقات از چهارشنبه، ۲۹ تیر با حضور هشت تیم برتر در ایتالیا برگزارشد.

والیبال ایران

والیبال ایران قرار است در دور یک چهارم نهایی این مسابقات در یک مصاف حساس مقابل  تیم ملی والیبال لهستان صف آرایی کند. حضور ایران در مرحله حذفی این رقابت‌ها درحالی است که تیم ملی با هدایت بهروز عطایی در هفته‌های آخر دور مقدماتی، عملکرد خوبی را از خود به نمایش گذاشته است. پیروزی والیبال ایران مقابل لهستان در خاک این کشور به یکی از نگرانی‌های هواداران لهستانی تبدیل شده است چرا که این بار دو تیم والیبال ایران و لهستان باید در ایتالیا به مصاف هم بروند.

قرار است برنده بازی ایران و لهستان به مصاف برنده بازی آمریکا و برزیل در دیدار نیمه نهایی برود.

هم‌چنین تیم‌هایی که در مرحله یک چهارم شکست بخورند باتوجه به عملکردشان در مرحله مقدماتی در رده‌های پنجم تا هشتم مسابقات قرار خواهند گرفت.

قوانین جدید دور نهایی لیگ ملت‌های والیبال 

فدراسیون جهانی والیبال (FIVB) برخی قوانین و مقررات این مسابقات را برای مرحله نهایی تغییر داده است. استراحت پنج دقیقه‌ای بین ست دوم و سوم از جمله این تغییرات است که در این فرصت امکان مصاحبه با سرمربیان و بازیکنان دو تیم از سوی تلویزیون اصلی پخش کننده مسابقات وجود دارد. همچنین تایم اوت‌های درخواستی هر تیم در هر ست دو عدد است به شرطی که سرمربی یکی از آن‌ها را قبل از تایم استراحت فنی (امتیاز ۱۲) بگیرد. بنابراین بعد از امتیاز ۱۲ هر تیم فقط یک تایم اوت خواهد داشت.

برنامه مرحله یک چهارم نهایی لیگ ملت‌ها ۲۰۲۲ (به وقت ایران) :

 پنج‌شنبه ۳۰ تیر

فرانسه- ژاپن ساعت ۲۰:۳۰

لهستان- ایران ساعت ۲۳:۳۰

والیبال ایران

لیگ ملت‌های والیبال | والیبال ایران - لهستان؛ همان همیشگی؟  | به دنبال بهشت در جهنم بولونیا

مرحله مقدماتی لیگ ملت‌های والیبال در گروه مردان یکشنبه 19 تیر به پایان رسید و هشت تیم ایتالیا، لهستان، آمریکا، فرانسه، ژاپن، برزیل، ایران و هلند با کسب جایگاه‌های اول تا هشتم به مرحله نهایی صعود کردند. مرحله نهایی این رقابت‌ها از روز چهارشنبه 29 تیر در شهر بولونیا در کشور ایتالیا آغاز می‌شود و پس از برگزاری هشت دیدار در چهار روز مسابقات، با معرفی تیم‌های برتر در روز یکشنبه دوم مردادماه به پایان می‌رسد.

آغاز نبرد بزرگان به میزبانی ایتالیا

امروز در چارچوب مرحله یک چهارم نهایی لیگ ملت‌ها دو مسابقه برگزار خواهد شد که تیم‌های آمریکا و برزیل در نخستین مسابقه این مرحله ساعت 20:30 به مصاف هم می‌روند. آمریکایی‌ها در مرحله مقدماتی با 10 برد و دو شکست در رتبه سوم جدول رده‌بندی قرار گرفتند و برزیل با هشت برد و 4 شکست در رده ششم جدول قرار گرفت تا در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف هم بروند.

ایتالیا تیم میزبان مرحله نهایی لیگ ملت‌ها هم با 10 برد و دو شکست با قرار گرفتن در رده نخست جدول رده‌بندی مقدماتی ساعت 23:30 به مصاف تیم ملی هلند می‌رود. هلندی‌ها با 6 برد و 6 شکست در رده هشتم جدول مرحله مقدماتی قرار گرفتند و فردا بازی سختی برابر تیم میزبان خواهند داشت.

فردا، پنج‌شنبه 30 تیر ماه دو دیدار باقی مانده مرحله یک چهارم نهایی برگزار می‌شود که در نخستین مسابقه تیم‌های فرانسه (چهارم مقدماتی) و ژاپن (پنجم مقدماتی) ساعت 20:30 به مصاف هم می‌روند. تیم ملی والیبال ایران (هفتم مقدماتی) نیز در آخرین دیدار مرحله یک چهارم نهایی و از ساعت 23 و 30 دقیقه به مصاف لهستان (دوم مقدماتی) خواهد رفت.

والیبال ایران

ایران - لهستان؛ همان همیشگی؟

تیم‌های ایران و لهستان قبلاً و در هفته سوم مرحله مقدماتی لیگ ملت‌ها در شهر گدانسک لهستان مقابل ۱۵ هزار تماشاگر به مصاف هم رفتند که تیم ملی والیبال کشورمان با درخشش بازیکنان جوان خود موفق به شکست حریف قدرتمند خود با نتیجه 3 بر 2 شد تا نخستین شکست خانگی لهستان مقابل ایران در تاریخ والیبال رقم بخورد. حالا باید منتظر ماند و دید که این مسابقه حساس در نهایت با چه نتیجه‌ای خاتمه پیدا خواهد کرد.

تیم ملی والیبال لهستان در روزهای گذشته 14 بازیکن خود برای حضور در مرحله نهایی لیگ ملت‌ها را اعلام کرد که بر این اساس الکساندر اشلیوکا، کامیل سمنیوک، توماش فورنال، یاکوب کوچانوفسکی، جاکوب پوپیفتاک، ماتئوش بینیک، کارول بوترین، پاول زاتورسکی، لوکاس کاشمارک، بارتوش کورک، مارسین جانوش، گرگور لوماچ، کارول کلوس و بارتوش بدنوژ 14 بازیکن عقاب‌ها در این مرحله از رقابت‌ها هستند. لوماچ پاسور با تجربه و 34 ساله تیم ملی لهستان همبازی میلاد عبادی‌پور در تیم اسکرا بلچاتوف در پلاس‌لیگا بوده و شناخت خوبی نسبت به کاپیتان تیم ملی والیبال ایران دارد.

ایران هم با کاپیتان میلاد عبادی‌پور، امیرحسین اسفندیار، مرتضی شریفی، احسان دانش‌دوست به عنوان قدرتی‌زن دریافت‌کننده، محمدطاهر وادی و فاضل پژومان به عنوان پاسور، امیرحسین توخته، مهدی جلوه، امیررضا سرلک و محراب ملکی‌سرخی به عنوان مدافع میانی، امین اسماعیل‌نژاد و بردیا سعادت به عنوان قطر پاسور، محمدرضا حضرت‌پور و ابوالفضل قلی‌پور به عنوان لیبرو در مرحله نهایی لیگ ملت‌ها حضور یافته است.

به دنبال بهشت در جهنم بولونیا

ایتالیایی‌ها در مرحله نهایی این دوره از رقابت‌ها میزبانی شایسته‌ای از تیم‌های شرکت کننده ندارند؛ تیم‌هایی که با تمام ستاره‌های خود به این آوردگاه آمده‌اند تا والیبال دنیا شاهد پیکاری تمام عیار برای معرفی تیم‌های برتر لیگ ملت‌های والیبال 2022 باشد. با توجه به اینکه در حال حاضر بولونیا هوای گرمی دارد، سالن‌های تمرینی مناسبی برای تیم‌ها تدارک دیده نشده و تیم‌ها در سالن بدون خنک کننده تمرین می‌کنند.

والیبال ایران

همچنین سالنی که برای بدنسازی به تیم‌ها اختصاص داده شده در کنار زمین مسابقه است که آن هم از شرایط مناسبی برخوردار نیست و رختکن‌های سالن تمرین چه از لحاظ ظاهری و چه از لحاظ سخت‌افزاری در پایین‌ترین سطح ممکن قرار دارند. نبود دستگاه‌های خنک کننده و یخ‌ساز و همچینین فاصله زمانی نیم ساعته از هتل تا سالن تمرین در هوای گرم بولونیا که اتوبوس‌های تیم‌ها قدرت لازم برای خنک کردن هوای داخل اتوبوس را ندارد، صدا اعتراض تیم‌ها را درآورده است.

نبردی تمام عیار برای صعود به نیمه‌نهایی

در حال حاضر تمامی تیم‌ها با حداکثر قدرت و نفرات خود برای پیکار با یکدیگر به بولونیا آمده‌اند تا شاهد یک نبرد تمام‌عیار بین قدرت‌های والیبال دنیا باشیم. بازیکنان کم تجربه اما پرانگیزه والیبال کشورمان هم دوران آماده‌سازی خوبی را پشت سر گذاشته‌اند و هفته به هفته بهتر شدند و حالا توقعات را به اوج رسانده‌اند. حالا شاگردان عطایی از تیمی که کسی از آن توقع موفقیت نداشت، به تیمی تبدیل شده‌اند که خیلی‌ها از آنها توقع مدال دارند. هرچند که باید اعتراف کرد که تیم ملی ایران تا همینجای رقابت‌ها هم شاهکار کرده و هر نتیجه‌ای در ادامه راه کسب شود، موفقیت قبلی آنها را زیر سوال نخواهد برد.

جمعه 31 تیرماه روز استراحت تیم‌ها است و چهار تیم برنده مرحله یک چهارم نهایی روز شنبه یکم مردادماه در دو دیدار برای معرفی فینالیست‌ها با هم روبرو خواهد شد که تیم‌های بازنده‌ها نیز در مسابقه رده‌بندی حاضر می‌شوند. دو دیدار روز پایانی لیگ ملت‌ها 2022 نیز یکشنبه دوم تیرماه برگزار می‌شود.

منبع: ایسنا/فارس

پخش زنده بازی والیبال ایران - لهستان | ساعت بازی والیبال ایران - لهستان 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۸ نفر از بازدیدکنندگان

خبر داغ روز

‍‍‍
ارسال نظر:

فن آوری اطلاعات
بورس
خودرو
پتروشیمی
مناطق آزاد
گردشگری
صنایع غذایی
انرژی
بانک
بیمه