موتور یخچال

دلایل یکسره کار کردن یخچال

دلایل یکسره کار کردن یخچال
کدخبر : 570072

دلایل یکسره کار کردن موتور یخچال و راهکارهای برطرف کردن آن را در ادامه بخوانید.

 

کمپرسور با استفاده از گازی که در یخچال وجود دارد سرما به وجود آورده و آن را در همه یخچال به وسیله فن و لوله های کندانسور به جریان می‌اندازد. بنابراین چنانچه گازی نباشد یا نشتی در گاز یخچال وجود داشته باشد، کمپرسور نمی تواند یخچال را به خوبی سرد کند. یکی از راه حل ها این است که گاز یخچال شارژ گردد که کارشناسان نسبت به تعمیر یخچال شما در محل، اقدامات لازم را انجام می دهند.

قرار دادن یخچال در جای نامناسب

یکی از علل یکسره کار کردن یخچال و فریزر شما قراردادن آن در جای نامناسب است. به یاد داشته باشید یخچال را به دور از وسایل گرمازا مانند اجاق گاز و آبگرمکن یا پکیج بگذارید. همین طور باید دقت کنید که یخچال نباید در جای آفتاب گیر قرار بگیرد. این موارد سبب می‌شود که یخچال برای خنک نگه داشتن خود را مرتب کار کند. مخصوصا در فصل های گرم این اتفاق بیشتر می‌افتد.

همین طور دقت کنید که یخچال در فاصله مناسبی از دیوار قرار داشته باشد تا کمپرسور به آسانی بتواند گرمای خود را به محیط بیرونی بدهد. همین طور اگر مکان یخچال آفتاب گیر هست آن را در محیط دیگری قرار داده و یا به وسیله پرده از نفوذ آفتاب به محیط پیشگیری کنید.

خراب شدن کمپرسور

دلیل دیگر یکسره کار کردن یخچال فریزر به کمپرسور مربوط می‌شود. کمپرسور وظیفه خنک کردن یخچال به وسیله گاز مبرد را بر عهده دارد. اگر کمپرسور به علت خراب شدن و پیدایش مشکل فنی سرمای لازم را در یخچال به وجود نیاورد، در نتیجه اتوماتیک کننده جریان برق دمای مورد نظر را از سنسور دریافت نخواهد کرد. به همین جهت کمپرسور یکسره شده و در نتیجه باعث یکسره شدن یخچال می‌شود.

کثیف بودن لوله‌های کندانسور و سرمای دیرزمان

چنانچه لوله‌های کندانسور تمیز نباشد امکان دارد گاز سرد کننده داخل لوله‌ها درست حرکت نکند و دما به طور یکپارچه به وجود آمده و جابجا نشود. کندانسور در پشت یخچال و در کنار کمپرسور قرار دارد. اگر لوله‌های یخچال باید به مدت طولانی‌تری کار کند تا به دمای تنظیم شده برسد.

به همین دلیل سنسور ترموستات سرما را دیرتر تشخیص و فرمانی نیز برای قطع موتور (سرماسازی) فرستاده نمی‌شود و یخچال یکسره کار می‌کند.

خراب شدن دیفراست یخچال

یک دلیل یکسره کار کردن یخچال فریزر خراب شدن دیفراست است. دیفراست در یخچال‌ها در دو نوع است. دیفراست الکترونیکی و مکانیکی. این قسمت در کنترل پنل یخچال در قسمت پشتی طراحی شده است. این قطعه که به اسم تایمر دیفراست معروف است عملیات مربوط به، به کار انداختن برنامه یخ زدایی را بر عهده دارد.

دیفراست مکانیکی بعد از 8 ساعت کار کردن کمپرسور برنامه یخ زدا را فعال می‌ کند. این مراحل به مدت 30 دقیقه طول می‌ کشد. بعد از آن کمپرسور دوباره آغاز به کار می‌کند. در این بخش قسمتی به نام هیتر دیفراست وجود دارد. اگر این هیتر خراب شود، روی لوله‌های یخچال را برفک گرفته و در نهایت باعث اتومات کار نکردن یخچال می‌شود. پس سیستم دیفراست باید بررسی شده و عیب یابی شود.

خرابی لاستیک درب یخچال

یکی از علل یکسره کار کردن یخچال می تواند از خرابی لاستیک درب یخچال باشد. اگر که درب یخچال پوسیده باشد و یا از جای خود جدا شده باشد درب یخچال درست بسته نمی شود و هوای گرم محیط به درون یخچال وارد می شود. در این صورت کمپرسور برای حفظ دمای داخل یخچال باید به صورت یکسره کار کند. برای برطرف کردن این مشکل باید حتما لاستیک درب عوض شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
‍‍‍
ارسال نظر:

دانلود جوکر
Kim Kardashian
بلیط چارتر
آراد برندینگ
سنگ تمام
سیب کاران
اریس سیر
ورلد چیلر
شارپ سیفتی
بازار کابل
استون سینک
آی شال
شهر گلی