قیمت خودرو | اخبار قیمت خودرو | نوسان قیمت خودرو | تغییر قیمت خودرو

کدخبر : 565744

قیمت خودروهای ایران خودرو و سایپا امروز دوشنبه، 21 شهریور 1401 اعلام شد.

قیمت خودرو در ایران روزانه تغییر می کند. قیمت خودرو دو نرخی است. قیمت خودرو در بازار و کارخانه متفاوت است کارشناسان معتقدند، هیچ اتفاق تازه‌ای در بازار رخ نداده که قیمت خودرو را ارزان کند. نه تیراژ تولید بالا رفته که تعادل به بازار برگردد و نه تکلیف واردات خودرو مشخص شده که سیگنال کاهش قیمت به خریداران بدهد. پس چرا برخی محصولات خودرویی در حال کاهش قیمت هستند؟ قیمت خودرو صفر داخلی امروز دوشنبه، 21 شهریور 1401 با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد.

قیمت خودرو

مدتی است که بازار در وضعیت رکودی قرار دارد. چون عده‌ای منتظر نتیجه مذاکرات وین بودند. عده‌ای هم منتظر ورود خودروهای وارداتی به کشور.  اگر مذاکرات به نتیجه مثبت برسد، به نظر نمی‌رسد که تاثیر چندانی بر بازار خودرو داشته باشد. اگر زودتر توافق حاصل می‌شد، این تاثیر بیشتر بود.

قیمت خودرو صفر داخلی روز یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد.

قیمت خودرو صفر داخلی در لحظه نگارش این گزارش در بازار ایران به شرح زیر است:

پراید ۱۱۱ با قیمت ۲۰۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

پراید ۱۳۱ نیز با قیمت ۱۷۹ میلیون تومان عرضه می‌شود. دنا معمولی مدل ۱۴۰۱ نیز با قیمت ۴۰۳ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

پژو ۲۰۷ اتومات سه میلیون تومان نسبت به دیروز کاهش قیمت داشت و اکنون در قیمت ۵۹۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

قیمت خودرو سقوط کرد | قیمت خودرو امروز 3 شهریور 1401

قیمت خودروهای پرطرفدار

تیبا هاچ‌بک‌ پلاس هم‌اکنون در محدوده ۲۱۴ میلیون تومان قیمت دارد.

پژو ۲۰۶ تیپ دو مدل ۱۴۰۱ در قیمت ۲۹۸ میلیون تومان به فروش می‌رسد. ۲۰۶ تیپ پنج نیز در بازار کشور تا نرخ ۳۵۵ میلیون تومان پیش رفت.

تارا اتوماتیک هم امروز در قیمت ۵۸۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

قیمت خودرو

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

 

فیروز نادری، کارشناس صنعت خودرو در رابطه با مذاکرات به تجارت‌نیوز توضیح می‌دهد: مدتی است که بازار در وضعیت رکودی قرار دارد. چون عده‌ای منتظر نتیجه مذاکرات وین بودند. عده‌ای هم منتظر ورود خودروهای وارداتی به کشور.  اگر مذاکرات به نتیجه مثبت برسد، به نظر نمی‌رسد که تاثیر چندانی بر بازار خودرو داشته باشد. اگر زودتر توافق حاصل می‌شد، این تاثیر بیشتر بود.

این کارشناس صنعت خودرو در ادامه افزود: با اینکه هنوز خبری از نتیجه قطعی مذاکرات برجام منتشر نشده است، بازار خودروهای خارجی نیز در رکود به سر می‌برد. البته اخبار مبنی بر واردات بر بازارخودروهای حارجی تاثیر گذاشته و این خودروها کمی با کاهش قیمت همراه شدند.

او می‌گوید: اگر واردات آزاد شود، خودروهای داخلی نیز با کاهش قیمت همراه می‌شوند. اما بعید است که خودروهای خارجی امسال وارد کشور شوند.

قیمت خودرو

بیشتر بخوانید: روند کاهشی قیمت خودرو | قیمت خودرو در هفته سوم شهریور 1401 | رکورد کاهش قیمت خودرو به کدام خودرو می رسد؟

روند چند هفته گذشته بازار خودرو نشان داد که نه نهایی شدن واردات و نه سامانه یکپارچه تخصیص نمی تواند بخشی از التهاب حاکم بر بازار را کنترل کند. به بیان دیگر، ‌آنچه که نه تنها برای بازار خودرو بلکه برای تمام ابعاد اقتصاد ایران اهمیت دارد، آینده برجام و قیمت دلار است.

جدیدترین قیمت خودرو | قیمت خودرو امروز 9 شهریور 1401 | وضعیت قیمت خودرو امروز چگونه است؟

قیمت خودرو در هفته سوم شهریور؛ پژو ۲۰۷ با کاهش ۱۵ میلیونی رکورددار کاهش قیمت شد.

به گزارش اقتصادآنلاین؛ در هفته سوم شهریور که مرحله سوم فروش خودرو در سامانه یکپارچه آغاز شد و سخنگوی وزارت صمت از ورود خودروهای وارداتی به کشور در آذر ماه خبر داد، قیمت خودرو در بازار آزاد تغییر محسوسی پیدا نکرد و حتی شاهد افزایش قیمت در برخی از مدل ها هم بودیم. این موضوع نشان می دهد که نمی توان به طور قطع گفت که بازار خودرو روند نزولی به خود گرفته است و بیش‌تر شاهد نوسان در این بازار هستیم.

نکته دیگر به رکود عمیق بازار خودرو بر می گردد. تشدید نااطمینانی در فضای سیاسی و اقتصادی کشور منجر شده که بازار روند مشخصی نداشته باشد و همین موضوع، رکود را به همراه داشته است. در حقیقت خریداران بازار به امید احیای برجام و کاهش قیمت دلار و خودرو فعلاً دست از خرید کشیده اند و از سوی دیگر، فروشنده‌ها نگران از عدم احیای برجام، حاضر به کاهش قیمت ها نیستند. آنگونه که از صحبت های فعالان بازار خودرو بر می‌آید، تعداد خرید و فروش ها به حداقل رسید و شاید در هفته یک معامله نداشته باشند.

جدیدترین قیمت خودرو | قیمت خودرو امروز 10 شهریور 1401 | قیمت خودرو ایران خودرو و سایپا امروز چند؟

قیمت خودروهای ایران خودرو

در میان محصولات ایران خودرو، پژو ۲۰۷ در هفته سوم شهریور، قیمت پژو ۲۰۷ اتوماتیک سقف پانوراما با ۱۵ میلیون تومان، بیش‌ترین کاهش را ثبت کرد. قیمت این خودرو در پایان هفته گذشته برابر با ۶۰۵ میلیون تومان بود که در پایان این هفته به ۵۹۰ میلیون تومان کاهش پیدا کرد.

سمند EF7 و پژو پارس ELX-TU5 نیز با ۵ میلیون تومان کاهش قیمت، در رتبه های بعدی قرار دارند. سمند EF7 در حالی پایان این هفته ۳۴۵ میلیون تومان معامله شد که هفته گذشته قیمت این خودرو برابر با ۳۵۰ میلیون تومان بود. قیمت پارس ELX-TU5 هم از ۴۱۸ میلیون تومان در پایان هفته گذشته به ۴۱۳ تومان در پایان این هفته کاهش پیدا کرد.

در نقطه مقابل تارا دنده‌ای، رانا پانوراما و پژو ۲۰۷ دستی از محصولات ایران خودرویی بودند که در هفته سوم شهریور با افزایش قیمت همراه بودند.

قیمت خودرو

قیمت خودروهای سایپا

در میان محصولات سایپا، تیبا با ۲ میلیون تومان بیش‌ترین کاهش قیمت را تجربه کرد. تیبا هاچ بک در پایان این هفته ‌۲۰۵ میلیون تومان معامله شد و قیمت این خودرو در مدل صندوقدار نیز به ۲۰۰ میلیون تومان رسید.

قیمت پراید ۱۱۱،‌ محصول پرطرفدار سایپا که تولید آن از سال ۱۳۹۹ متوقف شده است،‌ با کاهش یک میلیون تومانی نسبت به هفته گذشته به ۲۰۲ میلیون تومان رسید. قیمت این خودرو در مدل ۱۳۱ هم کاهش یک میلیون تومانی را در هفته سوم شهریور تجربه کرد و ۱۸۲ میلیون تومان معامله شد.

کوییک هم که در هفته های گذشته یکی از مدل‌هایی بود که افت  قیمت بالایی را تجربه کرده است، ‌این هفته در مدل R کاهش یک میلیون تومانی را ثبت کرد و ۲۰۴به قیمت  میلیون معامله شد. قیمت نسخه معمولی این خودو بدون تغییر نسبت به هفته گذشته برابر با ۲۰۰ میلیون تومان بود.

قیمت خودرو

منبع: تجارت نیوز/اقتصاد آنلاین

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر:

فن آوری اطلاعات
بورس
خودرو
پتروشیمی
مناطق آزاد
گردشگری
صنایع غذایی
انرژی
بانک
بیمه