قیمت پژو 206 | قیمت پژو 206 امروز | قیمت پژو 206 چقدر شد؟

قیمت پژو 206 را اینجا بخوانید | قیمت 206 جمعه 27 آبان ماه 1401

قیمت پژو 206 را اینجا بخوانید | قیمت 206 جمعه 27 آبان ماه 1401
کدخبر : 570079

قیمت پژو 206 در بازار خودرو جمعه 27 آبان ماه ماه اعلام شد.

قیمت پژو 206 در روزهای اخیر، افزایش یافت و خبرهای مبنی بر آزادسازی واردات خودرو بر قیمت پژو 206 و دیگر محصولات ایران خودرو تاثیرگذار نبود. قیمت پژو 206 در بازار آزاد نسبت به قیمت پژو 206  در کارخانه، تفاوت بسیاری دارد و همین موضوع، باعث دلال بازی در بازار خودرو شده است. اگر قیمت پژو 206 و دیگر محصولات تولیدی ایران خودرو و سایپا در بازار کاهش یابد می تواند باعث رونق گرفتن بازار خودرو شود.پژو 206 تیپ 2 مدل 1399 از 280 میلیون تومان در ابتدای هفته امروز به 285 میلیون تومان رسیده است و مدل 1400 این خودرو نیز در این مدت 3 میلیون تومان گران شده است و 295 میلیون تومان قیمت خورده است و مدل 1401 این خودرو نیز از 300 میلیون تومان در ابتدای هفته امروز به 305 میلیون تومان رسیده است.​

پژو ۲۰۶ تیپ دو بدون تغییر 305 میلیون تومان معامله شد. ۲۰۶ تیپ ۵ فول هم در مدل  ۱۳۹۹ امروز هم بدون تغییر ۳۶۰ میلیون تومان معامله شد.پژو ۲۰۷ دنده‌ای سقف پانوراما چند روزی است بدون تغییر ۴۱۰ میلیون تومان معامله می شود.

به صورت کلی در بازه کوتاه مدت یک هفته ای با توجه به اعلام نتایج قرعه کشی خودرو و نرخ کاهشی دلار، بازار شاهد ثبات تقریبی قیمت خودرو کارکرده و صفر، به دلیل هم پوشانی این دو عامل تاثیر گذار بوده است.

قیمت پژو 206

ارزان‌ترین ۲۰۶ دست‌دوم چقدر فروخته می‌شود؟

پژو ۲۰۶ اوایل دهه ۸۰ وارد ایران شد و الان می‌شود مدل‌های آن سال‌ها را با کمتر از ۱۰۰ میلیون پیدا کرد. مثل فروشنده پژو ۲۰۶ تیپ دو کارکرده مدل ۸۳ که در ازای ۹۳ میلیون تومان حاضر به فروش است. این مدل دوررنگ است، ۲۵۰ هزارکیلومتر راه رفته، اما بدون ایراد فنی فروخته می‌شود. یا فروشنده‌ای که قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ کارکرده مدل ۸۱ را ۹۸ میلیون تومان اعلام کرده است. این یکی هم به‌اسم دوررنگ آگهی شده و کارکرد آن ۳۰۰ هزارکیلومتر است.

قیمت پژو 206

در تهران پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۸۲ را با کارکرد ۱۹۰ هزارکیلومتر دقیقا ۱۰۰ میلیون تومان آگهی کردند. فروشنده بابت سالم بودن شرایط فنی تاکید کرده و شرایط بدنه را دوررنگ اعلام کرده است. پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۸۵ با رنگ سفید و کارکرد ۱۶۴ هزارکیلومتر، ۱۱۸ میلیون تومان به‌فروش می‌رسد. فروشنده گفته هشت سال از این خودرو استفاده نکردند و روی بدنه آن هیچ خط و خشی وجود ندارد. فروشنده ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۸۶ قیمت پیشنهادی به خریداران را ۱۲۲ میلیون تومان درنظر گرفته است. از مشخصات این خودرو باید به کارکرد ۲۴۲ هزارکیلومتری آن و بدنه دوررنگ اشاره کرد. قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ کارکرده در یک آگهی دیگر ۱۳۸ میلیون تومان نوشته شده است. در ۱۳ سال گذشته ۲۵۰ هزارکیلومتر از این خودرو کار کشیدند، شاسی جلو آن ضربه خورده و بدنه دوررنگ محسوب می‌شود.

مشخصات پژو ۲۰۶ تیپ ۲ در بازار خودور‌های کارکرده

قیمت پژو 206

قیمت خودروهای پرطرفدار

پژو ۲۰۶ تیپ دو به قیمت 299 میلیون رسید. پژو ۲۰۶ تیپ پنج به 357 میلیون تومان رسید.

۲۰۶ تیپ دو مدل ۱۴۰۱، که دیروز 2 میلیون تومان ارزان شده بود امروز هم باکاهش 1 میلیون تومانی به 299 میلیون تومان رسید. در مدل  ۱۴۰۰ هم با همین میزان افزایش 298 میلیون تومان معامله شد. نسخه تیپ ۵ این خودرو در نسخه آپشنال با ۳ میلیون و در نسخه کم آپشن 3 میلیون تومان ارزان شد.

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

پژو ۲۰۷ اتوماتیک نیز از ۶۲۵ میلیون تومان در چهارشنبه گذشته امروز به ۶۰۳ میلیون تومان رسیده است و پژو پارس مدل ۱۴۰۱ نیز از ۳۷۴ میلیون تومان در چهارشنبه گذشته امروز به ۳۶۹ میلیون تومان رسیده است.

خودروهای دنا نیز در این مدت گران شدند به طوری که دنا معمولی مدل 1401 از 402 میلیون تومان در ابتدای هفته امروز به 405 میلیون تومان رسیده است.

قیمت پژو 206

در بین خودروهای ساینا نیز ساینا دنده‌ای مدل ۱۳۹۹ از ۱۹۰ میلیون تومان در چهارشنبه گذشته امروز به ۱۸۹ میلیون تومان رسیده است.

قیمت پژو 206

بابک صدرایی، کارشناس صنعت خودرو در رابطه با تاثیر قیمت‌گذاری ذستوری دولت در شرایط افزایش هزینه‌ها گفت: اگر دولت دستوری عمل کند، خودروساز مجبور به کاهش تولید و عرضه قطره‌چکانی خودرو به بازار می‌شود. در نتیچه افزایش قیمت در راه خواهد بود.

او ادامه داد: در این شرایط رانت بیشتر در کشور شکل می‌گیرد و بازار سیاه نیز بیشتر می‌شود. پس دستوری عمل کردن نتیجه‌ای نخواهد داشت.

صدرایی گفت: به نظر می‌رسد با افزایش قیمت محصولات به دلیل انباشت هزینه‌ها، تاثیری در کیفیت خودروها نداشته باشد و خودروها با کیفیت قبلی تولید شوند.

قیمت پژو 206

آخرین تغییرات از روند بازار حاکی از آن است که قیمت پراید امروز در رفتاری خلاف جهت بازار صعودی شد و بهای پراید ۱۱۱ حدود ۷ میلیون تومان رشد قیمت را تجربه کرد و بهای آن به 197 میلیون تومان رسید.

برخی از نمایشگاه‌داران معتقدند که با وجود عدم تغییر قیمت ارز، اما بازار خودرو مسیر دیگری را طی می‌کند. به باور یکی از فعالان بازار خودرو، با وجود این‌که دلار در طول هفته‌های اخیر ۲ هزار تومان ارزان‌تر شده، اما هیچ تغییری در روند بازار خودرو به وجود نیامده است. به نظر می‌رسد دست‌هایی هستند که بازار را نگه داشته‌اند و نمی‌خواهند وضعیت آن تغییر کند.

کاهش 3 تا 50  میلیون تومانی قیمت انواع خودرو  در بازار

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو بیان داشت: قیمت پژو پارس از ۲۸۱ میلیون تومان در بازار به ۲۷۷ میلیون تومان و پراید ۱۱۱ نیز از ۱۸۸ میلیون تومان به حدود ۱۸۵ میلیون تومان افت کرده است.

موتمنی در مورد خودروهای مونتاژی نیز اظهار داشت: این خودروها نیز کاهش قیمت داشته است به‌عنوان مثال خودرو جک اس ۵ و هایما هر کدام حدود ۳۵ میلیون تومان کاهش قیمت داشته است. 

وی افزود: خودروهای ۹۰۰ میلیون تومانی تقریبا ۳۵ میلیون تومان کاهش قیمت داشته‌اند و خودروهای که قیمت آنها بیش از یک میلیارد تومان است بین ۴۰ تا ۵۰ میلیارد تومان کاهش یافته است. 

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو اظهارداشت: به‌طور کلی بررسی قیمت خودرو در بازار نشان می‌دهد که خودروهای تولید داخلی حدود ۲ درصد و خودروهای مونتاژی حدود ۴ درصد طی دو هفته اخیر کاهش قیمت داشته‌اند. 

وی افزود: با وجود کاهش قیمت خودرو، خریداری وجود ندارد و اغلب مشتریان در انتظار کاهش بیشتر قیمت‌ها با توجه به کاهش قیمت ارز هستند. 

قیمت پژو 206

پیش‌بینی قیمت‌ خودرو در هفته آینده

مسعود نقی‌زاده در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: قیمت خودروها تنها در سایت‌ها و کارخانه کاهشی بود، اما قیمت‌ها در بازار با چنین کاهشی مواجه نشد و فقط افزایش قیمت متوقف شد.

او افزود: در این هفته با خبرهای خوبی که از مذاکرات آمد بازار به ثبات و به یک آرامشی رسیده است. با این وجود خریدار واقعی در بازار نیست و مردم منتظر کاهش قیمت هستند.

او ادامه داد: به نظر می‌رسد در هفته آینده نیز روند قیمت‌ها به همین شکل ادامه پیدا کند و با ثبات نسبی همراه باشد.

بالاخره شورای رقابت پس از سالها از فرآیند قیمت‌گذاری دستوری خودرو کنار گذاشته شد و با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که بر اساس مصوبه شصت و سومین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی، شورای رقابت رسما از قیمت‌گذاری خودرو کنار گذاشته شده است.

البته این موضوع به معنی پایان قیمت‌گذاری دولتی و آزادسازی نرخ‌گذاری در بازار خودرو نیست و قرار شده است تنظیم قیمت این بازار فعلاً بر عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت و با هماهنگی ستاد تنظیم بازار باشد اما این موضوع چه تاثیری روی بازار خودرو خواهد داشت؟ آیا وزارت صنعت قیمت خودرو را به صورت دستوری به سیر نزولی می‌اندازد؟

فربد زاوه، تحلیلگر صنعت خودرو در این زمینه می‌گوید که حذف شورای رقابت از قیمت‌گذاری دستوری خودرو تاثیر خاصی بر بازار ندارد مگر اینکه ستاد تنظیم بازار وزارت صنعت بخواهد با دستورالعمل‌ جدیدی وارد این بازار شود.

قیمت خودرو

او ادامه می‌دهد: اصولا قیمت‌گذاری دستوری در بازار خودرو اشتباه بزرگی بوده است که همچنان ادامه دارد. حالا این اشتباه را چه ستاد تنظیم بازار انجام دهد و چه شورای رقابت، نتیجه یکی است.

این کارشناس صنعت خودرو در ادامه می‌گوید: زمانی که مرحوم پژویان شورای رقابت را تاسیس کرد قیمت پراید ۸ میلیون تومان بود و حالا که آقای شیوا می‌خواهد کار قیمت‌گذاری در شورای رقابت را تمام کند قیمت پراید ۱۸۰ میلیون تومان است! اگر قیمت‌گذاری خودرو موثر بود در حال حاضر نباید قیمت پراید بیشتر از ۲۲ برابر شده باشد!

زاوه درباره پیش‌بینی خود از بازار خودرو تا پایان امسال هم می‌گوید که رشد نقدینگی ادامه دارد و نرخ تورم صعودی است. بنابراین تصور اینکه در چهار ماه پایانی سال قیمت خودرو کاهشی می‌شود دشوار است.

او تاکید می‌کند: از نظر من قیمت خودرو تا پایان سال صعودی خواهد بود و ممکن است که ترکیب شرایط اقتصادی کشور و رکود بازار باعث شود که شیب صعود قیمت خودرو کند شود و تا حدود ۸ درصد برسد اما نشانه‌ای بر کاهشی بودن قیمت خودرو تا پایان سال وجود ندارد.

فعالان بازار خودرو معتقدند که هم‌اکنون این بازار در رکود کامل قرار دارد، رکودی که تورم هر روزه قیمت خودرو را هم به خود می‌بیند و قیمت‌ها روندی صعودی دارد.

منبع: تجارت نیوز صفحه اقتصاد/فرارو

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر:

دانلود جوکر
Kim Kardashian
بلیط چارتر
آراد برندینگ
سنگ تمام
سیب کاران
اریس سیر
ورلد چیلر
شارپ سیفتی
بازار کابل
استون سینک
آی شال
شهر گلی