محمدرضا گرایی

نایب قهرمانی تلخ محمدرضا گرایی در صربستان | شکست باور نکردنی محمدرضا گرایی

نایب قهرمانی تلخ محمدرضا گرایی در صربستان | شکست باور نکردنی محمدرضا گرایی
کدخبر : 565859

نماینده وزن ۶۷ کیلوگرم کشتی فرنگی ایران و دارنده مدال‌های طلای جهان و المپیک در دیدار فینال قهرمانی جهان مقابل حریف خود از صربستان تن به شکست داد و به مدال نقره جهان بسنده کرد.

محمدرضا گرایی (زادهٔ ۴ مرداد ۱۳۷۵) کشتی‌گیر اهل ایران در دسته ۶۷ کیلوگرم کشتی فرنگی است. محمدرضا گرایی برنده مدال طلای المپیک ۲۰۲۰ توکیو، و قهرمان مسابقات قهرمانی کشتی جهان در سال ۲۰۲۱ است. او همچنین در سال ۲۰۱۹، قهرمان مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان و قهرمان کشتی آسیا شد. مدال برنز بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ از دیگر افتخارات گرایی است.  محمدرضا گرایی درمسابقات  قهرمانی کشتی فرنگی جهان نقره گرفت.

شکست تلخ محمدرضا گرایی در فینال وزن 67 کیلوگرم 

 

در ادامه رقابت‌های ۴ وزن دوم کشتی فرنگی قهرمانی جهان ۲۰۲۲ در بلگراد صربستان، محمدرضا گرایی نماینده وزن ۶۷ کیلوگرم ایران و دارنده مدال‌های طلای جهان و المپیک، در دیدار نهایی مقابل میت نمس دارنده مدال برنز جهان از صربستان به روی تشک رفت.

محمدرضا گرایی نایب قهرمان جهان شد

نماینده وزن ۶۷ کیلوگرم کشتی فرنگی ایران و دارنده مدال‌های طلای جهان و المپیک در دیدار فینال قهرمانی جهان مقابل حریف خود از صربستان تن به شکست داد و به مدال نقره جهان بسنده کرد.

در ادامه رقابت‌های ۴ وزن دوم کشتی فرنگی قهرمانی جهان ۲۰۲۲ در بلگراد صربستان، محمدرضا گرایی نماینده وزن ۶۷ کیلوگرم ایران و دارنده مدال‌های طلای جهان و المپیک، در دیدار  نهایی مقابل میت نمس دارنده مدال برنز جهان از صربستان به روی تشک رفت و در شرایطی که ۴ بر صفر از حریف خود پیش بود، در ۳ دقیقه دوم ۵ امتیاز از دست داد و در نهایت با شکست ۵ بر ۴ به مدال نقره جهان بسنده کرد.

 

۳ دقیقه نخست این مبارزه با نتیجه ۴ بر صفر به سود گرایی به پایان رسید که ۲ امتیاز آن پس از درخواست چلنج گرایی از کادر فنی به کشتی‌گیر ایران داده شد. گرایی در شرایطی تن به این شکست داد که سعی داشت همچون مبارزه‌های پیشین خود خیلی زود حریف صرب را با حملات مداوم خود از پیش رو بردارد اما آنالیز بسیار خوب گرایی از سوی صرب‌ها باعث شد گرایی در اجرای کنده فرنگی و کمرگیری از حریف ناکام بماند و در نهایت میدان مبارزه را با شکست ترک کند.

گرایی پیش از این در دور مقدماتی وزن ۶۷ کیلوگرم که روز گذشته(یکشنبه) برگزار شد، در دور نخست استراحت کرد، سپس مقابل هان سو ریو دارنده ۲ مدال طلا و یک نقره جهان از کره جنوبی به روی تشک رفت و در حالیکه ۵ بر یک از حریف خود پیش بود، هان سو ریو پس از اجرای فن گرایی، به دلیل احساس درد از ناحیه دنده حاضر به ادامه مبارزه نشد تا گرایی با کسب این پیروزی راهی نیمه نهایی شود. وی در نیمه نهایی نیز مقابل جونی ختسوریانی از گرجستان در همان تایم نخست با نتیجه ۸ بر صفر به برتری رسید و اولین فینالیست ایران در این رقابت‌ها نام گرفت.

پیش از این علیرضا نجاتی در وزن ۶۳ کیلوگرم با شکست مقابل حریفی از چین از رسیدن به مدال برنز جهان بازماند و به عنوان پنجمی بسنده کرد. همچنین محمدهادی ساروی در وزن ۹۷ کیلوگرم تادقایقی دیگر برای کسب مدال برنز جهان برابر متهان باشار از ترکیه به میدان می‌رود.

همچنین در جریان رقابت‌های ۲ وزن پایانی، امین میرزازاده در سنگین وزن راهی فینال شد و فردا شب(سه‌شنبه) آخرین نماینده کشتی فرنگی ایران در این رقابت‌هاست که برای کسب مدال طلای جهان برابر رضا کایالپ دارنده ۴ مدال طلای جهان و نقره و برنز المپیک از ترکیه به میدان می‌رود. مهدی محسن‌نژاد در وزن ۶۰ کیلوگرم نیز از دور رقابت ها کنار رفت.

تاکنون در مجموع،  پویا دادمرز در ۵۵، مهدی محسن‌نژاد در ۶۰، علیرضا نجاتی در ۶۳، محمدرضا مختاری در ۷۲، محمدعلی گرایی در ۷۷، پژمان پشتام در ۸۲ و ناصر علیزاده در وزن ۸۷ کیلوگرم، ۷ نماینده ایران در این رقابت‌ها بودند که با نمایشی دور از انتظار با شکست برابر رقبای خود از رسیدن به مدال بازماندند.

 

 پسر شیرازی اینبار ناموفق بود؛ محمدرضا گرایی با شکست مقابل حریف صربستانی خود به مدال نقره وزن ۶۷ کیلوگرم کشتی فرنگی قهرمانی جهان بسنده کرد

محمدرضا گرایی

در ادامه رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان 2022 در بلگراد صربستان، امشب(دوشنبه) 3 نماینده ایران برای کسب مدال به روی تشک می روند.

محمدرضا گرایی دارنده مدال‌های طلای جهان و المپیک، در دیدار فینال وزن 67 کیلوگرم، برای کسب مدال طلای جهان برابر میت نمس دارنده مدال برنز جهان از صربستان به روی تشک می‌رود.

طبق برنامه اعلام شده از سوی اتحادیه جهانی کشتی، مسابقات رده‌بندی و فینال اوزان 63، 67، 82 و 97 کیلوگرم کشتی فرنگی قهرمانی جهان از ساعت 20 و سی دقیقه امشب دوشنبه به وقت ایران آغاز و تا 23 و 30 دقیقه به طول می‌انجامد.

بر همین اساس محمدرضا گرایی در ششمین مبارزه باید به روی تشک برود که حدود ساعت 21 و 15 دقیقه تا 21 و 30 دقیقه خواهد بود.

همچنین علیرضا نجاتی در وزن 63 کیلوگرم و محمدهادی ساروی در وزن 97 کیلوگرم برای کسب مدال برنز به میدان می‌روند.

تاکنون 6 نماینده ایران در این رقابت‌ها حذف شده‌اند و امین میرزازاده در سنگین وزن نیز راهی مرحله نیمه نهایی شده است. میرزازاده نیز امشب برای رسیدن به فینال به میدان می‌رود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
‍‍‍
ارسال نظر:

فن آوری اطلاعات
بورس
خودرو
پتروشیمی
مناطق آزاد
گردشگری
صنایع غذایی
انرژی
بانک
بیمه