حسن یزدانی | ازدواج حسن یزدانی | کشتی حسن یزدانی

رقابت‌های حسن یزدانی با دیوید تیلور آمریکایی | فیلم‌های مسابقه حسن یزدانی با تیلور

رقابت‌های حسن یزدانی با دیوید تیلور آمریکایی | فیلم‌های مسابقه حسن یزدانی با تیلور
کدخبر : 565453

همه در انتظار پرده پنجم مبارزه حسن یزدانی - دیوید تیلور بودند و اجرای این اثر هنری در شهربلگراد صربستان خواهیم بود.

تقابل حسن یزدانی با دیوید تیلور آمریکایی که از آن به نبرد پادشاه و جادوگر یاد می‌کنند احتمال اینکه در صربستان تکرار شود وجود دارد. این دو گلادیاتور " حسن یزدانی-دیوید تیلور" برای پنجمین بار به مصاف هم خواهند رفت. رقابت حسن یزدانی و دیوید تیلور  نقل محافل ورزشی شده و حاشیه های جذابی نیز به ورزش کشتی افزوده است. همه در انتظار پرده پنجم مبارزه حسن یزدانی - دیوید تیلور بودند و اجرای این اثر هنری در شهربلگراد صربستان خواهیم بود. بی صبرانه در انتظار پنجمین رقابت بین حسن یزدانی و رقیب دیرینه اش دیوید تیلور در رقابت‌های جهانی صربستان خواهیم بود در ادامه به رقابت‌هایی که این دو کشتی گیر باهم داشته‌اند می پردازیم.

86 کیلوگرم: حسن یزدانی از ایران و دیوید تیلور از آمریکا

شاید این مبارزه مورد انتظارترین مسابقه رقابت‌های جهانی کشتی آزاد در بلگراد باشد. 2 قهرمان و مدعی که هر 2 برای مدال طلا تلاش می‌کنند. به دلیل عدم حضور روسیه و بلاروس در مسابقات جهانی، شانس ایران و آمریکا برای کسب عنوان قهرمانی تیمی افزایش می‌یابد. هر دو کشور عملکرد یکدیگر را زیر نظر دارند و چه وزنی بهتر از 86 کیلوگرم. 

دیدارهای برگزار شده یزدانی و تیلور:

راند اول: جام جهانی 2017: دیوید تیلور مقابل حسن یزدانی به پیروزی می‌رسد.

راند دوم: قهرمانی جهان 2018: تیلور 11 بر 6 حسن یزدانی را شکست می‌دهد.

راند سوم: المپیک 2020 توکیو: تیلور 4 بر 3 مقابل یزدانی پیروز می‌شود.

راند چهارم: مسابقات جهانی 2021: یزدانی 6 بر 2 تیلور را شکست می‌دهد. 

این روند نشان از پیشرفت حسن یزدانی دارد و می‌توان فرض کرد او بر تیلور پیشی گرفته است. تیلور و یزدانی هر دو بهترین‌های این وزن هستند و در صورتی که در فینال مسابقات صربستان مقابل هم قرار بگیرند برنده واقعی تماشاگران خواهند بود. 

حسن یزدانی

 

اولین تقابل حسن یزدانی با دیوید تیلور 

اولین کشتی حسن یزدانی با دیوید آمریکایی در فینال جهانی 2017 کشتی آزاد در کرمانشاه بود. در این رقابت ابتدا حسن یزدانی با 3 امتیاز از حریف خود پیشی گرفت اما در ثانیه های آخر دیوید تیلور با زیرگیری توانست حسن یزدانی را به خاک ببرد و 2 امتیاز کسب کند. در وقت دوم این رقابت‌ها حسن یزدانی با یک امتیاز دیگر نتیجه را 4 بر 2 به نفع خود کرد اما در یک غافلگیری دیوید تیلور حسن یزدانی را به خاک برد و نتیجه 4 بر 4 مساوی شد. 2 امتیاز بعدی را هم تیلور با فن خاک به دست آورد و با استفاده از خستگی حسن یزدانی، توانست قهرمان المپیک را ضربه فنی کند و پیروز این میدان شود. در ادامه فیلم کامل این رقابت را مشاهده می‌کنید:

دومین مسابقه حسن یزدانی مقابل دیوید تیلور | قهرمانی جهان - بوداپست

رویایی حسن یزدانی و دیوید تیلور در رقابت‌های جهانی بوداپست این امید را بوجود آورده بود که این بار حسن یزدانی بتواند از سد حریف قدرتمند خود فائق آمده و پیروز میدان شود، در تقابل قبلی حسن با تیلور در کرمانشاه چون یزدانی یک وزن بالاتر آمده بود و در  وزن 86 کیلوگرم به رقابت می‌پرداخت آمادگی المپیک ریو 2016 را نداشت. در این رقابت مشابه کشتی قبل حسن یزدانی از حریف خود با نتیجه 3 بر 0 پیش افتاد. اما تیلور شروع به فن زدن به حسن یزدانی کرد و توانست 2 امتیاز از حسن بگیرد. اما دلاور ایران با جنگندگی تمام حریف خود را کنترل کرد و 2 امتیاز از تیلور پیشی بگیرد. وقت اول با پیروزی 5 بر 2حسن یزدانی به پایان رسید و هردو ورزشکار بعد استراحت شروع به رقابت در وقت دوم کردند که تیلور 4 امتیاز کسب کرد اما حسن یزدانی به رقابت خود و حرکات تاکنیکی زد و توانست نتیجه را مساوی کند. اما پیروز این نبرد در آخر کسی نیست جز دیوید تیلور آمریکایی و نتیجه را 9 بر 6 به نفع خود تمام کند و پیروز این رقابت باشد.

حسن یزدانی به تیلور باخت | طلا در ثانیه‌های پایانی پرید

دارنده مدال های طلای جهان و المپیک با شکست مقابل حریف آمریکایی در ثانیه‌های پایانی از رسیدن به مدال طلای المپیک بازماند.

در جریان حساس‌ترین مبارزه کشتی آزاد در المپیک ۲۰۲۰ توکیو، حسن یزدانی دارنده مدال‌های طلای جهان و المپیک از ایران و دیوید تیلور دارنده مدال طلای جهان از آمریکا در فینال وزن ۸۶ کیلوگرم به مصاف هم رفتند که این مبارزه حساس و دیدنی در پایان با نتیجه ۴ بر ۳ به سود دیوید تیلور به پایان رسید. این نتیجه در حالی بدست آمد که یزدانی تا ثانیه‌های پایانی ۳ بر ۲ پیش بود اما با زیرگیری تیلور در ۱۷ ثانیه به پایان مسابقه، در خاک نشست و ۲ امتیاز از دست داد تا ناباورانه مدال طلای المپیک را از دست بدهد و برای سومین مرتبه مغلوب حریف آمریکایی شود. تایم نخست این مبارزه با نتیجه یک بر صفر به سود یزدانی به پایان رسید.

مدال نقره یزدانی پنجمین مدال کاروان ایران در بازیهای المپیک توکیو است.

یزدانی پیش از این در دور مقدماتی وزن ۸۶ کیلوگرم که روز گذشته(چهارشنبه) برگزار شد، در دور نخست مقابل جاورایل شاپیف از ازبکستان با نتیجه ۱۱ بر ۲ به برتری رسید و در دومین مبارزه نیز مقابل استفان ریچموت از سوییس در مدت زمان یک دقیقه و ۴۸ ثانیه با نتیجه ۱۲ بر یک به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. یزدانی در نیمه نهایی نیز در یک مبارزه سخت با نتیجه ۷ بر یک برابر آرتور نایفونوف دارنده مدال برنز جهان ۲۰۱۹ از روسیه به برتری رسید و راهی فینال شد.

حسن یزدانی

تیلور و یزدانی پیش از این دو مرتبه در جام جهانی کرمانشاه و مسابقات جهانی ۲۰۱۸ مجارستان روبروی یکدیگر قرار گرفتند که در هر دو مرتبه تیلور موفق به شکست حسن یزدانی شده بود و همین موضوع حساسیت‌های سومین و مهمترین مصاف این دو کشتی گیر را این‌بار در فینال المپیک ۲۰۲۰ توکیو افزایش داده بود.

در ادامه به تصاویر حسن یزدانی می پردازیم.

حسن یزدانی

حسن یزدانی در کنار پدر و مادرش

حسن یزدانی

حسن یزدانی در کنار برادرانش

حسن یزدانی

حسن یزدانی در کنار دوستش

حسن یزدانی

استقبال از حسن یزدانی

حسن یزدانی

تصویری دیگر از حسن یزدانی

حسن یزدانی

 

منبع: فارس

رقابت‌های حسن یزدانی با دیوید تیلور آمریکایی | فیلم‌های مسابقه حسن یزدانی با تیلور

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
‍‍‍
ارسال نظر:

فن آوری اطلاعات
بورس
خودرو
پتروشیمی
مناطق آزاد
گردشگری
صنایع غذایی
انرژی
بانک
بیمه