جام جهانی | زمان شروع جام جهانی | آغاز جام جهانی

زمان دقیق شروع جام جهانی 2022 قطر | احتمال حذف یک تیم به دلیل تخلف از جام جهانی 2022

زمان دقیق شروع جام جهانی 2022 قطر | احتمال حذف یک تیم به دلیل تخلف از جام جهانی 2022
کدخبر : 565962

بیست و دومین دوره رقابت های جام جهانی 2022 قطر در روز 29 آبان آغاز خواهد شد.

جام جهانی یک رقابت بین‌المللی فوتبال است که تیم‌های ملی بزرگسال مردان که از اعضای فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) هستند در آن به رقابت می‌پردازد. جام جهانی که هر ۴ سال یک بار برگزار می‌شود، از زمان برگزاری نخستین دوره در سال ۱۹۳۰ هر چهار سال یکبار برگزار شده‌است، به جز در سال‌های ۱۹۴۲ و ۱۹۴۶ که به دلیل وقوع جنگ جهانی دوم برگزار نشد. قهرمان فعلی اجام جهانی فرانسه است که دومین قهرمانی خود را در جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ در روسیه به دست آورد. زمان دقیق شروع جام جهانی 2022 قطر مشخص شد.

جام جهانی

سایت فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) به‌صورت رسمی اعلام کرد که دیدار افتتاحیه جام جهانی 2022 قطر، یک روز زودتر و با دیدار تیم ملی این کشور مقابل اکوادور آغاز می‌شود.

به این ترتیب، بیست‌ودومین دوره جام جهانی فوتبال از ساعت 19:30 روز 29 آبان و در ورزشگاه البیت شروع خواهد شد و مراسم افتتاحیه جام نیز پیش از این مسابقه برگزار می‌شود.

دیدار تیم‌های ملی ایران و انگلیس، اولین بازی روز 30 آبان است که از ساعت 16:30 برگزار خواهد شد. سپس سنگال و هلند که قرار بود در دیدار افتتاحیه به مصاف هم بروند، از ساعت 19:30 مقابل هم صف‌آرایی می‌کنند و تقابل آمریکا و ولز از ساعت 22:30 خواهد بود.

جام جهانی

احتمال حذف یک تیم از جام جهانی قطر!

ا اطلاعات جدیدی که توسط شیلی به فیفا ارائه شده است احتمال حذف اکوادور از جام جهانی 2022 جدی شده است.احتمال حذف یک تیم از جام جهانی قطر!

اطلاعات و مدارک جدیدی که از طرف فدراسیون فوتبال شیلی درباره بایرون کاستیو، بازیکن تیم ملی اکوادور به فیفا ارائه شده است احتمال حذف این کشور از جام جهانی قطر را جدی کرده است. شیلی اطلاعاتی شامل پاسپورت‌های جعلی و هویت‌های چندگانه کاستیو را در اختیار فیفا قرار داده و مدعی است این مدارک ثابت می‌کند این فوتبالیست متولد کلمبیا است و نه اکوادور.

شیلی مدارکی به دست آورده که چند سال پیش در اکوادور دادگاهی برای رسیدگی به اتهام جعل پاسپورت بایرون کاستیو برگزار شد و او در این دادگاه به جرایم خود اعتراف کرد. رسانه‌ها می‌گویند فدراسیون فوتبال اکوادور بعد از شکایت شیلی به فیفا تلاش کرده بود این مدارک از بایگانی‌ها خارج نشده و به دست فیفا نرسد.

جام جهانی

این خبر در حالی مطرح می‌شود که تنها چند روز به برگزاری آخرین جلسه کمیسیون تجدیدنظر فیفا باقی مانده است. این آخرین فرصتی که شیلی دارد تا بتواند رای فیفا را برای اخراج اکوادور از جام جهانی دریافت کند. جلسه کمیسیون تجدیدنظر قرار است روز پنج‌شنبه برگزار شود.

بایرون کاستیو که در پست دفاع راست بازی می‌کند در مرحله انتخابی جام جهانی در آمریکای جنوبی هشت بازی برای تیم ملی اکوادور انجام داد. شیلی از وقتی که از صعود به جام جهانی بازماند شکایتی رسمی به فیفا ارائه داد و مدعی شد کاستیو در کلمبیا به دنیا آمده و تابعیت اکوادوری ندارد و در نتیجه اکوادوری‌ها از بازیکنی غیرمجاز در تیم‌شان استفاده کرده‌اند.

روزنامه دیلی‌میل امروز در سایت خود یک فایل صوتی منتشر کرد که دنیای فوتبال و آمریکای جنوبی را شوکه کرده است. در این فایل صوتی، بایرون کاستیو چهار سال پیش در اکوادور مقابل دادستان قرار گرفته و به سوالات او پاسخ می‌دهد.

جام جهانی

کاستیو در این فایل صوتی به صراحت اعلام می‌کند بر خلاف آنچه در شناسنامه اکوادوری او درج شده در واقع متولد سال 1995 است نه سال 1998. او می‌گوید نام کاملش بایرون خاویر کاستیو سگورا است؛ نامی که در گواهی ولادت او در کلمبیا نوشته شده است. در صورتی که در شناسنامه اکوادوری نام او به صورت بایرون داوید کاستیو سگورا درج شده است.

کاستیو در این فایل صوتی توضیح می‌دهد که شهر محل زندگی‌اش در کلمبیا، توماکو، را ترک کرده و برای دنبال کردن فوتبال به شهر سن‌لورنزو در اکوادور نقل مکان می‌کند. او حتی نام یک تاجر اکوادوری را مطرح می‌کند که کمکش کرده بود تا یک شناسنامه جعلی تهیه کند.

جام جهانی

فیفا از ماه آوریل که اولین شکایت شیلی را دریافت کرد درباره کاستیو تحقیق می‌کند. اکوادور طبق برنامه قرار است روز 20 نوامبر در دیدار افتتاحیه جام جهانی به مصاف قطر میزبان برود.

منبع: اقتصادنیوز/ورزش3

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
‍‍‍
ارسال نظر:

فن آوری اطلاعات
بورس
خودرو
پتروشیمی
مناطق آزاد
گردشگری
صنایع غذایی
انرژی
بانک
بیمه