مهسا امینی

آخرین اخبار از درگیری ها در تهران در پی مرگ مهسا امینی

آخرین اخبار از درگیری ها در تهران در پی مرگ مهسا امینی
کدخبر : 566541

آخرین اخبار از درگیری ها در تهران در پی مرگ مهسا امینی را در ادامه بخوانید.

مهسا امینی توسط گشت ارشاد بازداشت شد. دختر ۲۲ساله‌ای به نام مهسا امینی که توسط گشت ارشاد بازداشت و پس از ۲ ساعت از وزرا، به بیمارستان منتقل شدو روز گذشته فوت کرد. مهسا امینی با اسم اصلی ژینا امینی متولد سال ۱۳۷۹ در سنندج کردستان که در هفته ای که گذشت به همراه خانواده اش و برادرش کیارش برای تفریح و گذراندن تعطیلات به تهران سفر کرده بود.

آخرین اخبار از درگیری ها در تهران در پی مرگ مهسا امینی

عصر امروز و درپی فراخوان جریان ضدانقلاب، افرادی با همان مشخصات دیشب اما با تعداد کمتری قصد داشتند در حوالی میدان و خیابان ولیعصر تجمع کنند

گزارش خبرنگاران فارس را در ادامه می‌خوانید: 

ساعت ۱۷:۳۰

نیروهای انتظامی در میدان فردوسی، چهارراه تئاترشهر، میدان و خیابان ولیعصر، میدان انقلاب، ابتدای خیابان حجاب، خیابان طالقانی و خیابان‌های اطراف میدان ولیعصر تا تئاترشهر حضور دارند. از حدود ساعت ۱۷:۳۰ گروه‌های ۱۰ تا ۳۰ نفر به سمت خیابان ولیعصر درحال حرکت هستند. اینترنت تقریبا قطع شده است.

ساعت ۱۸

تعدادی از معترضان در میدان ولیعصر و تعدادی هم در چهارراه تئاترشهر تجمع کرده و شعارهای تند و ساختارشکنانه سرمی‌دهند، پلیس چندین‌بار از آن‌ها خواست محل را ترک کنند و در ادامه برای پراکنده‌کردن جمعیت از گاز اشک‌آور استفاده کرد. گاز اشک‌آور موجب شد معترضان پراکنده شود. معترضان در خیابان ولیعصر و اطراف پراکنده شده‌اند. 

ساعت ۱۸:۳۰

برخی از معترضان تفنگ پینت‌بال به همراه دارند. برخی نیز با ماسک صورت خود را پوشانده‌اند. پلیس از کسانی که همکاری می‌کنند، چندین‌بار قدردانی کرد و به سایر حاضران در تجمع هشدار داد تا ظرف مدت کوتاهی محل را ترک کنند. در برخی مواقع شعار «مرگ بر دیکتاتور، ما همه با هم هستیم، می‌کشم می‌کشم هر آنکه خواهرم کشت» شنیده می‌شود. ترافیک سنگینی در خیابان وجود دارد. 

ساعت: ۱۹:۰۰

جمعیت تقریبا پراکنده شده است. هر از گاهی چند نفری به خیابان‌های اصلی وارد می‌شوند و شعار می‌دهند. عبور و مرور خودروها بهتر شده و اوضاع در کنترل پلیس است. پلیس به افرادی که در خیابان درحال عبور یا نظاره‌گر تجمعات بودند کمک می‌کند که از فضای تجمع خارج شوند. در فضا گاز اشک‌آور منتشر شده، پلیس به افرادی عبوری که دچار تنگی نفس یا سوزش چشم شده‌اند نیز کمک می‌کند. 

ساعت ۱۹:۳۰

ترافیک روان‌تر شده است. هر ازگاهی شعارهایی شنیده می‌شود. به نظر می‌رسد بیشتر معترضان از اطراف محل تجمع خارج شده‌اند. در خیابان کشاورز چند سطل زباله سوخته قرار دارد ولی اوضاع آرام است.

ساعت: ۲۰:۰۰

اتوبوس بی‌آر‌تی در خیابان ولیعصر که قبل از میدان ولیعصر متوقف شده بود دوباره به فعالیت خود ادامه داد. خیابان تقریبا به حالت عادی بازگشته است. ماموران همچنان در میدان حضور دارند. تعدای از معترضان خیابان را بسته بودند که با حضور نیروهای امنیتی به سمت پارک لاله پراکنده شدند.

ساعت ۲۱:۰۰

تردد خودروها در چهارراه تئاتر شهر و خیابان ولیعصر به حالت عادی بازگشته است و منطقه تحت کنترل نیروهای پلیس است. در میدان فردوسی نیز برای دقایقی اقدام به برگزاری تجمع کردند که با حضور پلیس شلیک گاز اشک‌آور این افراد متفرق شدند. لیدرهای تجمع کننده‌ها اغلب موتورسوار بودند و اغلب افرادی که تجمع کرده بودند از جوانان کم سن و سال بودند که عمدتا برای تخلیه هیجان اقدام به سر دادن شعار می کردند. ترافیک سنگین در میدان فردوسی برقرار است و همچنان برخی نیروهای یگان ویژه در میدان حضور دارند.

محمد مهدی رحیمی در توییتی نوشت: رییس‌جمهور ظهر امروز در تماس تلفنی با خانواده مرحوم مهسا امینی گفت وگو کرد.

رئیس‌جمهور در تماس تلفنی با خانواده مرحومه مهسا امینی، ضمن ابراز همدردی با این خانواده و طلب صبر و اجر برای آنان در این مصیبت، گفت: من در جریان سفر ازبکستان از این واقعه مطلع شدم که بلافاصله به همکارانم دستور دادم تا بررسی موضوع را به صورت ویژه در دستور کار قرار دهند و مطمئن باشید این موضوع را از دستگاههای مسئول مطالبه خواهم کرد تا ابعاد آن روشن شود.

رئیس‌جمهور دراین تماس تلفنی که امروز ظهر برقرار شد، با تأکید بر اینکه همه دختران ایران را همچون فرزندان خود می‌داند، افزود: دختر شما همچون دختر خود من است و احساس من این است که این حادثه برای یکی از عزیزان خود من پیش آمده است. اینجانب را در مصیبت خود شریک، و همدرد غم و اندوهتان بدانید.

در این تماس تلفنی، خانواده مرحومه امینی ضمن تشکر از دستور فوری رئیس‌جمهور برای رسیدگی به حادثه و همچنین تماس و ابراز همدردی ایشان، خواستار پیگیری مسئله تا روشن شدن ابعاد موضوع شدند.

مهسا امینی

فیلم کامل خاکسپاری پیکر مهسا امینی در آرامستان آیچی

پیکر مهسا امینی با حضور مردم سقز در آرامستان آیچی به خاک سپرده شد.

تصاویری ناراحت کننده از پدر و مادر و برادر مهسا امینی در مراسم خاک سپاری

مهسا امینی

جزئیات و علت فوت مهسا امینی مشخص شد

یک منبع آگاه به خبرنگار فارس گفت: مهسا امینی به دنبال ایست قلبی توسط اورژانس به بیمارستان منتقل شد و پس از احیا در فاصله 2 ساعت، 2 مرتبه دیگر نیز ایست قلبی کرده که مجدداً احیا شده است. 

در سی تی اسکن مغزی علایمی مبنی بر هیدروسفال بودن (عارضه قبلی) گزارش شده است. وی در پنج سالگی هم تومور مغزی عمل کرده و مبتلا به بیماری صرع و دیابت نوع یک بوده است.

نامبرده مجدداً بعد از ظهر روز جمعه ایست قلبی می‌کند و نهایتاً پس از ۴۵ دقیقه عملیات احیای قلبی cpr، به علت ایست قلبی ریوی فوت می‌کند.

پیش از این رسانه‌های ضدانقلاب علت فوت را ضرب و شتم توسط پلیس اعلام کرده بودند اما ساعاتی قبل پلیس ویدئویی از دوربین مداربسته در لحظه از حال رفتن وی منتشر و اعلام کرد هیچ برخورد فیزیکی با او انجام نشده است.

اولین فیلم از بیهوشی و سکته مهسا امینی 

فیلم کامل لحظه حمله قلبی به مهسا امینی را در ادامه ببینید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۴ نفر از بازدیدکنندگان
‍‍‍
ارسال نظر:

فن آوری اطلاعات
بورس
خودرو
پتروشیمی
مناطق آزاد
گردشگری
صنایع غذایی
انرژی
بانک
بیمه